Инфоурок Начальные классы КонспектыҚұстардың туған жерге оралуы.

Құстардың туған жерге оралуы.

Скачать материал

 

6 сабақ:

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Құстардың туған жерге оралуы.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік Көктем мезгілінде келетін құстардың мақсаты түрлерімен таныстыру

Дамытушылық Құстардың тіршілігі туралы   мақсаты білімдерін толықтыру сөздік қорын тіл байлығын сана-сезімін,ой-өрісін дамыту

Тәрбиелік Үлкенді сыйлайтын, кішіге қамқоршы мақсаты болатын табығатты сүйетін,өз елін жерін сүйетін адамды адам еткен еңбексүйгіштікке,адамның адамдық   қасиеті адамгершілігінде,жақсы мен жаман қылықтарды ажырата білетін, бойларына жақсы қасиеттерді жинаған,  XXI ғасырға лайықты тәрбиелі де жеке  тұлғаны қалыптастыру.

Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі:плакаттар,құстар,құс ұясы,интерактивті тақта

Пәнаралық байланыс:математика, ағылшын, бейнелеу, музыка

Сабақтың барысы:

I.Психологиялық дайындық

Мен жақсы оқушымын………

Ата-анамды құрметтеймін

Сабақты жақсы оқимын

Тазалықты сүйемін

Тәртіптімін

Ақылдык қөріктімін

II. Үй тапсырмасын сұрау

Малды көктемде бағып күту

Түйе атасын кім деп атаймыз?

Ойсыл қара

Жылқы атасын кім деп атаймыз?

Сиыр атасын кім деп атаймыз?

Зеңгі баба деп атаймыз?

Осы малдарды көктемде көктемде бағып күту үшін не істеуіміз керек.

Малдарды қорада төлдетеді.

Оларды қосымша қоректендіреді.

Күн жылынып малды өрісін жаяды.

III. Жаңа сабақ

Тақтамен жұмыс

Құстардың туған жерге оралуы”

Құстардың туған жерге оралуы

Тақтадан қараторғайдың,қарлығаштың ,сарыалақаз,тырналардың ұшқан

тырнаның бозторғайдың суретін көрсетемін.

Мұғалім сөзі:

Көктем құстарының туған жерге оралатын кезі.Ең алдымен қараторғай,содан соң қарлығаш,сарыалақаз,тырналар, бозторғай келеді.

Көктемде құстар ұя салуға ыңғайлы орын іздейді.Бірі батпақта,енді бірі шап-шалам, жүн, жұрқадан ұя жасайды.

Құстар балапандарын қоректендіру үшінже іздейді.Оны ұяға тасып, күні бойы дамыл таппайды. Бұл кездегі құстардың жемі-бунақденелілер.

Балалар бүгінгі дүнитану сабағымыз ерекше түрде өтеді.Біз сендермен

саяхатқа шығамыз.

§  Қазіргі уақытта саяхатқа немен шығуға болады(ұшақ)

Неліктен ұшақты таңдадық

Өйткені ғалымдар инеліктің құстың ұшыуына қарап отырып, тіктөртбұрышты,ұшақты ойлап тапқан.

Тік ұшаққа мінгілерің келе ме?

Ондай болса бірінші тапсырманы орындайық.

Сабақты қорыту

Тест

“Дұрыс немесе бұрыс”

1.Құстар көктемде туған жерге оралады

2.Ең бірінші қарға ұшып келеді.

3.Үй құстарының пайдасы жоқ

4.Құстардың балапандары болмайды.

5.Көпшілік құстар көктемде балапандайды

Табиғат Ана, құшағын аялайық

Қорғау үшін күш жігер аямайық.

Ол болмаса, сен жоқсың, осыны ұқ!

Адамзат Табиғатты аялайық!

Бағалау

Үйге тапсырма

1.мәтінді оқу

2. “Құстар біздің досымыз” шағын әңгіме жазу

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Құстардың туған жерге оралуы."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Менеджер бизнес-процессов

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Құстардың туған жерге оралуы.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік Көктем мезгілінде келетін құстардыңмақсаты түрлерімен таныстыру

Дамытушылық Құстардың тіршілігі туралы   мақсаты білімдерін толықтыру сөздік қорынтіл байлығын сана-сезімін,ой-өрісіндамыту

Тәрбиелік Үлкенді сыйлайтын, кішіге қамқоршымақсаты болатын табығатты сүйетін,өз елінжерін сүйетін адамды адам еткенеңбексүйгіштікке,адамның адамдық   қасиеті адамгершілігінде,жақсы менжаман қылықтарды ажырата білетін,бойларына жақсы қасиеттерді жинаған,  XXI ғасырға лайықты тәрбиелі де жеке  тұлғаны қалыптастыру.

Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі:плакаттар,құстар,құс ұясы,интерактивті тақта

Пәнаралық байланыс:математика, ағылшын, бейнелеу, музыка

Сабақтың барысы:

I.Психологиялық дайындық

Мен жақсы оқушымын………

Ата-анамды құрметтеймін

Сабақты жақсы оқимын

Тазалықты сүйемін

Тәртіптімін

Ақылдык қөріктімін

II. Үй тапсырмасын сұрау

Малды көктемде бағып күту

Түйе атасын кім деп атаймыз?

Ойсыл қара

Жылқы атасын кім деп атаймыз?

Сиыр атасын кім деп атаймыз?

Зеңгі баба деп атаймыз?

Осы малдарды көктемде көктемде бағып күту үшін не істеуіміз керек.

Малдарды қорада төлдетеді.

Оларды қосымша қоректендіреді.

Күн жылынып малды өрісін жаяды.

III. Жаңа сабақ

Тақтамен жұмыс

Құстардың туған жерге оралуы”

Құстардың туған жерге оралуы

Тақтадан қараторғайдың,қарлығаштың ,сарыалақаз,тырналардың ұшқан

тырнаның бозторғайдың суретін көрсетемін.

Мұғалім сөзі:

Көктем құстарының туған жерге оралатын кезі.Ең алдымен қараторғай,содан соң қарлығаш,сарыалақаз,тырналар, бозторғай келеді.

Көктемде құстар ұя салуға ыңғайлы орын іздейді.Бірі батпақта,енді бірі шап-шалам, жүн, жұрқадан ұя жасайды.

Құстар балапандарын қоректендіру үшінже іздейді.Оны ұяға тасып, күні бойы дамыл таппайды. Бұл кездегі құстардың жемі-бунақденелілер.

Балалар бүгінгі дүнитану сабағымыз ерекше түрде өтеді.Біз сендермен

саяхатқа шығамыз.

§  Қазіргі уақытта саяхатқа немен шығуға болады(ұшақ)

Неліктен ұшақты таңдадық

Өйткені ғалымдар инеліктің құстың ұшыуына қарап отырып, тіктөртбұрышты,ұшақты ойлап тапқан.

Тік ұшаққа мінгілерің келе ме?

Ондай болса бірінші тапсырманы орындайық.

Сабақты қорыту

Тест

“Дұрыс немесе бұрыс”

1.Құстар көктемде туған жерге оралады

2.Ең бірінші қарға ұшып келеді.

3.Үй құстарының пайдасы жоқ

4.Құстардың балапандары болмайды.

5.Көпшілік құстар көктемде балапандайды

Табиғат Ана, құшағын аялайық

Қорғау үшін күш жігер аямайық.

Ол болмаса, сен жоқсың, осыны ұқ!

Адамзат Табиғатты аялайық!

Бағалау

Үйге тапсырма

1.мәтінді оқу

 

2. “Құстар біздің досымыз” шағын әңгіме жазу

Скачать материал
