Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
«СУ.ЕРІТІНДІЛЕР.НЕГІЗДЕР»
ТАРАУЫ БОЙЫНША БІЛІМ САЙЫСЫ
Сабақтың тақырыбы
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
білімділік: оқушылардың « Су. Ерітінділер. Негіздер.» тарауы бойынша білімдерін жүйелеп, тереңдету, қорытындылау;
дамытушылық: химиялық формула, химиялық реакция теңдеулерін құрастыру, есептер шығару біліктерін дамыту, өздігінен жұмыс істеуге және өз білімін бағалап тексеруге баулу;
тәрбиелік: ізденімпаздық, жауапкершілік, ұйымшылдық қасиеттерін тәрбиелеу.
3 слайд
әділ-қазылар алқасын таныстыру
I кезең – «Бой сергіту»
II кезең –«Химиялық лото» ойыны
III кезең: «Ойлан, тап» ойыны
IV кезең: «Есепке кім жүйрік?»
V кезен: Кім зерек?
VI кезен: Капитандар сайысы(тәжірибелер)
Сабақты қорытындылау
Сабақ жоспары
4 слайд
Жер шарындағы судың пайызы
(70%)
2. Жердің су қабаты?
(гидросфера)
3. Ерітінділер деген не?
(еріткіш молекулаларынан және еріген зат)
4. Негіздер қандай топтарға бөлінеді?
( Суда еритін және суда ерімейтін)
5. Судың қатты күйі?
(мұз)
6.Судың физикалық қасиеттерін атаңдар?
(Таза су – түссіз,иіссіз,дәмі жоқ сұйықтық
Табиғатта су үш түрлі кездеседі, қатты,сұйық және газ)
I кезең – «Бой сергіту»
«Су тамшысы» тобының сұрақтары
5 слайд
I кезең – «Бой сергіту»
«Негіздер» тобының сұрақтары
Судың формуласы?
(H2O)
2. Дистилденген суды қалай алады?
(Еріген заттардан тазарған су)
3.Судың қату температурасы?
(О˚С)
4.Теректі ауданындағы ең үлкен көл?
(Шалқар)
5.Табиғатта ең көп тараған зат?
(Су)
6. Судың газ күйі?
(бу)
6 слайд
II кезең –«Химиялық лото» ойыны.
«Су тамшысы» тобы оксидтердің формуласын құрастырады.
«Негіздер» тобы негіздердің формуласын құрастырады.
7 слайд
III кезең: «Ойлан, тап» ойыны
«Су тамшысы» тобының тапсырмасы:
1.Ва+О2→ 2.К+H2O→
3.NaOH+ FeCl3→
4.Zn+HCl→ 5.K+O2→
«Негіздер» тобы:
1.Mg(NO3)2+KOH→ 2.H2O+CaO→
3.HCl+NaOH→
4.Zn+HCl→ 5.CO2+NaOH→
8 слайд
IV кезең: «Есепке кім жүйрік?»
«Су тамшысы» тобы:
1. 20 г ас тұзын 120 мл суға еріткенде, алынған ерітіндідегі тұздың пайыздық концентрациясын есептеңдер.
2. 222,2 г ерітіндіні суалтқанда 22,2 г тұз алынды. Тұздың ерігіштігін анықтаңыздар.
«Негіздер» тобы:
1.250г 15%-ды ерітінді дайындау үшін неше г тұз және неше г су қажет болады?
2. 40г натрий хлоридін суда еріткенде, 300 мл ерітінді алынды, алынған ерітіндідегі тұздың мольдік үлесі қандай?
9 слайд
Кім зерек? (Перфокартолар жұмыс істеу)
Беріген заттарды дұрыс анықтай білсе, химиялық элемент аты шығады
Жауабы: Германий
10 слайд
Кім зерек? (Перфокартолар жұмыс істеу)
Реакция типі анықта. Дұрыс жауабын тапсаңыз, химиялық элемент ата шығады
Жауабы: Феррум
11 слайд
VI кезен: Капитандар сайысы зертханалық тәжірибелер көрсету
12 слайд
ҮI. Қорытынды.
Сайыс қорытындысын әділ – қазы алқасынан күтеміз.Жеңімпаздарды марапаттау.
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Су адам өмірінде. Табиғаттағы су. Қолданылуы. Су –еріткіш.
Сабақтың мақсаты:Судың құрамы, қасиеттері мен маңзын түсіндіру
Сабақтың міндеттері:
- Оқушыларды судың еріткіштік қасиетімен таныстырып, бұл құбылысты молекулалық теория негізінен түсіндіре білуге үйрету, оның өнеркәсіптегі, халық шаруашылығындығы алатын орнын көрсету. Суды тазарту әдістері, тиімді пайдалану және қорғау шараларымен таныстыру.
- Су тіршілік көзі екендігіне көз жеткізе отырып, экологиялық тәрбие беру.
- Өз бетімен іздену,теориялық білімдерін практика жүзінде пайдалану білік дағдысын қалыптастырып есте сақтау, қайта жаңғырту қабілеттерін дамыту.
Құрал –жабдықтар. Су, спиртшам,форфор табақшасы, құм, ас тұзы, бөлгіш воронка, цилиндр, сынауықтар.
Сабақтың көрнекілігі: периодтық кесте, электрондық оқулық
Тірек білім мен біліктер. Заттардың агрегаттық күйлері, қоспаларды ажырата және бөле білу біліктері, заттың құрлысы мен құрылымы, суда заттардың еруі, судың белсенді металдар (калий мен натрий) әрекеттесуі
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылардың сабаққа дайындығын қамтамасыз ету.
ІІ. Жаңа сабақты меңгерту.
Оқушылардың географиядан алған білімдеріне сүйене отырып, бұл сабақты әңгімелесумен бастаған жөн. Әңгіме төмендегі сұрақтар төңірегінде болады.
6 663 528 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Алимова Гульмира Елюбаевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
2 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
6 ч.