1696878
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт проекта «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалы"Сөйлем мүшелері" тақырыбы бойынша қысқа мерзімзік жоспар

"Сөйлем мүшелері" тақырыбы бойынша қысқа мерзімзік жоспар

IV Международный дистанционный конкурс «Старт» Идёт приём заявок Для дошкольников и учеников 1-11 классов 16 предметов ОРГВЗНОС 25 Р. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Қысқа мерзімдік жоспары


20.10.2014

Қазақ тілі

4-сынып

Сабақ тақырыбы:

Сөйлем мүшелері

Жалпы мақсат:

Сөйлем мүшелері туралы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды өздеріне сөйлем ішіндегі сөздерді сөйлем мүшелеріне талдай білуге үйрету. Байланыстырып сөйлеу тілін, сөздік қорын дамыту. Ауызша сөйлеу тілін , сөздік қорын, ақыл-ойын дамыту. Дәптермен, тақтамен жұмыс жасауда ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.

Сілтеме:

  1. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

  2. Қазақ тілін оқыту әдістемесі

  3. 3-сыныпқа арналған қазақ тілі.

  4. Портал материалдары

Оқу нәтижесі:

Сөйлем мүшелері туралы жетік білу, талдау, түсіну, қолдану.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Электрондық оқулық, тест тапсырмалары, карточкалар, спикер, смайликтер,

Оқыту әдістері:

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер:сұрақ- жауап, диалог, АКТ, сын тұрғысынан ойлау, жас ерекшелігін ескеру.

Жұмыс түрлері: жеке, жұптық,топтық

Дерек көздері:

  • Каллиографиялық жұмыс дәптері.

  • Оқулық

  • Сілтемелер

Тапсырмалар:

Технологиялық дәптер, ойындар,




Сабақтың барысы:

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсат


Тапсырма түрі Түрткілер

Нәтиже

Бағалау

критерийлар

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Психологиялық дайындық:

-Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс- біздің сеніміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл-күйлеріңді білдіріп көріңдер. Бір-біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше орнымызға отырар алдында біз топқа бөлініп алайық.

Топпен, жұппен, үштікпен, төрттікпен билеу арқылы топқа бөлу.

Әр топ өзіне ат қойып, ұранымен таныстырады.

Білу

Тақырыпты ашу «Сөйлем мүшелері» тақырыбы бойынша

білімін жетілдіру




Сөзжұмбақты шешу

СӨЙЛЕМ

hello_html_m93d632.png1.Еліміздің дамуы кіммен байланысты.

2.Адамға не қажет

3.Үйге қандай жарық сәуле қажет

4.Адамды адам қылған не?

5.Бес жағымды қасиеттің бірі

6.Сұйық зат құятын ыдыс

7.Дәнді дақыл

8.Шырынды жеміс

Сұрақтарға жауап алу ар-

қылы сабақтың тақырыбын ашу

Алған білімдерін бойына сіңіру

Білім көлемін зерделеу

сұрақтарға

толық жауап

3













сұрақтарға

жауап толық емес


жауап бере алмады

2




1



Түсіну



Ресурстарды пайдалана отыра,жаңа ақпаратты игеру

1 жаттығу








Жеке дара жұмыс содан соң топқа салу қорғау

Алған білімдерін іс-жүзінде қолдана білу

Логикалық ойын дамыту


толық жауап

3





жауап толық емес

2

қиналды

1

Қолдану




Алған білімдерін іс-жүзінде қолдана білу

2 жаттығу


Тапсырма: Тұрлаулы мүшелердің астын сызу.


Адамдар санауды өте ертеде үйренген. Олар алғашқыда саусақтарын санаған. Кейін есептеу үшін ұсақ тастар қолданған.Адамдар әлгі тастарды жіпке тізіп қоятын. Кейін жіптің орнына таяқ қолданылды. Бұл есепшоттың алғашқы түрі еді. Техника өсті. Есептер қиындай түсті. Оларды шешу үшін машина керек болды. Электронды есептеу машиналары осылай шықты.

Түсіне отыра жазылым әрекетің іске асыру

Жеке және топпен жұмыс

Тапсырманың идеясын ашу










Сын тұрғысынан ойлай білу дағдысын қалыптастыру

тапсырманы толық орындады

3






тапсырманы толық орындай алмады

2

қателер көп болды

1


Сергіту сәті «Бейнежазба бойынша»

Талдау

Алған білімдерін саралай отыра, талдау

3 жаттығу.




hello_html_738cdc18.png

Талдай отыра айтылым әрекетіне көшу

Өзара пікірталасқа түсіп, жауыптың дұрыстығын дәлелдейді




Пікірталасқа түсу

сұрақтарға

толық жауап

3


сұрақтарға

жауап толық емес

2

қиналды

1

Жинақтау

Алған білімдерін тиянақтай отыра, шығармашылыққа баулу

4 жаттығу

hello_html_2dcebd9d.png







Айтылым әрекеті бойынша жаттығуды іске асыру


Топпен жұмыс:

Постер жасау




Екі жұлдыз, бір тілек

Жағжаяттан шыға білу

құзыреті

Жұмысқа белсенді қатысты

3


Тек жұмыс атқарды

2

Жұмысқа қатыса алмады

1

Бағалау

Ойларын жинақтауға дағдыландыру.

Үйге 48 жаттығу

«Ойлан, тап!» ойыны

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді

Логикалық ойын дамыту

Креативті

3


Ойы жүйелі

2

Жалпыға ортақ ой

1


Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:

Қысқа мерзімдік жоспары

20.10.2014

Қазақ тілі

4-сынып

Сабақ тақырыбы:

Сөйлем мүшелері

Жалпы мақсат:

Сөйлем мүшелері туралы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды өздеріне сөйлем ішіндегі сөздерді сөйлем мүшелеріне талдай білуге үйрету. Байланыстырып сөйлеу тілін, сөздік қорын дамыту. Ауызша сөйлеу тілін , сөздік қорын, ақыл-ойын дамыту. Дәптермен, тақтамен жұмыс жасауда ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.

Сілтеме:

  • 1.Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
  • 2.Қазақ тілін оқыту әдістемесі
  • 3.3-сыныпқа арналған қазақ тілі.
  • 4.Портал материалдары

Оқу нәтижесі:

Сөйлем мүшелері туралы жетік білу, талдау, түсіну, қолдану.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Электрондық оқулық, тест тапсырмалары, карточкалар, спикер, смайликтер,

Оқыту әдістері:

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер:сұрақ- жауап, диалог, АКТ, сын тұрғысынан ойлау, жас ерекшелігін ескеру.

Жұмыс түрлері: жеке, жұптық,топтық

Дерек көздері:

-Каллиографиялық жұмыс дәптері.

-Оқулық

-Сілтемелер

Тапсырмалар:

Технологиялық дәптер, ойындар,

Сабақтың барысы:

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі Түрткілер

Нәтиже

Бағалау

критерийлар

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Психологиялық дайындық:

-Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс- біздің сеніміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл-күйлеріңді білдіріп көріңдер. Бір-біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше орнымызға отырар алдында біз топқа бөлініп алайық.

Топпен, жұппен, үштікпен, төрттікпен билеу арқылы топқа бөлу.

Әр топ өзіне ат қойып, ұранымен таныстырады.

Білу

Тақырыпты ашу «Сөйлем мүшелері» тақырыбы бойынша

білімін жетілдіру

Сөзжұмбақты шешу

СӨЙЛЕМ

1.Еліміздің дамуы кіммен байланысты.

2.Адамға не қажет

3.Үйге қандай жарық сәуле қажет

4.Адамды адам қылған не?

5.Бес жағымды қасиеттің бірі

6.Сұйық зат құятын ыдыс

7.Дәнді дақыл

8.Шырынды жеміс

Сұрақтарға жауап алу ар-

қылы сабақтың тақырыбын ашу

Алған білімдерін бойына сіңіру

Білім көлемін зерделеу

сұрақтарға

толық жауап

3

сұрақтарға

жауап толық емес

жауап бере алмады

2

1

Түсіну

Ресурстарды пайдалана отыра,жаңа ақпаратты игеру

1 жаттығу

Жеке дара жұмыс содан соң топқа салу қорғау

Алған білімдерін іс-жүзінде қолдана білу

Логикалық ойын дамыту

толық жауап

3

жауап толық емес

2

қиналды

1

Қолдану

Алған білімдерін іс-жүзінде қолдана білу

2 жаттығу

Тапсырма: Тұрлаулы мүшелердің астын сызу.

Адамдар санауды өте ертеде үйренген. Олар алғашқыда саусақтарын санаған. Кейін есептеу үшін ұсақ тастар қолданған.Адамдар әлгі тастарды жіпке тізіп қоятын. Кейін жіптің орнына таяқ қолданылды. Бұл есепшоттың алғашқы түрі еді. Техника өсті. Есептер қиындай түсті. Оларды шешу үшін машина керек болды. Электронды есептеу машиналары осылай шықты.

Түсіне отыра жазылым әрекетің іске асыру

Жеке және топпен жұмыс

Тапсырманың идеясын ашу

Сын тұрғысынан ойлай білу дағдысын қалыптастыру

тапсырманы толық орындады

3

тапсырманы толық орындай алмады

2

қателер көп болды

1

Сергіту сәті «Бейнежазба бойынша»

Талдау

Алған білімдерін саралай отыра, талдау

3 жаттығу.

Талдай отыра айтылым әрекетіне көшу

Өзара пікірталасқа түсіп, жауыптың дұрыстығын дәлелдейді

Пікірталасқа түсу

сұрақтарға

толық жауап

3

сұрақтарға

жауап толық емес

2

қиналды

1

Жинақтау

Алған білімдерін тиянақтай отыра, шығармашылыққа баулу

4 жаттығу

Айтылым әрекеті бойынша жаттығуды іске асыру

Топпен жұмыс:

Постер жасау

Екі жұлдыз, бір тілек

Жағжаяттан шыға білу

құзыреті

Жұмысқа белсенді қатысты

3

Тек жұмыс атқарды

2

Жұмысқа қатыса алмады

1

Бағалау

Ойларын жинақтауға дағдыландыру.

Үйге 48 жаттығу

«Ойлан, тап!» ойыны

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді

Логикалық ойын дамыту

Креативті

3

Ойы жүйелі

2

Жалпыға ортақ ой

1

ВНИМАНИЮ УЧИТЕЛЕЙ: хотите организовать и вести кружок по ментальной арифметике в своей школе? Спрос на данную методику постоянно растёт, а Вам для её освоения достаточно будет пройти один курс повышения квалификации (72 часа) прямо в Вашем личном кабинете на сайте "Инфоурок".

Пройдя курс Вы получите:
- Удостоверение о повышении квалификации;
- Подробный план уроков (150 стр.);
- Задачник для обучающихся (83 стр.);
- Вводную тетрадь «Знакомство со счетами и правилами»;
- БЕСПЛАТНЫЙ доступ к CRM-системе, Личному кабинету для проведения занятий;
- Возможность дополнительного источника дохода (до 60.000 руб. в месяц)!

Пройдите дистанционный курс «Ментальная арифметика» на проекте "Инфоурок"!

Подать заявку
26-28 октября 2019 I МЕЖДУНАРОДНЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ «ИНФОФОРУМ» «Современные тенденции в воспитании и социализации детей» Подать заявку Очное участие Дистанционное участие Курс повышения квалификации (36 часов) + Сертификат участника “Инфофорума”
IV Международный дистанционный конкурс «Старт» Для дошкольников и учеников 1-11 классов Рекордно низкий оргвзнос 25 Р. 16 предметов ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
