Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Информатика / Конспекты / Тақырыбы: " Байланыс арналар. Хаттамалар" (11 "Б" сынып жаратылыстану-математика бағыты)

Тақырыбы: " Байланыс арналар. Хаттамалар" (11 "Б" сынып жаратылыстану-математика бағыты)



Осталось всего 4 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Информатика

Поделитесь материалом с коллегами:

Информатика пәні мұғалімі: Такенова Ж

Сыныбы: 11 «Б»

Уақыты






Сабақтың тақырыбы:

§17 Байланыс арналар. Хаттамалар




Сілтеме:

Ресурстар, оқулық, қосымша материалдар




Сабақтың мақсаты:

  • Хаттамалар мен байланыс арналарының түрлерімен танысу.

  • Ойлау, есте сақтау, қызығушылық қабілеттерін дамыту, топта жұмыс істеу дағдылары өзін өзі бағалауға дағдыландыру;

  • Еңбекке, өзін – өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;

Оқыту модульдері

АКТ, Оқыту үшін бағалау, Сын тұрғысынан ойлау.




Оқушылар білуі тиіс

  • Байланыс арналарының түсінігінің болуы және олардың сипаттамасын;

  • Байланыс арналарының кедергі орнықтылық мүмкіндіктерін анықтай алуды;

  • Байланыс арналарын кодтау тәсілін, коммуникация тәсілі, ақпарат жіберу тәсілі бойынша жіктелуі, желілік хаттамалардың прокси-серверінң түсінігін;

  • Хост ІР-адресінің түсінігін;


Оқушылар үйренуі тиіс

-байланыс арналарын ажырата алуды;

-сипаттмасына байланысты байланыс арналарына мысал келтіруді, ең танымал желілік хаттамалардың әрекетін айқындауды;

-желідегі компьютердің ІР-адресін анықтай білуді;




Сабақтың жүрісі



Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушының іс-әрекеті




Психологиялық дайындық



Сыныпта жағымды психологиялық атмосфера қалыптастыру. Шаттық шеңбер құрады




Оқушылар бір- біріне жақсы тілек айтады.

Қызығушылықты ояту

-Үй тапсырмасына байланысты оқушыларға тест тапсырмасын береді


Әр топ топ болып өзіңді тексер тест тапсырмасын орындайды.











Оқушылар интерактивті тақтадан берілген сурет арқылы, жаңа тақырыпты ашады.

-Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбына байланысты интерактивт тақтададан интернет желісіне байланысты суреттер көрсетеді.



Топқа бөлу



Қиынды суреттер арқылы топқа бөлінеді Ітоп: «Ноутбук»,

ІІтоп: «iPad»,

ІІІтоп «iPhone»




Оқушылар үш түрлі

3 топқа бөлінеді.

Мағынаны тану

Үш топқа тапсырма беріледі

І топ: «Шина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу

ІІ топ: «Сақина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу

ІІІ топ: «Жұлдызша» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу

Оқушылар берілген тапсырманы постер арқылы қорғайды

Сергіту сәті

Оқушыларға интерактивті тақтадан «Сөзсызба»беріледі .

Оқушылар бұл сызбадан бүгінгі өткен тақырыптың терминдерін оқи алады.

Ой-толғаныс

Ой-толғаныс кезеңінде оқушылар практикалық жұмыс орындайды.








Оқушылар жеке өздеріне электрондық пошта ашып үйренеді.

Сәйкестендіру

Оқушыларға сәйкестендіру кестесін таратады.

Оқушылар сәйкестендіру кестесін толтырады.

«Ойлаудың 6 қалпағы» әдісі

Енді сабақты қорытындылау үшін «ойлаудың 6 қалпағы» әдісін қолданамыз.






Оқушылар «ойлаудың 6 қалпағы» әдісі бойынша қорытындылайды.

Бағалау

Топ басшысы:-------------------------------------------------------------------------

қ/с

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырма (тест)

Постер қорғау

«Сөзсыз

ба» (сергіту сәті

Практи-ка

лық жұмыс

Сәй

кес

тен

діру

Ойлау-дың «6қал-пағы»

Бар-лық ұпай


Баға


1










2










3










4










5










6










7










Өте жақсы -3 , жақсы-2 , орташа -1 , егер бөлімге қатынаспасаң-0



Үйге тапсырма

§17-ні оқу, бақылау сұрақтары мен тапсырмаларға жауап беру.



Рефлексия

Оқушылар сабақ бойы толтырып отырған көңіл күй картасын оқып береді







57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 30.11.2015
Раздел Информатика
Подраздел Конспекты
Просмотров372
Номер материала ДВ-215805
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх