Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Тақырыбы:MS Excel бағдарламасында
практикалық жұмыстар орындау
Мақсаты: Excel - дегі берілген мәліметтермен жұмыс істеу, оларды сұрыптау, диаграммалар сызу туралы білімдерін қалыптастыру және алған білімдерін пысықтау.
Күтілетін нәтиже
Теория мен практиканы
ұштастыра алу
2 слайд
Түйінді
идея
Оқушының сөйлеу және бір-бірімен қарым –қатынас жасау біліктіліктерін дамытуда диалогтік оқытудың тиімділігін көру. Оның тиімділігі сабақтағы жайлы атмосфераның қалыптасуы, оқушы мен мұғалім арасындағы ынтымақтастықтың қалыптасуына әсер етуі. Өзінің білмегенін қасындағылардан үйрене отырып, қалай оқуды іске асыруға болатындығын түсінуі және өзін бағалай білуі.
Сілтеме
Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, ЭО, флипчарттар, стикерлер, бағалау парағы, смайликтер, т.б
3 слайд
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, сынып журналына жоқ оқушыларды белгілеу Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында «Ыстық алақан» тренингін өткізу
Мақсат қою кезеңі
Бүгінгі сабағымыздың басын Елбасымыздың мына сөзімен бастағым келеді. “...Адамзат үшін ХХІ ғасыр жаңа технологиялардың ғасыры болмақ, ал осы жаңа технологияларды жүзеге асырып, өмірге енгізу игеру және жетілдіру - бүгінгі мектеп оқушылары сіздердің еншілеріңіз” Иә, балалар информатика бұл ХХІ ғасырдың есігін ашатын, болашаққа қарай бет алуға көмек беретін сабақ. Сондықтан да біз Елбасының сөзін жадымызда мұқият ұстап, сабағымызды жақсы оқуымыз керек екен. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Excel бағдарламасында практикалық жұмыстар жасау. Сабағымыздың мақсаты: Excel - дегі берілгендермен жұмыс істеу, деректерді Excel-ге енгізу, деректерді сақтау және қорғау.
4 слайд
Үй тапсырмасы бойынша банк қызметкерінің рөлін және мектеп бухгалтерінің рөлін сомдау берілген болатын. Ендеше дайындап келген топтар тақтаға шығамыз. Excel бағдарламасында есептеулер қалай орындалатынын көрсетулерің керек.
Үй тапсырмасын тексеру
Білімді тексеру кезеңі
БІЛУ
Блумның білу кезеңі бойынша интерактивті тақтада ойын тапсырмаларды орындаймыз. Олай болса кезек-кезек тақтаға шығайық. /Оқушыларға тақырып бойынша ойын тапсырмаларды және электронды оқулықтағы тапсырмаларды ұсыну/
5 слайд
6 слайд
Сандық пішімдерді тап:
7 слайд
8 слайд
A1
F4
C2
B2
D1
Шыршаны дұрыс ұяшықтармен безендір!
9 слайд
10 слайд
Функция мұздарын ерімей тұрып тап!
11 слайд
12 слайд
Excel-да мәзір
жолағының элементтерін тап!
13 слайд
14 слайд
ИЛИ
ЛОЖЬ
ЕСЛИ
И
ИСТИНА
Логикалық функцияларды
себетке жина
15 слайд
16 слайд
Сақтау
Жұмыс
ұяшығы
Жол аты
Формула жолы
Excel терезесінің элементтерін шерт
(дұрыс шертсең жапырақтар сыбдырлап белгі береді)
Анықтама
Парақ
хаттамасы
17 слайд
18 слайд
Excel бағдарламасының терезе элементтерін ата
Ұяшық адресі дегеніміз не?
Сұрыптау үшін қандай әрекеттерді орындаймыз?
Excel-де құжатты қалай сақтайды?
Excel бағдарламасында қанша баған, қанша жол бар?
Диаграмманың қанша түрі бар?
Ескерту: Слайдтың көрсетілуі барысында әрбір доп үш реттен тышқан көмегімен шертіледі. 1-ші сұрақ пайда болады, 2-ші сұрақ жойылады, 3-ші доп қақпаға енеді.
19 слайд
20 слайд
ТҮСІНУ
Келесі кезең түсіну кезеңіне компьютерде төмендегідей тапсырмаларды орындаймыз. Барлықтарыңның компьютерлеріңде С дискісінде 1-ші тапсырма бар, 1-ші тапсырма бойынша фильтр орнатып, кестедегі мәліметтерді фильтрдің көмегімен сұрыптаймыз.
1.1-ші тапсырма бойынша әйел адамдарды ғана сұрыптап, оны сарымен бояп, көшірмесін келесі параққа қоямыз.
1.2-ші тапсырма бойынша I-ші қан тобындағыларды сұрыптап, жасылмен белгілеп, көшірмесін келесі параққа қоямыз;
1.3-ші тапсырма бойынша бойы 123 см. адамдарды сұрыптап қызылмен белгілеп, көшірмесін келесі параққа қоямыз;
2-ші тапсырма бойынша y=x2 функциясының графигін сызамыз. х-тің мәні -10 нан басталып +10 ға дейін болу керек.
Сергіту кезеңі
( Қызыл өрік)
сергіту
21 слайд
22 слайд
ҚОЛДАНУ
Келесі кезең қолдану кезеңі. Компьютерде жұмыс үстелінде “Формативті тест” орнатылып тұр. Сол бойынша 5 минут уақыт беріледі. Алған бағаларыңды бірден бағалау парағына жазуларың керек.
23 слайд
24 слайд
Бекіту кезеңі
Сабақты қорытындылау мақсатында «Эдвард де Боно» әдісі бойынша оқушылардың Excel бағдарламасы туралы пікірлерін тыңдау
Жалпы осы қалпақтарды таңдап сөйлеу сендердің ойлау
қабілеттеріңді дамытатын әдістердің бірі. Бұл әдістің авторы американдық профессор Эдвард де Боно деп сабақтарда
айтқанмын. Ендеше сендердің пікірлеріңді тыңдайық
ТАЛДАУ
25 слайд
26 слайд
6 ОЙЛАУ ҚАЛПАҒЫ
Ақ (ақ бұлттар) - фактілер, цифрлар және мәліметтерді таза күйінде беру
Қызыл (от) – ішкі сезім, эмоция, сезінулер және интуицияны білдіру
Қара (тұман) – негативті ойлау, мысалы: “бұл орындалмайды, себебі....”
Сары (күн) - оптимизмді, ашықтықты, позитивті және конструктивті ойлар, ұсыныстар, мысалы: «неге, бұл міндетті түрде орындалады!»
Жасыл (дала) – жаңа идеялар ағымын тудыратын шығармашылық ойлар
Көк (аспан) – жоғары деңгейдегі жалпы көзқарастарды, білдіреді, қорытындылайды.
27 слайд
Формативті бағалау
/Оқушылардың өздері қойған бағаларын журнал бетіне түсіру/
БАҒАЛАУ
28 слайд
Рефлексия.
Бүгінгі сабағымыз сіздерге ұнады ма?
Қиын және жеңіл жерлері болды ма?
Сіздердің ойларыңызша сабақты не жеңілдетер еді?
Көңіл-күйлеріңіз қандай болды?
Ұсыныстарыңыз бар ма?
Сабақтағы оқушылардың көңіл күйі смайлик арқылы көрсетіледі.
29 слайд
«Ешқашан да бәрін білемін, енді маған бұдан артық үйренетін ештеңе жоқ деп санаушы болма»,- деген Н.Д.Зилинскийдің сөзін әрқашан жадымызды ұстап, сабағымызды аяқтаймыз. Сау болыңыздар!
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН БЕРУ:§4.1
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 655 065 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Курманаева Гульжан Бакбергеновна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
4 ч.