Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Тақырыбы: "Салыстыр, теңдік, теңсіздік"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Тақырыбы: "Салыстыр, теңдік, теңсіздік"

библиотека
материалов

13. 09. 2016 Математика

Сабақтың тақырыбы:

Салыстыр . Теңдік. Теңсіздік

Сілтеме:

Оқулық

Сабақтың мақсаты:

Салыстыру нәтижесінде шығатын тура немесе тура емес санды теңдіктерді және теңсіздіктерді оқи және жаза білуге үйрету

Көрнекілігі:

суреттер

Оқыту нәтижелері:

Салыстыру нәтижесінде шығатын тура немесе тура емес санды теңдіктерді және теңсіздіктерд оқып ,жаза білді


Тапсырмалар:

1. Бірнеше тапсырмалар орындау

2.Жұппен,топпен тапсырмалар орындайды.


Қадамдар:

Топқа түрлі тапсырмалар орындату, өз ойларын айтқызу, талдату. Пікір айтқызу.Сергіту сәті

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті



Кіріспе







































Негізгі бөлім



















































Қорытынды



Сыныпты ұйымдастыру.



Сабаққа дайындық.

Сандар бойынша топқа бөлу



Өткенді қайталау

Тақтаға ұзындықтары әртүрлі кесінділер сызу

( 18см, 5 см, 100 см)

- Осы кесінділердің ұзындығын қалай анықтауға болады?

- Оны қандай өлшем бірлігі көмегімен анықтауға қолайлы?

- Бір дм неше см бар?

Кесінділерді салыстыру.

Санды өрнетерді жазу, осы санды өрнекке не ортақ?

Бірнеше өрнектер жазып, теңдік, теңсіздік, санды , әріпті өрнектерді ажырату



Жаңа сабақ

50+20 және 70-20 өрнетің мәнін түсіндіре отырып салыстыру ( Әр топқа бірнеше өрнек беру )

Ереже

Бір сан екінші саннан қанша артық не кем екенін білу үшін , үлкен саннан кіші санды азайту керек.



Есептер шығару

1-тапсырма .

1 салыстыру. (ауызша орындау)



2-тапсырма. Топпен жұмыс «Қай топ шапшаң?»

3 есеп

10,11,12,13,14,15,16,17,18,19. 10 сан жазылды.

10, 19-ең үлкені және ең кішісі



4 Есеп шығару

Топта талдай отыра шығару

а) Тор көз-10 ә) Тор көз-10

Жолды-30 Жолды-30

Тор көз-? кем Жолды-? артық

Ш:30-10=20 Ш:30-10=20

Ж: 20тор көз кем Ж: 20жолды артық



Сергіту сәті Кім жылдам?

Сандар көрсету ( ондық пен бірлікті ажырату)

4 –тапсырма

Шығармашылық тапсырма

Суретпен жұмыс 2+3+4=9



Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма: №5 есеп 13-бет





Сабаққа назар аударады.











Өлшем бірліктерді ажырата біліу





Талдау

















Әр топта талдап, шығару

















Жеке жұмыс





Шапшаң ойлап шығару







Талдай отырып шығару









Сергіту сәтін орындау





Топта талдап шығару





Бағалау




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 03.11.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров67
Номер материала ДБ-317000
Получить свидетельство о публикации