Инфоурок Начальные классы КонспектыТақырыбы: Шылау мен шылау тұлғалас қосымшалардың жазылуы.

Тақырыбы: Шылау мен шылау тұлғалас қосымшалардың жазылуы.

Скачать материал

 

 

 

Пәні: қазақ тілі. 4 сынып

Сабақтың тақырыбы:Шылау мен шылау тұлғалас қосымшалардың жазылуы (2 сағаты).

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға шылау мен шылау тұлғалас қосымшалардың жазылуын жаттығу жұмыстар арқылы өздері түсініп дәлелдеуге үйрету.

Күтілетін нәтиже:  Теориялық білім практикалық жұмыс арқылы іске асады.

Сілтеме:  Қазақ тілі оқулығы. 2015 жылы. «Атамұра» баспасы.

Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту.

Көрнекіліктер: бор, кеспе қағаздар, сызбалар.

                                                  Сабақтың барысы:

 

Кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті.

Оқушылардың іс-әрекеті

Тапсырмалар

О/б

О/ү/б

Мотивациялық бағдарлау.

10 минут.

 

 

 

 

Операциялық-орындаушылық 30 минут.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексиялық бағалау.

5 минут.

Ұйымдастыру сәті.

 

Үй жұмысын тексеру.

 

 

Тұжырымдама жұмысы.

Зерттеу жұмысы.

 

 

 

 

 

 

Сабақ тақырыбына орай жасақталған жоспар.

Мұғалім – бақылаушы.

«С» - деңгейіндегі – бағыттаушы.

Жаттығу жұмысы.

Топтық жұмыс.

Ойға сақтап жазу.

 

Жатқа жазу жұмысы.

 

Салыстыру.

 

 

 

Шығармашы-лық ой.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рөлге түсіп оқу.

Диалог көшіріп жазу.

Анасы мен баласы.

 

Кесте бойынша жұмыс.

Ауызша атқарылады.

 

 

Үйге тапсырма.

Кері байланыс.

«Ашық микрофон» әдісі арқылы іске асады.

Бағалау.

 

Оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Оқушылар орындаған жұмыстарын ортаға салады.

Оқушылар топ болып ойланып бір шешімге келеді.

Көшбасшы оқушының әрекетінің арқасында сабақтың тақырыбын, мақсатын айқындау.

 

 

 

 

 

Бұл жұмысты «С»-дейіндегі оқушылар атқарады.

 

 

 

 

Оқушылар өзара мәтінді оқып, жұптасып бір-бірлеріне айтып, ойша жазады.

 

 

 

Оқушылар сөздердің айтылуы мен жазылуындағы өзгешілікті айтады.

Топ бойынша жұмыстар орындалады.

 

 

Жұмыс тексеріледі.

Дәлелдеу ережеге байланысты атқарылады.

 

 

 

Оқушылар рөлге түсіп дұрыс оқуға басты назар аудару.

 

 

 

Оқушылар кесте бойынша жұмыстарын атқарады.

Тілек шоғы.

 

 

 

 

Жаттығу жұмысы.

Ережені жатқа айту.

Тапсырма.

Кеспе қағаздағы өлеңді оқып, талдау жасау.

 

Бұл тақырыпты

 2 күн зерттелетінін анықтайды.

 

 

1.Ережені оқу, түсіну.

2. Мысалдар келтіру.

3. «Көзбен ережені жалғастыру»

 

 

 

 

 

Шекпен.

Дәлелдеу жұмысы қатар жүргізіледі.

 

 

Жаңылтпашты жатқа жазу.

Сөздер беріледі.

Қара ала ма?

Қаралама!

 

 

Тапсырма.

Сөз тіркестерінен сөйлем құрастыр.

1 топ

Өрісте жаю- өріс те кеңейді

2 топ

Ауылда жүру- ауыл да өзгерді.

3 топ

Күнде бару – күн де жылынды.

 

 

 

 

 

 

Сөйлемдерді салыстыру.

Ережемен дәлелдеу.

 

 

 

Ребусты шешу. Шешуіндегі сөзге әңгіме құрастыру.

Ұпай бойын-

ша баға-

лау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топ басшы

сы жұмыс-тарын 

ұпай бойын-

ша бағалау.

 

 

 

 

Смай-ликпен

бағалап шығу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мұғалім смайликпен бағалау.

Ұпай-мен топты бағалау.

 

 

 

 

Топты, топ мүшелерін бағалау.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Тақырыбы: Шылау мен шылау тұлғалас қосымшалардың жазылуы."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Музыковед

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
