Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыТақырыбы:20-ға дейінгі сандарды қосу

Тақырыбы:20-ға дейінгі сандарды қосу

Скачать материал

Маңғыстау облысы

Ақтау қаласы

«№24 жалпы білім беру орта мектебі»  КММ

1 «а» сыныбы

 Қойбағарова Әлия Романовна

Математика

Математика

Тақырыбы:20-ға дейінгі сандарды қосу

Мектеп: « №24 жалпы білім беру орта мектебі» КММ

Күні: 25.11.2016

Мұғалімнің аты-жөні: Койбагарова Алия Романовна

Сыныбы: 1 «а»

Қатысқандар саны: ____

Қатыспағандар саны:____

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.2.5. 20 көлеміндегі сандарды ондықтан аттамай ауызша қосу және азайту , ондықтарды ауызша қосу және аайту амалдарын орындау

20-ға дейінгі сандарды қосуды үйренесіңдер.

С

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар білуге тиісті: Жаңа білімді меңгереді.

Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды (ондықтарды) ауызша қосу және азайтуды орындайды

Кейбір оқушылар білуге тиіс: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Алдыңғы білімдер

11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады және салыстырады;

20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын

“+”, “–”, “=” таңбаларын қолданады.

100-ге дейін тура және кері,  санай алуы; ондықтармен санау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланғаніс-әрекет

Дереккөздер

 

 

 

Сабақтың басы

3 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(МК; Ж) «Сәлемдесу» ойыны: 

Биыл еліміздің  тәуелсіздігіне қанша жыл? 25 жыл

Елімізге, жерімізге  сүйсінген кезде ризашылық сезімге бөленеміз. Өзіне жасалған жақсылыққа ризашылық білдіруді алғыс дейміз. Сондықтан да біз бірге шеңбер құрып «Ризашылық»әнін орындайық:

Ризамын  (2 рет) бүгінге,

Ризамын  (2 рет) бүгінге,

Ризамын қазірге!

Ризамын, ризамын, ризамын бүгінге,

Ризамын, ризамын, ризамын қазірге.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты: Сандармен операциялар. бір таңбалы сандарды  ондықтан аттамай    қосу кестесін құру, білу, 20-ға дейінгі сандарды қосуды үйрету

Сабақта барлығымыз жұмыс істейміз, соңында ағаштардың жемісін көреміз.

Өткен тақырыптарды қайталау мақсатында қайталауға берілген тапсырмалар арқылы топқа бөлу

1.       2,3,,4,5,6,7

2.       20,30,40,50,60,70

3.       11,12,13,,14,15,16

4.       25,35,45,55,65,75

 

 

 

Таныстырылым

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

смайликтер суреті

топқа бөліну

Сабақтың ортасы

20 минут

3 минут

 

 

3 минут

 

 

 

 

1 минут

 

 

 

3 минут

 

 

   3 минут

 

  7 минут

 

 

3 минут

 

 

 

4 минут

 

 

 

2 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бөлім

2 минут

 

Кіріспе тапсырма. Санау таяқшаларын пайдаланып, екі таңбалы сандарды модельдеу бойынша тәжірибе жұмысын ұйымдастыру

 ( таяқшалар бумасы-ондықтар, таяқшалар – бірліктер)

Ауызша санау(қосу кестесін пайдалану)

Шығару жолын түсіндіру.

(қосылғыш, қосылғыш, қосындының мәні)

Ережемен таныстыру

(МК; Ұ) «Кім жылдам» ойыны

Зеренің отбасының театрдағы орындыры

(оқушылар топта сандарды тауып, орындықты тақтадағы кестеге жапсырады. Қалғандары басбармақпен бағалайды)

Әкесінің орны  1 онд, 2 бірл

Анасының орны 1 онд, 3 бірл

Ағасының орны 1 онд, 6 бірл

Інісінің орны 1 онд, 4 бірл

Айзеренің орны?  ?онд,  ? бірл

Сергіту сәті: 
Тікенекті кірпі келеді, 
Шыршаға ұқсап жайқала. 
Жинап жеміс-жидекті, 
Асығар үй-жайына! 

 

(МК; Т; Қ)

Сурет бойынша қосу амалына мысал құрастырып шығару

Мыс: Кірпінің жолы; кірпінің жемі т.б

Берілген тапсырма екінші ондық бойынша сандық сәулені қолданып, сандарды қосу дағдысын бекітуге арналған тапсырмалар орындату.

 

(МК; Т) Үй құстары

 Күрке маңында 11 тауық жүр. Оларға тағы 2 қораз қосылды. Барлығы қанша құс болды?

11+3=1+3+10=4+10=14

 

МК; Ө; Қ)Жұмыс дәптерімен жұмыс

·         Мысалдарды шығар және оларды сурет арқылы көрсет

·         Өз бетіңше қосу амалына 4 мысал құрастыр және шығар

·         Пазлды құрастыр ( сәйкестендіру)

·         Сандық сәулені пайдаланып, мысалдарды шығар

 

(МК; Ж; Қ)

Қосу амалын орында.

Шығару жолын түсіндіру. Қосу амалының компонентерін атауын айтуды, жауабын табуды үйрету. (Оқушылар есептеулер жүргізгенде шығару жолын мүмкіндігінше оқушылармен бірге талдай отырып шығару)

13+4=3+4+10=7+10=17

11+3=1+3+10=4+10=14

11+7=1+710=8+10=18

14+5=4+5+10=9+101=19

 

 

(МК; Т; Қ)

Шығарып көр

Оқушылар әр ыдыстағы дәрумендер анын анықтау.

15+3=5+3+10=8+10=18

18+2=8+2+10=10+10=20

13+2=3+2=10=5+10=15

11+8=1+8+10=9+10=19

(МК; Т )  Орындап көр (ауызша)

10,11,12,13,14,15,16,17,18,19 сандарының әрқайсысын бір бірлікке арттыр.

 Ереже:  Кез-келген санға бірді қосқанда , әрқашанда келесі сан шығады.

 

 

 

 

 

20 көлеміндегі екі таңбалы сандарға бір таңбалы сандарды қалай қосады?

·         13-ке 2-ні қосқанда неше шығады?

·         12-ні 4 –ке арттырып көр. Қандай сан шықты?

·         Гүлнар күзгі демалыста 12 кітап, ал Данияр-7 кітап оқыды. Олар барлығы неше кітап оқыды?

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

 

Таяқшалар, бумалар, сандық сәуле, дөңгелекшелер (жасыл, қызыл)

 

 

Таныстырылым

Смайликтер

 

 

 

Таныстырылым

Смайликтер

 

 

 

 

 

Тақтамаен жұмыс

 

Жұмыс дәптері

Жетістік баспалдағы

 

 

 

 

 

 

Ламинатталған қағаздар

 

 

Таныстырылым

 

Смайликтер

 

 

Таныстырылым

 

 

 



 

 

Қосымша ақпарат

Дифференциация: Балаларға қалай көмектесесіз?

Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

 

 

 

 

 

 

Пәнаралық байланыс
денсаулық пен қауіпсіздік
АКТ
Құндылықтар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·        

·       

·      

Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды

болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан  қандай шегіністер жасадым және неліктен?

 

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт.

1:

2:

Келесі сабақтың   өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Тақырыбы:20-ға дейінгі сандарды қосу"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Животновод

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
