Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Тақырыбы :"Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер" (9 сынып)

Тақырыбы :"Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер" (9 сынып)

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Мырзахметова Баянның қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың «Тригонометриялық функцияларды тепе-тең түрлендіру» тақырыптары бойынша білімдерін жинақтап, тексеру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.


Күні:Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы

§19 Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер

Сілтеме

9-сынып Алгебра,104 оқулық беті.


Оқыту нәтижесі

Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер арқылы есептер шығаруды үйренеді.Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады, талдай алады, ой қорытуды үйренеді.

Түйінді идеялар

1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.

2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.

Блум таксаномиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс – әрекеті

Білу


топтастыру

Ұйымдастыру.Топтарға бөледі.

Үй жұмысын тексеру. 297-298 .

Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.


Диалог

Топтастыру әдісі


Ынтымақтастық атмосферасын құрады.

Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.

Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.

Түсіну

Сыни ойлау

Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы

Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.

Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады.

Мысал келтір?

І топ. Тақырыптың идеясын ашады.

ІІ топ. Композициялық құрылысын табады.

ІІІ топ.Салыстырады.

IV топ.тригонометрия формулаларын

пайдаланады

Vтоп.Есептер шығарады.


АКТ-ны қолдану


сергіту

Сергіту сәтін ұйымдастырады.


Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды.



Қолдану

Диалог

Оқулық


Тапсырмалар орындалады.

Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.. Есептеңіз: cos79hello_html_ma894104.gifcos34hello_html_ma894104.gif+sin79hello_html_ma894104.gifsin34hello_html_ma894104.gif


1. Өрнекті ықшамдаңыз: (1–coshello_html_m6c132fbe.gif hello_html_m2df5d332.gif) (1+tg hello_html_m6c132fbe.gifhello_html_38ebe679.gif)



Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.Түбірлерді салыстырады.

2. Есептеңіз: hello_html_m7cabbefc.gif мұндағы hello_html_64d066b7.gif

3. Өрнекті ықшамдаңыз: hello_html_m25918054.gif




Талдау











АКТ-ны қолдану

Түртіп алу стратегиясы

Тест тапсырмалары


Тригонометриялық тепе теңдіктерді дәлелдеу1. Өрнекті ықшамдаңыз: hello_html_39e92bf4.gif

A) - hello_html_m617f6aac.gif B) - sinhello_html_m6c132fbe.gif hello_html_38ebe679.gif C) hello_html_m617f6aac.gif D) sinhello_html_m6c132fbe.gif hello_html_38ebe679.gif E) 1

2. Есептеңіз: 4 cos 45hello_html_ma894104.gif сtg60hello_html_ma894104.gif tg 60hello_html_ma894104.gif – 3sin 45hello_html_ma894104.gif

A) 1 B) hello_html_m18a2fa13.gif C) hello_html_m2148d6f6.gif D) - hello_html_m18a2fa13.gif E) - hello_html_m782d35dd.gif

3. Есептеңіз: hello_html_4a2140a0.gif, мұндағы tg hello_html_38ebe679.gif= hello_html_22dd111b.gif

A) - hello_html_c1b9456.gif B) 3 C) hello_html_c1b9456.gif D) – 1 E) 1



Қатты әсер еткен жерлері.

Оқулықтан есептер шығарады.№300, №302, №309.

7. Өрнекті ықшамдаңыз: tghello_html_m6c132fbe.gif hello_html_38ebe679.gif– sin hello_html_m6c132fbe.gifhello_html_m2df5d332.gif– tg hello_html_m6c132fbe.gifhello_html_m2df5d332.gif sin hello_html_m6c132fbe.gifhello_html_38ebe679.gif

A) -1 B) 0 C) 1 D) -2 E) сtg hello_html_38ebe679.gif

8.Егер tg hello_html_38ebe679.gif+сtg hello_html_38ebe679.gif=т тең болса, tghello_html_m6c132fbe.gif hello_html_38ebe679.gif+сtg hello_html_m6c132fbe.gifhello_html_38ebe679.gif өрнегінің мәні

A) mhello_html_m6c132fbe.gif- 2 B) m -2 C) m – 4 D) mhello_html_m6c132fbe.gif+ 2 E) mhello_html_m6c132fbe.gif

9.Өрнекті ықшамдаңыз: sinhello_html_m6c132fbe.gif 2hello_html_38ebe679.gif + coshello_html_m6c132fbe.gif 2hello_html_m2df5d332.gif + сtghello_html_m6c132fbe.gif 5hello_html_38ebe679.gif

A) - hello_html_7db4e691.gif B) sin hello_html_m2df5d332.gif C) hello_html_7db4e691.gif D) -1 E) 1


10. Өрнекті ықшамдаңыз: (1–coshello_html_m6c132fbe.gif hello_html_m2df5d332.gif) (1+tg hello_html_m6c132fbe.gifhello_html_38ebe679.gif)

A) 1 B) - tg hello_html_m62e79a64.gif C) -сtg hello_html_38ebe679.gif D) tg hello_html_38ebe679.gif E) tghello_html_m6c132fbe.gif hello_html_38ebe679.gif


Жинақтау

АКТ-ны

қолдану

қолдану

Әртүрлі есептеу үшін есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)

Есептерді қалай құрастыруға болады?.


Жаңа білімдерді қолданып есеп құрастырады.




Үй тапсырмасын беру. Оқулық-тан №303 304 Жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданып,теңдеуді шешің-дер.

Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау



Не білдім. Не үйрендім. Не ұнамады. Сабақ несімен ұнады




Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.









































































