Для всех учителей из 37 347 образовательных учреждений по всей стране

Скидка до 75% на все 778 курсов

Выбрать курс
Получите деньги за публикацию своих
разработок в библиотеке «Инфоурок»
Добавить авторскую разработку
и получить бесплатное свидетельство о размещении материала на сайте infourok.ru
Инфоурок Украинский язык Другие методич. материалыТема. Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменником

Тема. Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменником

библиотека
материалов

Тема. Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменником

Мета: формувати в учнів вміння визначати число і рід прикметників за іменниками, правильно писати родові закінчення прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення; виховувати працелюбність.

ХІД УРОКУ

Організація учнів до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 110)

Назвіть сполучення іменників з прикметником. Якого вони роду? Доведіть свою думку.

Які картини ви уявили, читаючи вірш?

Фронтальне опитування

Що таке прикметник?

Як змінюються прикметники?

Які закінчення мають у множині? В однині?

Визначення роду прикметників

Допишіть закінчення. Визначте рід прикметників. Дуб висок_, могутн_, (_ рід).

Казка народн_, давн_ (_ рід). Кошеня маленьк_, пухнаст_ (_ рід).

Оголошення теми й мети уроку

Закріплення й узагальнення вивченого

Письмо по-пам`яті:(вивчаємо кожного уроку віршика або загадку)

Меле мільник біле мливо

Біле мливо – справжнє диво

Усю землю покриває

А де млин, ніхто не знає.(сніг)

Робота над творенням словосполучень, складення речень (Впр. 111)

Визначте число і рід утворених словосполучень.

Каліграфічна хвилинка

Хочеш їсти калачі — не сиди на печі.

Як ви розумієте зміст прислів'я?

Розвиток мовлення (Впр. 114) Складення розповіді за малюнком.

Добір прикметників-антонімів (Впр. 112)

Робота над текстом (Впр. 113)

Читання тексту.

Бесіда за змістом.

Складіть питальне речення до цього тексту.

Вибіркове списування словосполучень. Визначення роду при- кметників.

Вибірковий диктант

Сонячний промінь, гарне ім'я, хижий звір, літні дощі, руда білка, запашні волошки, яблуневий цвіт, рідке мило, зелена фарба, удалі козаки, срібні зірки, рання осінь.

У прикметниках якого стовпчика можна визначити рід?

Визначте рід прикметників. Виділіть закінчення.

Які значення мають прикметники другого стовпчика? Чому?

Орфоепічна та орфографічна хвилинка за таблицею «Правильно вимовляй і пиши»

Спишіть ці слова, добираючи до кожного прикметник. Визначте рід, виділіть закінчення прикметників(закінчення написати не правильно)

(Маленький квартирка, чистий підлога...)

Підсумок уроку

Які закінчення мають прикметники в однині й множині?

Як визначити число і рід прикметників?

Домашнє завдання

Вправа115, С.51.



Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:

Тема. Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменником

Мета: формувати в учнів вміння визначати число і рід прикмет­ників за іменниками, правильно писати родові закінчення прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення; виховувати працелюбність.

ХІД УРОКУ

Організація учнів до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 110)

Назвіть сполучення іменників з прикметником. Якого вони роду? Доведіть свою думку.

Які картини ви уявили, читаючи вірш?

Фронтальне опитування

Що таке прикметник?

Як змінюються прикметники?

Які закінчення мають у множині? В однині?

Визначення роду прикметників

Допишіть закінчення. Визначте рід прикметників. Дуб висок_, могутн_, (_ рід).

Казка народн_, давн_ (_ рід). Кошеня маленьк_, пухнаст_ (_ рід).

Оголошення теми й мети уроку

Закріплення й узагальнення вивченого

Письмо по-пам`яті:(вивчаємо кожного уроку віршика або загадку)

Меле мільник біле мливо

Біле мливо – справжнє диво

Усю землю покриває

А де млин, ніхто не знає.(сніг)

Робота над творенням словосполучень, складення речень (Впр. 111)

Визначте число і рід утворених словосполучень.

Каліграфічна хвилинка

Хочеш їсти калачі — не сиди на печі.

Як ви розумієте зміст прислів'я?

Розвиток мовлення (Впр. 114) Складення розповіді за малюнком.

Добір прикметників-антонімів (Впр. 112)

Робота над текстом (Впр. 113)

Читання тексту.

Бесіда за змістом.

Складіть питальне речення до цього тексту.

Вибіркове списування словосполучень. Визначення роду при- кметників.

Вибірковий диктант

Сонячний промінь, гарне ім'я, хижий звір, літні дощі, руда білка, запашні волошки, яблуневий цвіт, рідке мило, зелена фарба, удалі козаки, срібні зірки, рання осінь.

У прикметниках якого стовпчика можна визначити рід?

Визначте рід прикметників. Виділіть закінчення.

Які значення мають прикметники другого стовпчика? Чому?

Орфоепічна та орфографічна хвилинка за таблицею «Правильно вимовляй і пиши»

Спишіть ці слова, добираючи до кожного прикметник. Ви­значте рід, виділіть закінчення прикметників(закінчення написати не правильно)

(Маленький квартирка, чистий підлога...)

Підсумок уроку

Які закінчення мають прикметники в однині й множині?

Як визначити число і рід прикметників?

Домашнє завдання

Вправа115, С.51.

 

 

Проверен экспертом