Инфоурок Начальные классы КонспектыТема. Вправи на встановлення зв'язку прикметників з іменниками

Рабочий лист по украинскому языку "Уживання кількісних числівників з іменниками"

Файл будет скачан в форматах:

  • pdf
  • pptx
27
1
17.07.2023
«Инфоурок»

Материал разработан автором:

Такий Екатерина Юрьевна

учитель английского языка

Рабочий лист по украинскому языку "Уживання кількісних числівників з іменниками" состоит из 6 разнообразных заданий, предназначенных для учащихся 6 классов. Подойдет как для подачи новой темы, так и в качестве контроля усвоенного материала. На последней странице содержатся ответы ко всем заданиям, которые может использовать как учитель, так и ученики в качестве самопроверки.

Краткое описание методической разработки

Рабочий лист по украинскому языку "Уживання кількісних числівників з іменниками" состоит из 6 разнообразных заданий, предназначенных для учащихся 6 классов. Подойдет как для подачи новой темы, так и в качестве контроля усвоенного материала. На последней странице содержатся ответы ко всем заданиям, которые может использовать как учитель, так и ученики в качестве самопроверки.

Развернуть описание

Тема. Вправи на встановлення зв'язку прикметників з іменниками

Скачать материал

 

Тема. Вправи на встановлення зв'язку прикметників з іменниками

Мета: формувати в учнів уміння встановлювати зв'язок між іменником і прикметником; розвивати зв'язне мовлення, вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати допитливість, любов до природи.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 91)

Прочитайте загадки про місяць і сонце, які ви склали.

Які прикметники вжито в загадках?

Фронтальне опитування

Що називається прикметником?

З якою частиною мови він пов'язаний у реченні?

Як встановити зв'язок між іменником і прикметником?

Творення прикметників від іменників

Від поданих іменників утворіть і запишіть прикметники.

Варіант I    Варіант II

Дерево — ...;       Зелень — ...;

осінь — ...; щастя — ...;

мир — ... ;  село — ... ;

вишня — ...;        радість — ...;

добро — ...; білизна — ...;

школа — ... синька — ...

В яких словах відбулося чергування голосних у корені?

Добір прикметниківсинонімів до поданих

До поданих слів доберіть синоніми з префіксами. Запишіть. Префікси виділіть.

Тихий — ..., сміливий — ..., жорстокий — ..., слабкий — ..., сумний — ...

(Безжалісний, безрадісний, безшумний, безстрашний, без- силий)

Розберіть за будовою першу пару прикметників. ТихЕи] , безшумыЕи!

Які слова добирали?

Що об'єднує всі ці слова? (Всі вони — прикметники.)

Письмо по пам`яті:

Стаємо всім на дорозі,
Всіх спиняєм на порозі.
Хто іде — не обмине:
Нас рукою штовхоне.

(Двері)

 

Оголошення теми й мети уроку

Закріплення вивченого матеріалу

Робота над текстом (Впр. 92)

Читання тексту.

Про що дізналися з тексту?

Які слова були незрозумілими?

Спис — холодна зброя у вигляді гострого металевого наконеч­ника на довгому держаку.

Мур — висока кам'яна або цегляна стіна навколо чогось.

Чому в тексті виділено 4 абзаци?

Про що йдеться в кожному?

Робота в парах. Вибіркове списування.

Випишіть із тексту сполучення іменників з прикметниками. У дужках запишіть питання до прикметників.

Перевірка виконання.

Звуко-буквений аналіз слова пам'ять.

О — = О = (6 букв, 6 звуків)

Добір спільнокореневих слів до слова пам'ять.

Пам'ять — памяток (з тексту), пам'ятний, памятник, пам'ята- ти,запам'ятати.

Знайдіть серед цих слів прикметник. Доберіть до нього іменник. (Пам'ятний...)

Висновок. З якою частиною мови пов'язаний прикметник? Як встановити зв'язок між іменником і прикметником?

Каліграфічна хвилинка

Від березневих дощів земля квітне.

Фізхвилинка

«Долоні»

— Де ваші долоні? —                                            Діти показують руки, склада-

Тут-тут-тут!                                                              ють в кулачки.

А в долонях пальчики живуть.                           Розкривають кулачки і пока-

Працювали пальчики —                                                зують пальчики в русі.

не лінувалися:

Ліпили, ліпили, малювали,                                         Імітують ліплення, будівниц-

Будували, будували —                                                 тво.

зупинилися.

А потім, а потім, а потім                                              Повільно опускають руки на

стомилися,                                                                   стіл.

 

Списування тексту (Впр. 93)

Перевірка виконання

Які прикметники підкреслили? Поставте до них питання.

Доберіть антоніми до виділених прикметників.

Який іменник вжитий у переносному значенні?

Орфоепічна хвилинка (Впр. 95)

Коментоване письмо (Впр. 96)

Робота з текстом (Впр. 94). Редагування тексту

Підсумок уроку

З якою частиною мови пов'язаний прикметник? Гра «Хто більше?»

Доберіть якомога більше прикметників до іменників.

Мова — ...  Дощ — ...

Тато — ...   Весна — ...

Домашнє завдання Вправа 99, С. 44.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Тема. Вправи на встановлення зв'язку прикметників з іменниками"
Смотреть ещё 6 054 курса

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

. Вправи на встановлення зв\'язку прикметників з іменниками

Мета: формувати в учнів уміння встановлювати зв\'язок між іменником і прикметником; розвивати зв\'язне мовлення, вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати допитливість, любов до природи.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 91)

Прочитайте загадки про місяць і сонце, які ви склали.

Які прикметники вжито в загадках?

Фронтальне опитування

Що називається прикметником?

З якою частиною мови він пов\'язаний у реченні?

Як встановити зв\'язок між іменником і прикметником?

Творення прикметників від іменників

Від поданих іменників утворіть і запишіть прикметники.

Варіант I    Варіант II

Дерево — ...;       Зелень — ...;

осінь — ...; щастя — ...;

мир — ... ; село — ... ;

вишня — ...;        радість — ...;

добро — ...;        білизна — ...;

школа — ...         синька — ...

В яких словах відбулося чергування голосних у корені?

Добір прикметниківсинонімів до поданих

До поданих слів доберіть синоніми з префіксами. Запишіть. Префікси виділіть.

Тихий — ..., сміливий — ..., жорстокий — ..., слабкий — ..., сумний — ...

(Безжалісний, безрадісний, безшумний, безстрашний, без- силий)

Розберіть за будовою першу пару прикметників. ТихЕи] , безшумыЕи!

Які слова добирали?

Що об\'єднує всі ці слова? (Всі вони — прикметники.)

Письмо по пам`яті:

Стаємо всім на дорозі,
Всіх спиняєм на порозі.
Хто іде — не обмине:
Нас рукою штовхоне.

(Двері)

 

Оголошення теми й мети уроку

Закріплення вивченого матеріалу

Робота над текстом (Впр. 92)

Читання тексту.

Про що дізналися з тексту?

Які слова були незрозумілими?

Спис — холодна зброя у вигляді гострого металевого наконеч­ника на довгому держаку.

Мур — висока кам\'яна або цегляна стіна навколо чогось.

Чому в тексті виділено 4 абзаци?

Про що йдеться в кожному?

Робота в парах. Вибіркове списування.

Випишіть із тексту сполучення іменників з прикметниками. У дужках запишіть питання до прикметників.

Перевірка виконання.

Звуко-буквений аналіз слова пам\'ять.

О — = О = (6 букв, 6 звуків)

Добір спільнокореневих слів до слова пам\'ять.

Пам\'ять — памяток (з тексту), пам\'ятний, памятник, пам\'ята- ти,запам\'ятати.

Знайдіть серед цих слів прикметник. Доберіть до нього іменник. (Пам\'ятний...)

Висновок. З якою частиною мови пов\'язаний прикметник? Як встановити зв\'язок між іменником і прикметником?

Каліграфічна хвилинка

Від березневих дощів земля квітне.

Фізхвилинка

«Долоні»

— Де ваші долоні? —                                            Діти показують руки, склада-

Тут-тут-тут!                                                              ють в кулачки.

А в долонях пальчики живуть.                           Розкривають кулачки і пока-

Працювали пальчики —                                                зують пальчики в русі.

не лінувалися:

Ліпили, ліпили, малювали,                                         Імітують ліплення, будівниц-

Будували, будували —                                                 тво.

зупинилися.

А потім, а потім, а потім                                              Повільно опускають руки на

стомилися,                                                                   стіл.

 

Списування тексту (Впр. 93)

Перевірка виконання

Які прикметники підкреслили? Поставте до них питання.

Доберіть антоніми до виділених прикметників.

Який іменник вжитий у переносному значенні?

Орфоепічна хвилинка (Впр. 95)

Коментоване письмо (Впр. 96)

Робота з текстом (Впр. 94). Редагування тексту

Підсумок уроку

З якою частиною мови пов\'язаний прикметник? Гра «Хто більше?»

Доберіть якомога більше прикметників до іменників.

Мова — ... Дощ — ...

Тато — ...  Весна — ...

Домашнє завдання Вправа 99, С. 44.

 

 

Скачать материал
