Инфоурок / Физика / Рабочие программы / "Термодинамика тарауы бойынша қайталау "

"Термодинамика тарауы бойынша қайталау "



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

hello_html_440b7486.gifАқтөбе облысы

Хромтау ауданы

Нұрлы – көш орта мектебі ММ-сі

Физика пәні мұғалімі:

Жарылкапова К.И.



Қайталау сабағы. 10 – класс.

Тақырыбы: «Термодинамика негіздері»

Мақсаты:тарау бойынша оқушылар білімін қорытындылау.

Міндеттері:

Білімділік: Өтілген материалдар бойынша оқушылар білімін жүйелеу,білімдерін толықтыру,дүниетанымдылық көзқарасын арттыру.

Дамытушылық: топпен жұмыс істеу,шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту,білімдерін өмірде қолдана білуге дағдыландыру.

Тәрбиелік: Оқушыларға экологиялық тәрбие беру арқылы, үнемділікке,табиғатты аялауға баулу.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Топқа бөлу.

Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Әр топ өз топ басшысын сайлайды.

І. «Есте сақта» мұнда үш топқада бірдей 10 сөз оқылады. Және тез арада сол сөздерді қағазға түсіру керек болады. Қай топ ретімен,көп сөзді жазса, сол топқа 5 ұпай беріледі. (қысым,температура,моль,көлем,аудан,мензурка,шприц,жылулық,кельвин,фарадей.)

ІІ. « Тез жауап» бұл шартта әртопқа сұрақтар беріледі, әр дұрыс жауап 1 ұпай.

  1. Қандай энергия – ішкі энергия деп аталады?

  2. Дененің ішкі энергиясы қандай шамаларға тәуелді болады?

  3. Термодинамиканың І заңы.

  4. Термодинамиканың ІІ заңы.

  5. Жылуөткізгіштік деген не?

  6. Жылу мөлшері деген не?

  7. Энергияның сақталу және айналу заңын тұжырымдаңдар?

  8. Бір атомды идеал газдың ішкі энергиясы неге тең?

  9. Энергия деген не?

  10. Жылу берілуге мысал келтіріңіздер?

ІІІ. Сәйкестікті тап.

  1. Энергия -Дж

  2. Жұмыс м 3

  3. Көлем кг/м3

  4. Мольдік масса к

  5. Абсолют температура кг/моль

  6. Қысым Дж/кг*к

  7. Масса Дж

  8. Жылу мөлшері Па

  9. Тығыздық кг

  10. Зат мөлшері Дж

ІҮ. «Өз затыңды таңда» бұл шартта оқушылар дәптерлеріне тек дұрыс деген формулаларды жазуы керек.

  1. Q=cm Т 4. А = PV 7. PV = hello_html_m66e98ecb.gifRT 10. Q=cm(t2-t)

  2. Q=rm 5. PV=hello_html_2470195f.gifRT 8. hello_html_m69ce3984.gif= mV

  3. Q=ƛm 6. U=hello_html_m26b5dd0.gifp 9. hello_html_2470195f.gif=hello_html_m6f303025.gif

V. Есептер әлемінде:

Оқушыларға кеспе қағаздарда деңгейлік есептер беріледі.

«А» деңгейі

Бір атомды идеал газдың 2 молік 50 К-ге қыздырған. Газдың ішкі энергиясының өзгерісі қандай (R=8,31Дж/(моль*к))

«В» деңгейі

Газға 2*104Дж жылу мөлшері бергенде, 5*104 Дж жұмыс атқарған болса, ішкі энергия өзгерісі.

«С» деңгейі

Бір атомды газдың қысымын есептеңдер,егер оның көлемі 4 л және ішкі энергиясы 600 Дж болса.

ҮІ. «Қар ұрыспақ» мұнда топтар өздері дайындаған сөзжұмбақтарын қарсы топтарға береді.Әрбір дұрыс жауап 1 ұпай.

Қорытындылау:

Бағалау: топ басшылар өз топтарына жинаған ұпайлары бойынша оқушылар бағаланады.

Үйге: Кесте толтыру.

Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

