Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / "Теңсіздіктерді дәлелдеу" (9 сынып)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Математика

"Теңсіздіктерді дәлелдеу" (9 сынып)

библиотека
материалов

Сабақ жоспары

___

Пән: математика

Сынып: 6 «А»

Күні: ___________

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы № 12

Сабақтың мақсаттары:

  1. Білімділік: Оқушылардың VІІ-тарау бойынша білім, біліктілік, дағдысын тексеру.

  2. Дамытушылық: Алған білімдерін жинақтау және тексеру.

  1. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке тәрбиелеу. Оқушылардың теориялық білімін тәжірибеде қолдануда өз-өзіне сенімділігін арттыру

Сабақтың түрі: бақылау жұмысы

Сабақтың әдістері:

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау


1. у = 2х - 3 сызықтық функциясының графигін салыңдар. Графиктен мынаны анықтаңдар:

а) х = 4 мәніне у-тің қандай мәні сәйкес?

ә) хің қандай мәнінде у = 5 ?

1. у = 3х + 1 сызықтық функциясының графигін салыңдар. Графиктен мынаны анықтаңдар:

а) х = 2 мәніне у-тің қандай мәні сәйкес?

ә) хің қандай мәнінде у = - 2 ?

2. Функция формуламен берілген: 1) у = 3х + 2; 2) у = - х + 4.

Графиктері у=3х функциясының графигіне;

а) параллель болатын; ә) қиылысатын функцияларды жеке-жеке жазыңдар.

2. Функция формуламен берілген:

1) у = 2х + 5 2) у = - 2х + 4.

Графиктері у=2х функциясының графигіне; а) параллель болатын; ә) қиылысатын функцияларды жеке-жеке жазыңдар.

3. Бір координаталық жазықтықта у = 3х және у = 3 функциясының графиктерін салыңдар. Графиктердің қиылысу нүктесін координаталарымен жазыңдар.

3. Бір координаталық жазықтықта у = 4х және у = 4 функциясының графиктерін салыңдар. Графиктердің қиылысу нүктесін координаталарымен жазыңдар.

4. 5х – 2у =10 теңдеуі берілген. Төмендегі мәндер жұптарының ішінен осы теңдеудің шешімі болатындардын көшіріп жазыңдар:

1) х = 2, у = 0;

2) х = 3, у = 0;

3) х = -3, у = - 10.

4. 2х – 3у = 6 теңдеуі берілген. Төмендегі мәндер жұптарының ішінен осы теңдеудің шешімі болатындардын көшіріп жазыңдар:

1) х = 3, у = 0;

2) х = - 3, у = - 4;

3) х = 6, у = - 2.

5. у = 2х + l функциясының графигі А ( -1; 4 ) нүктесі арқылы өтеді. l – дің мәнін табыңдар.

А. 5; В. 3; С. 6; D. 2.

5. у = - 2х + l функциясының графигі А ( -4; 4 ) нүктесі арқылы өтеді. l – дің мәнін табыңдар.

А. -3; В. 5; С. -4; D. -1.


Сабақты қорытындылау: Оқушылардың дәптерлерін жинап алу.










1. у = 2х - 3 сызықтық функциясының графигін салыңдар. Графиктен мынаны анықтаңдар:

а) х = 4 мәніне у-тің қандай мәні сәйкес?

ә) хің қандай мәнінде у = 5 ?

1. у = 3х + 1 сызықтық функциясының графигін салыңдар. Графиктен мынаны анықтаңдар:

а) х = 2 мәніне у-тің қандай мәні сәйкес?

ә) хің қандай мәнінде у = - 2 ?

2. Функция формуламен берілген: 1) у = 3х + 2; 2) у = - х + 4.

Графиктері у=3х функциясының графигіне;

а) параллель болатын; ә) қиылысатын функцияларды жеке-жеке жазыңдар.

2. Функция формуламен берілген:

1) у = 2х + 5 2) у = - 2х + 4.

Графиктері у=2х функциясының графигіне; а) параллель болатын; ә) қиылысатын функцияларды жеке-жеке жазыңдар.

3. Бір координаталық жазықтықта у = 3х және у = 3 функциясының графиктерін салыңдар. Графиктердің қиылысу нүктесін координаталарымен жазыңдар.

3. Бір координаталық жазықтықта у = 4х және у = 4 функциясының графиктерін салыңдар. Графиктердің қиылысу нүктесін координаталарымен жазыңдар.

4. 5х – 2у =10 теңдеуі берілген. Төмендегі мәндер жұптарының ішінен осы теңдеудің шешімі болатындардын көшіріп жазыңдар:

1) х = 2, у = 0;

2) х = 3, у = 0;

3) х = -3, у = - 10.

4. 2х – 3у = 6 теңдеуі берілген. Төмендегі мәндер жұптарының ішінен осы теңдеудің шешімі болатындардын көшіріп жазыңдар:

1) х = 3, у = 0;

2) х = - 3, у = - 4;

3) х = 6, у = - 2.

5. у = 2х + l функциясының графигі А ( -1; 4 ) нүктесі арқылы өтеді. l – дің мәнін табыңдар.

А. 5; В. 3; С. 6; D. 2.

5. у = - 2х + l функциясының графигі А ( -4; 4 ) нүктесі арқылы өтеді. l – дің мәнін табыңдар.

А. -3; В. 5; С. -4; D. -1.

І нұсқа

ІІ нұсқа

1. у = 2х - 3 сызықтық функциясының графигін салыңдар. Графиктен мынаны анықтаңдар:

а) х = 4 мәніне у-тің қандай мәні сәйкес?

ә) хің қандай мәнінде у = 5 ?

1. у = 3х + 1 сызықтық функциясының графигін салыңдар. Графиктен мынаны анықтаңдар:

а) х = 2 мәніне у-тің қандай мәні сәйкес?

ә) хің қандай мәнінде у = - 2 ?

2. Функция формуламен берілген: 1) у = 3х + 2; 2) у = - х + 4.

Графиктері у=3х функциясының графигіне;

а) параллель болатын; ә) қиылысатын функцияларды жеке-жеке жазыңдар.

2. Функция формуламен берілген:

1) у = 2х + 5 2) у = - 2х + 4.

Графиктері у=2х функциясының графигіне; а) параллель болатын; ә) қиылысатын функцияларды жеке-жеке жазыңдар.

3. Бір координаталық жазықтықта у = 3х және у = 3 функциясының графиктерін салыңдар. Графиктердің қиылысу нүктесін координаталарымен жазыңдар.

3. Бір координаталық жазықтықта у = 4х және у = 4 функциясының графиктерін салыңдар. Графиктердің қиылысу нүктесін координаталарымен жазыңдар.

4. 5х – 2у =10 теңдеуі берілген. Төмендегі мәндер жұптарының ішінен осы теңдеудің шешімі болатындардын көшіріп жазыңдар:

1) х = 2, у = 0;

2) х = 3, у = 0;

3) х = -3, у = - 10.

4. 2х – 3у = 6 теңдеуі берілген. Төмендегі мәндер жұптарының ішінен осы теңдеудің шешімі болатындардын көшіріп жазыңдар:

1) х = 3, у = 0;

2) х = - 3, у = - 4;

3) х = 6, у = - 2.

5. у = 2х + l функциясының графигі А ( -1; 4 ) нүктесі арқылы өтеді. l – дің мәнін табыңдар.

А. 5; В. 3; С. 6; D. 2.

5. у = - 2х + l функциясының графигі А ( -4; 4 ) нүктесі арқылы өтеді. l – дің мәнін табыңдар.

А. -3; В. 5; С. -4; D. -1.


Автор
Дата добавления 19.10.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров322
Номер материала ДБ-272835
Получить свидетельство о публикации

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs
