Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Биология / Конспекты / Тыныс жүйесі. Тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі 7 сынып

Тыныс жүйесі. Тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі 7 сынып

  • Биология

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Тыныс жүйесі. Тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі

Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі мен маңызы туралы түсінік беру

ә) Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын, ынтасын, білім деңгейін арттыру, ой – өрісін дамыту

б) Оқушыларды адамгершілікпен бірге ұқыптылыққа, денсаулықтарын күте білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, түсіндіру

Қолданылатын көрнекіліктер: сызба – нұсқалар, кестелер: ауа, жер туралы

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі.

ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау

Үй тапсырмасын қорытындылау

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.

ІҮ. Бекіту

Ү. Қорытынды

ҮІ. Үйге тапсырма беру.


Үй тапсырмасын пысықтау: СКТТ – сы бойынша

Анықтамасы

Құрылысы

Атқаратын қызметі

Маңызы

Қорытынды

Үй тапсырмасын қорытындылау: Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Пиогор кестесі бойынша



1

2

3

А

Ж

Й

Т

Б

С

Ы

Н

В

Ы

Е

С

С

Ү

І


  1. 3А – қанайналым дегеніміз не?

  2. 2Б – жүректің салмағы?

  3. 3Б – Жүректің 2 –ші қабатын ата

  4. 1В – Ең үлкен қызыл тамыр

  5. 1Б – Жүректің қызметін зерттейтін ғылым саласы?

  6. 1А – Қанды мүшелерге қай тамыр өткізеді

  7. 1С – Зат алмасуды жүргізетін тамыр?

  8. 2А – Қанды жинайтын тамыр

  9. 2В – Тұрақты қан қысымы

  10. 3В – қан қысымының жоғарылауын қалай атаймыз?

  11. 2С – Қан қысымының төмендеуі?


Т


Ы

Н

Ы

С


Ж

Ү

Й

Е

С

І

Жаңа сабақ: Тыныс жүйесі

Сабақтың мақсатын айта келе, тыныс мүшелерінің құрылысымен, атқаратын қызметімен, денсаулыққа маңызымен таныстыру


Бекіту: СКТТ бойынша

Анықтамасы

Құрылысы

Атқаратын қызметі

Маңызы

Қорытынды

Қорытынды: № 5 зертханалық жұмыс

Тақырыбы: Тыныс ырғақтылығының өзгеруін өлшеу

Мақсаты: Тыныс ырғақтылығының дене еңбегінен кейін бақылау.

Керекті құрал – жабдықтар: Секундомер

Орындалуы: үш оқушы қатысады

1 – ші оқушы орындыққа шығып отырған оқушының көкірек қуысының қозғалысының 1 минуттағы тыныс алуын секундомермен санайды.

1 – ші оқушы мен 3 – ші оқушы оң немесе сол қолының білегінің қызыл тамырының 1 минуттағы лүпілін санайды.

Үйге тапсырма 37 тақырып, 80- суретті салу

Оқушыларды бағалау



Автор
Дата добавления 01.03.2016
Раздел Биология
Подраздел Конспекты
Просмотров75
Номер материала ДВ-496075
Получить свидетельство о публикации