Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Рабочие программы / "Өткенді қайталау" (4-сынып, математика, сабақ жоспары)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Математика

"Өткенді қайталау" (4-сынып, математика, сабақ жоспары)

библиотека
материалов

Математика

Сабақ №46 Күні:03.11.2014

Сынып - 4

Сабақтың тақырыбы:

Өткенді қайталау

Сабақтың мақсаты:

  • Өткен материалдардан алған білімді тереңдету.

Сабақ. Әдіс-тәсілдері:

Топтық жұмыс, СТО стратегиялары, ойын.

Күтілетін нәтиже:

  • Көп таңбалы сандарды оқиды, жазады.

  • Жылдамдық,уақыт, қашықтықты табуды біледі.

  • Көп таңбалы сандарды ауызша көбейту және бөлуді біледі.

Сабақ жоспары:



Үйге тапсырма:

І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

ІІ.Сабақ барысы. СТО-дың 3 фазасы.

1. Қызығушылығын ояту

2. Мағынаны тану

3. Ой толғаныс.

III.Үйге тапсырма беру.

Өткенді қайталау 81 бет №7


Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

1. Қызығушылығын ояту:

  • а)Психологиялық тренинг өткізіп, оқушыларды топтарға бөлу

  • Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады

  • Топтарға бөлінеді

ә)Үй тапсырмасын сұрау:

  • Сұрақ-жауап арқылы:

  • Логикалық жаттығулар арқылы

5.Баған түрінде шығар және дұрыстығын тексер.

976801-12082= 385 216 385216+12082=976801

910567-98001= 530 485 530485+98001=910567

239004+100456= 695 985 695985-100456=239004

Логикалық жаттығу орындату.

Қасқыр мен түлкі олжаларына түскен 1 себет балықты бөліп жемекші болды.Есепті нашар білетін қасқыр ол балықтарды бөле алмаған соң,түлкіге бөлуді тапсырады.Сонда түлкі былай бөледі.

1-уі саған, 2-уі маған,

3-уі саған, 4-уі маған,

5-уі саған, 6-уы маған,

7-уі саған ,8-і маған,

9-ы саған, 10-ы маған.

Қасқырда неше балық? Түлкіде неше балық болды?

2. Мағынаны тану:

  • Кестелерді пайдала отырып оқушылар ауызша есептеу жасады.

1-бағ.1-топқа,2-бағ. 2-топқа,3-бағ.3-топқа,4-бағ.4-топқа ауызша мәнін ғана айту.

  • Әр топ оқушылары өз кестесін құрады, қорғайды.

1.Ауызша есепте.

50 10 900 30 48000 20

30 200 8  400  840 2

120 * 4 70 * 800  960 / 30

600 40 600 500 6000 300

60 50 11 50 1200 30

Дәптермен жұмыс.Дәптерлеріне күн ретін жаздыру.

2.Сандарды оқы.

105 789 50 005 120 002 362 140

Берілген сандарда барлығы неше бірлік,ондық,жүздік,бірлік мың,ондық мың,жүздік мың бар екенін ата.Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.


Оқушылар білімін бекіту үшін есептер шығарды:


3,5. Ауызша орындату. 1-топ-а) 2-топ-ә) 3-топ-1) 4-топ-2)

4. Жазбаша есептеп,дұрыстығын тексер.1-бағ.4-топ,2-бағ.3-топ,3-бағ.2-топ,

4-бағ.1-топ орындайды.

406690-82005=324685 324685+82005=406690

253142*4=1012568 1012568/4=253142

627296+50614= 677910 677910-50614=627296

78141*3=234423 234423/3=78141

6.Салыстыр. Жазбаша орындату.

6 мин 20с=380с 6сағ 20 мин≤620 мин

106 мин≥1сағ 6мин 106сағ≥1тәул.6сағ.



Логикалық жаттығу орындату

Сергіту сәті:

«Қызыл өрік» өлеңімен бірге қимылдар жасау

3. Ой толғаныс:

Мүмкіндіктер бұтағын құрады.

3,6,9 цифрларын пайдаланып,екі таңбалы сандар жаз.

Мүмкіндіктер бұтағын құр.


Бағалау:

Формативті баға. Жиынтық баға



Еңбекшіқазақ ауданы

Т.Кенжебаев атындағы орта мектеп

мектепке дейінгі шағын орталығымен

коммуналдық мемлекеттік мекемесінің

бастауыш сынып мұғалімі

Найманбекова Толқын Ахметқызы



Краткое описание документа:

Еңбекшіқазақ ауданы

Т.Кенжебаев атындағы орта мектеп

мектепке дейінгі шағын орталығымен

коммуналдық  мемлекеттік мекемесінің

бастауыш сынып мұғалімі

 

Найманбекова Толқын Ахметқызы

 

        Математика

Сабақ №46                            Күні:03.11.2014

Сынып -4

Сабақтың тақырыбы:

     Өткенді  қайталау

Сабақтың мақсаты:

      Өткен материалдардан алған білімді тереңдету.

Сабақ. Әдіс-тәсілдері:

Топтық жұмыс, СТО стратегиялары, ойын.

Күтілетін нәтиже:

      Көп таңбалы сандарды оқиды, жазады.

      Жылдамдық,уақыт, қашықтықты табуды біледі.

      Көп таңбалы сандарды ауызша көбейту және бөлуді біледі.

Сабақ жоспары:

 

 

Үйге тапсырма:

І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

ІІ.Сабақ барысы. СТО-дың 3 фазасы.

                               1. Қызығушылығын ояту

                               2. Мағынаны тану

                               3. Ой толғаныс.

III.Үйге тапсырма беру.

                 Өткенді қайталау 81 бет №7

 

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

1. Қызығушылығын ояту:

v  а)Психологиялық тренинг өткізіп, оқушыларды топтарға бөлу

{  Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады

{  Топтарға бөлінеді

ә)Үй тапсырмасын сұрау:

{  Сұрақ-жауап арқылы:

{  Логикалық жаттығулар арқылы

№5.Баған түрінде шығар және дұрыстығын тексер.

976801-12082= 385 216                  385216+12082=976801

910567-98001= 530 485                  530485+98001=910567

239004+100456=  695 985              695985-100456=239004

Логикалық  жаттығу орындату.

Қасқыр мен түлкі олжаларына түскен 1 себет балықты бөліп жемекші болды.Есепті нашар білетін қасқыр ол балықтарды бөле алмаған соң,түлкіге бөлуді тапсырады.Сонда түлкі былай бөледі.

1-уі саған, 2-уі маған,

3-уі саған, 4-уі маған,

5-уі саған, 6-уы маған,

7-уі саған ,8-і  маған,

9-ы саған, 10-ы маған.

Қасқырда неше балық? Түлкіде неше балық болды?

Автор
Дата добавления 05.02.2015
Раздел Математика
Подраздел Рабочие программы
Просмотров1371
Номер материала 367271
Получить свидетельство о публикации

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs
