Инфоурок / Другое / Конспекты / Т.м.артыкова, а.с. жаканбаева, м.х.толеуова алматы "атамұра" 2011
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Т.м.артыкова, а.с. жаканбаева, м.х.толеуова алматы "атамұра" 2011

Выбранный для просмотра документ 6кл.аншылык турлери.docx

библиотека
материалов

6 сынып қазақ тілі 19.02.2016 ж.

Сабақтың тақырыбы: Аңшылықтың түрлері

Сабақтың мақсаты:

  1. Аңшылықтың түрлері, жабайы аңдардың ерекшелігі туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Сын есімнің шырайларынан өткенді қайталау.

  2. Оқушылардың сөздік қорын байыту, сөйлеу тілдері мен логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

  3. Оқушыларды қоршаған ортаны, табиғатты және жабайы аңдарды сақтауға, қорғауға тәрбиелеу. Өмірдегі әділеттілік пен әділетсіздіктің қатар жүретінін үйрете отыру.

Сабақтың түрі: жаңа білім игеру сабағы.

Сабақтың тәсілдері: баяндау, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар.

Пәнаралық байланыс: биология,

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Жаңа сөздерді жаттап келу;

  2. Ереже жаттау;

  3. 3 – тапсырма 120 бет. Мәтінен септік пен жіктік жалғауы бар сөздерді теріп, жалғауларын ажыратыңдар.

  1. Сабақтың мақсат міндеттерімен таныстыру.

Жаңа сабақ:

  1. Грамматикалық тапсырма орындау:

Берілген сөздерді құрамына қарай талдаңдар.

Бөренелерді, аңдар, көктемде

  1. Сөздік жұмысын жүргізу:

Аңшылық / охотоведение

Әуесқойлық / увлечение

Ерекшеліктер / особенности

Кәсіптік / профессиональный

Берілген жаңа сөздерді тізбектеп оқып, бірнеше сөз тіркесі мен сөйлем құрастыру.

  1. Жазбаша жұмыс:

1 – тапсырма 121 бет. Берілген сөздерден сөз тіркестерін құраңдар.

Үлгі: кәсіптік аңшылық

Кәсіптік аулау

Кәсіптік аңшылықты меңгеру

  1. Сергіту сәті:

Жаңылтпашты жаңылмай айтуға үйренейік.

Қырда қырау, қызыл ала бұзау.

Тауда тарғақ, тарғыл ала торпақ.

  1. Сабақты бекіту:

2 – тапсырма. Кесте бойынша аңшылық туралы айтып беріңдер.

Аңшылық

(жануарлардың, аңдарды аулау кәсібі)

Кәсіптік

(профессиональный)

Спорттық әуесқойлық

(спортивный)

Ғылыми

(научный)

Аңдар мен құстардан өнімдер алу

Аңдар мен құстарды белгілі тәртіппен аулау

Аң шаруашылығында аңдар мен құстардың биологиялық ерекшеліктерін зерттеу


  1. Үй тапсырмасы:

  1. Жаңа сөздерді жаттап келу;

  2. Ереже қайталау;

  3. 3 – тапсырма 122 бет. Сурет бойынша аңдарды сипаттаңдар.



Выбранный для просмотра документ Женис куни.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Жеңіс күні»

Сабақтың мақсаты:

  • Жеңіс күні мейрамы туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Етістік райлардың емлесін нақтылы мысалдар арқылы түсіндіру;

  • Оқушылардың жазу, талдау сауаттылықтарын дамыту;

  • Оқушылардың бойына білімді болуды, өз беттерімен іздене білуді қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар орындау, іздеу,

көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар, кестелер, сөздік.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үйде атқарған жұмыстарын қадағалау, түзету және түсіндіру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Жаңа сөздермен жұмыс:

Ұлы Отан соғысы – великая Отечественная война

жеңіс – победа

соғыс – война

ерлік – героизм

шығыс – восток

атақ – звание

  1. Мәтінмен жұмыс:

1-тапсырма. Мәтінді оқып, аударыңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.

Жеңіс күні

1945 жылы мамырдың 9-ында Ұлы Отан соғысы Кеңес елінің жеңісімен аяқталды. Сондықтан да осы күнді халықтар жыл сайын мейрамдап келеді. Бұл күн Қазақстан Республикасында да белгілі мереке күндердің бірі.

Қазақстандықтар соғысқа қатысып, ерлік көрсетті. Көптеген жауынгерлер теңдесі жоқ ерліктер жасады. 518 қазақстандықтар Кеңес Одағының Батыры атағын алды.

Қазақ қыздары Мәншүк Мәметова мен Әлия Молдағұлова – Шығыс қыздарынан тұңғыш рет Батыр атағын алды. Бұл атаққа Т. Бигелдинов, Л. Беда, С. Луганский, И. Павлов екі мәрте ие болды.

Сұрақтар:

  • Жеңіс күні қашан тойланады?

  • Қанша қазақстандықтар Кеңес Одағының Батыры атағын алды?

  • Сол атаққа ие болған Шығыстың тұңғыш қыздары кімдер?

  • Мұндай атаққа екі мәрте кімдер ие болды?

  1. Сабақты бекіту:

2-тапсырма. Сұрақ – жауап арқылы өзара сөйлесіңдер.

  1. Сабақты қорытындылау:

3 – тапсырма. Ақын Яков Хеменийдің «Әлияның жүрегі» деген поэмасынан үзінді жаттаңдар.

  1. Үйге тапсырма беру:

А) мәтін мазмұндаңдар.

Ә) жаңа сөздер жаттау.



Выбранный для просмотра документ Наурыз.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Наурыз»

Сабақтың мақсаты:

  • Наурыз мейрамы туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Етістік райлардың емлесін нақтылы мысалдар арқылы түсіндіру;

  • Оқушылардың жазу, талдау сауаттылықтарын дамыту;

  • Оқушылардың бойына білімді болуды, өз беттерімен іздене білуді қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар орындау, іздеу,

көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар, кестелер, сөздік.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үйде атқарған жұмыстарын қадағалау, түзету және түсіндіру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Жаңа сөздермен жұмыс:

ұлы – великий

ұлыс – народ

балуан – борец

ерекше – особый

теңелу – равноденствие

береке – благо

  1. Мәтінмен жұмыс:

1-тапсырма. Мәтінді оқып, аударыңдар. Үш деңгейлі тапсырмаларды орындаңдар.

Наурыз

Наурыз – Ұлыстың ұлы күні, мейрам.

Наурыз тойын тойлаудың дәстүрі бар. Бұл күні наурыз көже пісіріледі. Қазақ халқы наурыз мейрамында ән шырқайды, күй тартады, балуан күрестіреді, ойын-сауық өткізеді.

Бұл мереке қазақ халқының өмірінде ерекше орын алады. Қар ериді, көк шығады, күн мен түн теңеледі. Жаңа жылды адамдар қуанышпен қарсы алады.

Адамдар «Ақ мол болсын!», «Ұлыс оң болсын!», «Ұлыс береке берсін!», «Ұлыс бақытты болсын!» деп бірін-бірі құттықтайды.

Наурыз халықтық мейрам.

Үш деңгейлі тапсырмаларды орындау.

  1. Сабақты бекіту:

2-тапсырма. Сендер Наурыз мейрамын алаңда тойлауға дайындалып жатырсыңдар. Көршілеріңнен ауа райының қандай болатынын сұраңдар.

Керекті сөздер: күн ашық, болады, киіну керек, жылы, жеңіл киіну.

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Етістік райлары дегеніміз не?

  • Наурыз күнін халық қалай қарсы алады?

  • Қазақ халқы наурыз мейрамында не істейді?

  1. Үйге тапсырма беру:

А) 3-тапсырма 142 бет. Көп нүктенің орнына керекті әріпті қойып, көшіріп жазыңдар. Мәтін бойынша сұрақтар құрап, өзара сөйлесіңдер.


Выбранный для просмотра документ Нәтиже сабак 12 модель тест.docx

библиотека
материалов

Нәтиже сабақ

  1. тапсырма. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

  1. Сызбаны толықтырыңдар.






  1. Сөздердің аудармасын табыңдар.

  1. Жеңіс күні а) праздновать

  2. құттықтау ә) праздник

  3. мереке б) поздравление

  4. тойлау в) День Победы


  1. Көктем мерекелерін атаңдар

  1. Үлгі бойынша кестені толтырыңдар.

Үлгі: келу келсе келгім келеді кел.


Тұйық

етістік

шақ

Шартты рай

Қалау рай

Бұйрық рай

1

келу




2

бастау




3

жібу




4

жылыну




5

болу




6

қату




7

істеу





  1. Сөздерден сөйлемдер құраңдар.

Тойлайды, мерекелерді, көктемде, елі, қазақ, мына, Жаңа жыл, Әйелдер күні, Жеңіс күні, Ынтымақ күні.









Нәтиже сабақ

  1. тапсырма. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

        1. Сызбаны толықтырыңдар.






  1. Сөздердің аудармасын табыңдар.

  1. Жеңіс күні а) праздновать

  2. құттықтау ә) праздник

  3. мереке б) поздравление

  4. тойлау в) День Победы


  1. Көктем мерекелерін атаңдар

  1. Үлгі бойынша кестені толтырыңдар.

Үлгі: келу келсе келгім келеді кел.


Тұйық

етістік

шақ

Шартты рай

Қалау рай

Бұйрық рай

1

келу




2

бастау




3

жібу




4

жылыну




5

болу




6

қату




7

істеу





  1. Сөздерден сөйлемдер құраңдар.

Тойлайды, мерекелерді, көктемде, елі, қазақ, мына, Жаңа жыл, Әйелдер күні, Жеңіс күні, Ынтымақ күні.



Выбранный для просмотра документ Нәтиже сабақ 10 модуль тест.docx

библиотека
материалов

Нәтиже сабақ

6 – сабақ

  1. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

  1. Кестені толықтырыңдар.

  1. -лау, -леу, -дау, -деу, -тау, -теу – қандай шырыйдың жұрнақтары?

  1. жай

  2. күшейтпелі

  3. салыстырмалы

  1. Аңшылықтың түрлерін атаңдар.


  1. Сөздердің аудармаларын табыңдар.

  1. Аңшы а) добыча

  2. Құстар ә) зверь

  3. Аң б) охотник

  4. Олжа в) птицы

  1. Бақылау сұрақтарына жауап беріңдер.

  1. Сын есім шырайлары дегеніміз не?

________________________________________________________________________________________________________________________


  1. Жабайы аңдарды атаңдар.

________________________________________________________________________________________________________________________


  1. Аңшылық деген не?

________________________________________________________________________________________________________________________




Нәтиже сабақ

6 – сабақ

I. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

1. Кестені толықтырыңдар.

2. -лау, -леу, -дау, -деу, -тау, -теу – қандай шырыйдың жұрнақтары?

a) жай

b) күшейтпелі

c) салыстырмалы

3. Аңшылықтың түрлерін атаңдар.

1)

2)

3)


4. Сөздердің аудармаларын табыңдар.

1. Аңшы а) добыча

2. Құстар ә) зверь

3. Аң б) охотник

4. Олжа в) птицы

II. Бақылау сұрақтарына жауап беріңдер.

1. Сын есім шырайлары дегеніміз не?

________________________________________________________________________________________________________________________________


2. Жабайы аңдарды атаңдар.

________________________________________________________________________________________________________________________________


3. Аңшылық деген не?

________________________________________________________________________________________________________________________________

Выбранный для просмотра документ адамдардын к0ктемги киімі.docx

библиотека
материалов


Сабақтың тақырыбы: «Адамдардың көктемгі киімі».

Сабақтың мақсаты:

  • Көктемгі бас, сырт, аяқ киімдер туралы білімдерін толықтыру, тәуелдік жалғаулардан өткенді қайталау.

  • Логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін қалыптастыру, оқушылардың дүниетанымын, тіл байлықтарын дамыту;

  • Туған жерін, Отанын құрмет тұтуға, Қазақстан Республикасының табиғатын аялауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа білімді игеру сабағы.

Сабақтың әдіс – тәсілдері: баяндау, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу.

Сабақтың көрнекілігі: киім үлгілердің суреттері, қосымша материалдар.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

А) Сәлемдесу.

Б) Кезекшімен сұхбаттасу.

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

Ережелерді қайталау;

Мәтін мамұндау.

  1. Сабақтың мақсат-міндеттерімен таныстыру.

  2. Жаңа сабақ:

  1. Грамматикалық тапсырма орындау.

Сенбілік, жұмыс сөздерді тәуелдеңдер.

  1. Диалогпен жұмыс.

1-тапсырма 136 бет. Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.

  1. Тірек сызбамен жұмыс:

«Көктемгі киімдер» туралы ассоциациативті толтыру




  1. Сабақты бекіту:

3-тапсырма 137 бет. Сен құрбыңмен дүкенге келдің. Сен іздеп жүрген күртеше дүкенде сатылып жатыр. Сол туралы әңгімелеп беріңдер.

Керекті сөздер мен сөз тіркестері: көрсетіп жіберіңізші, нешінші размер, керек, ұзындығы, киіп көріңіз, шақ болар, иығы тар, тігісі ұнады, жарасып тұр, бағасы қанша, қассаға төлеңіз.

  1. Сабақты қорытындылау, оқушылар білімін бағалау:

2-тапсырма 136 бет. Суреттердегі киім атауларынан сөз тіркестерін құраңдар.

  1. Үй тапсырмасы:

  • Ереже қайталау.

  • Етістік шақтарына он мысал келтір.





Выбранный для просмотра документ бакылау диктант.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Диктант

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылардың өтілген материалдар бойынша білімдерін пысықтап, жалпы сауаттылықтарын дамыту.

  • Жаз мезгілі мен саяжай туралы қысқаша тоқталып, табиғатты аядап, қорғауға баулу.

Сабақтың түрі: диктант.

Сабақтың әдісі: тыңдау, таза жазу

Сабақтың көрнекілігі: қалам,

Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту.

  4. Жаңа сабақ:

Саяжайда.

Біздің саяжай қаланың шетінде орналасқан. Саяжайдың қасында өзен ағып жатыр. Біз апта сайын саяжайға барамыз. Ал жазғы демалыс күндері сол саяжайдағы жаздық үйде тұрамыз. Біздің саяжай үлкен. Онда әртүрлі жеміс ағаштары өседі. Жылда жақсы өнім аламыз. Жеміс/жидекті теріп, тосап қайнатамыз.

Мен анама суғаруға, ас дайындауға көмектесемін. Саяжайда ішкен ас қандай дәмді!

Саяжайда тамақтанған маған өте ұнайды. Біз жұмыс істейміз, демаламыз. Саяжайда болу сондай тамаша!

(64 сөз)

  1. Сабақты бекіту.

Саяжай, өнім сөздерге фонетикалық талдау жасаңдар.

  1. Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау.

  2. Үй тапсырмасы:

Ереже қайталау.



Выбранный для просмотра документ диктант.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Диктант

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылардың өтілген материалдар бойынша білімдерін пысықтап, жалпы сауаттылықтарын дамыту.

  • Дене тәрбие, шымдамдылық қасиетті шыңдауы туралы қысқаша тоқталып, спортпен айналысуға баулу.

Сабақтың түрі: диктант.

Сабақтың әдісі: тыңдау, таза жазу

Сабақтың көрнекілігі: қалам,

Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту.

  4. Жаңа сабақ:

Денсаулығыңды шыңда.

Адам өмірін ұзарту мүмкін бе? Белгілі гигиеналық, ем-дәм ережелерін сақтап, өмірді ұзартуға болады. Бұған әрбір адам міндетті. Денсаулық әркімнің өзі үшін, оның отбасы және елі, халқы үшін де қажет. Мен әр адам 120 жыл, одан да көп өмір сүруге хақылы, міндетті дер едім. Денсаулықты сатып ала алмайсың. Оны тек өзіңнің тынымсыз еңбегің арқылы ғана табасың. Тек табанды еңбек арқасында қайратты боласың, ұзақ жасайсың, сарқылмас денсаулықтың қызығын көресің. Мәселен, мен өз өмірімнің саулығын өзім жасадым. Ауру, шаршау дегенді атымен білмеймін. Суға шомылғанды жақсы көремін. Тауға жиі серуенге шығамын.

  1. Сабақты бекіту.

Берілген мәтіннен біріккен сөздерді көшіріп жазыңдар.

  1. Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау.

  2. Үй тапсырмасы:

Ереже қайталау.


Выбранный для просмотра документ ертеги айтайык.docx

библиотека
материалов

_____________________________________________________________________________Сабақтың тақырыбы: Ертегі айтайық.

Сабақтың мақсаты:

  1. Өтілген материалдарға жаттығу, пысықтау арқылы теориялық алған білімдерін бекіту.

  2. Оқушыларды оқулықтағы жаттығулар көтерген тәрбиелер арқылы жұмыстар жүргізу, тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: кіріккен сабақ.

Сабақтың әдіс – тәсілдері: сұрақ – жауап, баяндау, іздену, түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер мен қосымша материалдар, сөздік.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Сәлемдесу.

  2. Кезекшімен сұхбаттасу.

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Ереже жаттау;

  2. Жаңа сөздер жаттау;

  3. 1 – тапсырма 124 бет. Ертегіні қазақ тіліне аударып жазыңдар.

  1. Сабақтың мақсатын айту.

  2. Жаңа сабақ:

  1. Грамматикалық тапсырма орындау. Берілген сөздерді қазақ тіліне аударыңдар.

Бревно, палатка, предвидящий, охотоведение, особенность, куропатка, птенец, загадка, добыча, царь, пообедать.

Бірнеше сөз тіркесі немесе сөйлем құрастырыңдар.

  1. Жаңа сөздермен жұмыс.

  1. Сөздерді мәнерлеп оқу;

  2. Аудару;

  3. Әр түрлі сөз тіркестерін құру.

  1. Диалогпен жұмыс.

2 – тапсырма 124 бет. Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.

  1. Сабақты қорытындылау:

3 – тапсырма 124 бет. Сабақта өтілген жаңа сөздерді дәптерлеріңе жазып алып, қазақ тіліне тән дыбыстардың астын сызыңдар.

  1. Сабақты бекіту:

4 – тапсырма 121 бет. Мына сын есімдерден салыстырмалы және күшейтпелі шырай жасаңдар.

Үлгі: биік / биіктеу / тым биік.

  1. Үй тапсырмасы:

  1. Ереже қайталау;

  2. 4 – тапсырма 123 бет. Көп нүктенің орнына тиісті шырай жұрнақтарын қойыңдар;

  3. Жаңа сөздермен жұмыс.

Выбранный для просмотра документ казакстандык батырлар.docx

библиотека
материалов

6 сынып 27.04.2016 Сабақтың тақырыбы: «Қазақстандық батырлар»

Сабақтың мақсаты:

  • Жеңіс күні, Қазақстандық батырлар туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Етістік райлардың емлесін нақтылы мысалдар арқылы түсіндіру;

  • Оқушылардың жазу, талдау сауаттылықтарын дамыту;

  • Оқушылардың бойына білімді болуды, өз беттерімен іздене білуді қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар орындау, іздеу,

көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар, кестелер, сөздік.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үйде атқарған жұмыстарын қадағалау, түзету және түсіндіру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Сызбамен жұмыс:

1-тапсырма. Сызба бойынша сөйлемдер құраңдар.



Талғат Жақыпбекұлы Сергей Данилович Иван Фомич

Бигелдинов Луганский Павлов

(1922ж.) (1918-1977ж.) (1922-1950ж.)

  1. Жазбаша жұмыс:

2-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазыңдар. Етістіктің шағын анықтаңдар.

  1. Т. Бигелдинов жасынан ұшқ...ш болуды ар...андаған. ол жауға қарсы 305 рет ұш...п, оның сег..з жүзден астам техник...сын істен шы...арды.

  2. С. Луганский 390 рет жауынгерл...к сапарға шы...ады. ол жекпе-жек айқаста жауды... 37 ...шағын атып түсір...ді.

  3. И.Ф. Павлов 200 ден аса ә..е шабуылына ...атысқан. ұшқыш, аға ұшқ...ш, звено басқар...шысы, авиация полкінің штурманы дәреж...лерін атқ...рған. Сұрақтар:

  1. Сабақты бекіту:

3-тапсырма. 2-тапсырмада кездесетін етістіктерді теріп алып, оларды қалау, шартты рай түрінде жазыңдар.

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Жеңіс күні қашан тойланады?

  • Қанша қазақстандықтар Кеңес Одағының Батыры атағын алды?

  • Сол атаққа ие болған Шығыстың тұңғыш қыздары кімдер?

  • Мұндай атаққа екі мәрте кімдер ие болды?

  1. Үйге тапсырма беру:

А) 4-тапсырма. «Қазақстандық батырлар» деген тақырыпқа шағын шығарма жазыңдар.

Ә) жаңа сөздер жаттау.



Выбранный для просмотра документ кызык кус 6кл.docx

библиотека
материалов

_____________________________________________________________________________________

Сабақтың тақырыбы: Қызық құс.

Сабақтың мақсаты:

  1. Сын есім мен сын есімнің шырайларынан өткенді қайтала отырып, қызық құс – кекілік туралы оқушылардың білімдерін толықтыру.

  2. Оқушылардың ауызша және жазбаша тіл мәдениетін қалыптастыруға, логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту.

  3. Оқушыларды табиғат пен оны мекендейтін аңдарды аялауға да қорғауға, қоршаған ортаны сақтауға тәрбиелеу. Еңбектің, жақсылықтың адам өміріндегі маңыздылығын түсінулеріне ықпал ету.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, іздену, көрнекілік қолдану,

Сабақтың көрнекілігі: суреттер мен қосымша материалдар, сөздік.

Пәнаралық байланыс: биология.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Сәлемдесу.

  2. Кезекшілермен сұхбаттасу.

  3. Оқушыларды сабаққа қызықтыру.

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Сабақ бойынша сөздерді қайталау.

  2. Ереже қайталау.

  3. Аңшылық туралы әңгіме құрастыру.

  1. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

  2. Жаңа сабақ.

  1. Грамматикалық тапсырма орындаңдар.

Берілген сөздерді қазақша аударыңдар. Бірнеше сөз тіркесі құрастырыңдар.

Бревно, палатка, половодье, ветер, волчонок, дыхание, настроение, проблема, внимание, сокровище.

  1. Жаңа сөздермен жұмыс.

Кекілік куропатка

Өсімтал быстро размножающиеся

Жұмбақ загадка

Зерттеуші исследователь

Балапан птенец

Жеке-жеке - отдельно

  1. Мәтінмен жұмыс.

  2. Мәтінді оқып, мазмұнын айтыңдар. Сын есімдерді теріп жазыңдар.

  1. Сергіту сәті.

  1. Тақтамен жұмыс.

  2. 2 – тапсырма 123 бет. Сөйлемдегі сын есімдерден салыстырмалы шырай формасын жасаңдар.

  1. Сабақты бекіту.

  1. Жазбаша жұмыс.

  2. 4 – тапсырма 123 бет. Көп нүктенің орнына тиісті шырай жұрнақтарын қойыңдар.

  1. Сабақты қорытындылау.

  1. Сұрақтарға жауап беріңдер:

  • Кекілік қандай құс?

  • Басқа құстардан немен ерекшеленеді?

  • Сын есім дегеніміз не? Мысал келтіріңдер.

  • Сын есімнің шырайлары туралы не білесіңдер?

  1. Үй тапсырмасы.

  • Жаңа сөздерді жаттау;

  • Ереже қайталау;

  • 3 – тапсырма 123 бет. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздердегі үлгі бойынша сөз құрамына талдаңдар.

  1. Бағалау.

Выбранный для просмотра документ натиже сабак 11 модуль.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ.

4 – сабақ.

Сабақтың мақсаты:

  1. Өтілген материалдарға жаттығу, пысықтау арқылы теориялық алған білімдерін бекіту.

  2. Оқушыларды оқулықтағы жаттығулар көтерген тәрбиелер арқылы жұмыстар жүргізу, тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: нәтиже сабақ.

Сабақтың әдіс – тәсілдері: сұрақ – жауап, баяндау, іздену, түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: қосымша материалдар, сөздік дәптері.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Ереже қайталау;

  2. 3-тапсырма 137 бет. Сен құрбыңмен дүкенге келдің. Сен іздеп жүрген күртеше дүкенде сатылып жатыр. Сол туралы әңгімелеп беріңдер.

  1. Сабақтың мақсатын айту.

  2. Жаңа сабақ:

  1. тапсырма. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

  1. Сөздердің аудармасын табыңдар.

  1. Сең а) облачный

  2. Бүршік ә) погода

  3. Ауа райы б) почка

  4. Бұлтты в) льдина

  1. Сызбаны толықтырыңдар.





  1. Нақ осы шақ қалай жасалады? Толықтырыңдар.

Түбір + ... + тұр, отыр, жатыр, жүр + ж.ж.

  1. Үлгі бойынша кестені толтырыңдар.

Үлгі: келу келіп тұр келді келеді.

Тұйық

етістік

шақ

Нақ осы

Жедел өткен

Ауыспалы келер

1

келу




2

бастау




3

жібу




4

жылыну




5

болу




6

қату




7

істеу





Сабақты бекіту:

  1. тапсырма. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Етістіктің шақтары туралы айтыңдар.

  2. Көктемдегі табиғаттың өзгеруін сипаттаңдар.

  3. Көктемде киетін киімдерді атаңдар.

Үй тапсырмасы:

  1. Ереже қайталау;

  2. Сөздікте модуль бойынша өткен сөздерді қайталау.





Выбранный для просмотра документ натиже сабак 12 модуль.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ.

6 – сабақ.

Сабақтың мақсаты:

  1. Өтілген материалдарға жаттығу, пысықтау арқылы теориялық алған білімдерін бекіту.

  2. Оқушыларды оқулықтағы жаттығулар көтерген тәрбиелер арқылы жұмыстар жүргізу, тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: нәтиже сабақ.

Сабақтың әдіс – тәсілдері: сұрақ – жауап, баяндау, іздену, түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: қосымша материалдар, сөздік дәптері.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Ереже қайталау;

  2. 4-тапсырма 145 бет. «Қазақстандық батырлар» деген тақырыпқа шағын шығарма жазыңдар.

  1. Сабақтың мақсатын айту.

  2. Жаңа сабақ:

  1. тапсырма. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

  1. Сызбаны толықтырыңдар.






  1. Сөздердің аудармасын табыңдар.

  1. Жеңіс күні а) праздновать

  2. құттықтау ә) праздник

  3. мереке б) поздравление

  4. тойлау в) День Победы


  1. Көктем мерекелерін атаңдар

  1. Үлгі бойынша кестені толтырыңдар.

Үлгі: келу келсе келгім келеді кел.

Тұйық

етістік

шақ

Шартты рай

Қалау рай

Бұйрық рай

1

келу




2

бастау




3

жібу




4

жылыну




5

болу




6

қату




7

істеу





  1. Сөздерден сөйлемдер құраңдар.

Тойлайды, мерекелерді, көктемде, елі, қазақ, мына, Жаңа жыл, Әйелдер күні, Жеңіс күні, Ынтымақ күні.

Сабақты бекіту:

  1. тапсырма. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Көктемгі мерекелерді сипаттаңдар.

  2. Етістік райларының жасалу жолдарын айтып беріңдер.

  3. Наурыз көже неден пісіріледі?

  4. «Жеңіс күні» туралы әңгіме құраңдар.

Үй тапсырмасы:

  1. Ереже қайталау;

  2. Сөздікте модуль бойынша өткен сөздерді қайталау.



Выбранный для просмотра документ нәтиже сабақ 11 модуль тест.docx

библиотека
материалов

Нәтиже сабақ

  1. тапсырма. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

  1. Сөздердің аудармасын табыңдар.

  1. Сең а) облачный

  2. Бүршік ә) погода

  3. Ауа райы б) почка

  4. Бұлтты в) льдина

  1. Сызбаны толықтырыңдар.

  1. Нақ осы шақ қалай жасалады? Толықтырыңдар.

  1. Түбір + ______________________________+ тұр, отыр, жатыр, жүр + ж.ж.

  1. Үлгі бойынша кестені толтырыңдар.

  1. Үлгі: келу келіп тұр келді келеді.

    Тұйық
  2. етістік

    1. шақ

    1. Нақ осы

    1. Жедел өткен

    1. Ауыспалы келер

    1. 1

    1. келу

    1. 2

    1. бастау

    1. 3

    1. жібу

    1. 4

    1. жылыну

    1. 5

    1. болу

    1. 6

    1. қату

    1. 7

    1. істеу

  3. тапсырма. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Етістіктің шақтары туралы айтыңдар.

  1. ___________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Көктемдегі табиғаттың өзгеруін сипаттаңдар.

  1. ___________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Көктемде киетін киімдерді атаңдар.

  1. ________________________________________________________________________________________________________________________________________

  2. Нәтиже сабақ

  1. тапсырма. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

        1. Сөздердің аудармасын табыңдар.

  1. Сең а) облачный

  2. Бүршік ә) погода

  3. Ауа райы б) почка

  4. Бұлтты в) льдина

        1. Сызбаны толықтырыңдар.

        1. Нақ осы шақ қалай жасалады? Толықтырыңдар.

  1. Түбір + _________________________ + тұр, отыр, жатыр, жүр + ж.ж.

        1. Үлгі бойынша кестені толтырыңдар.

  1. Үлгі: келу келіп тұр келді келеді.

    Тұйық
  2. етістік

    1. шақ

    1. Нақ осы

    1. Жедел өткен

    1. Ауыспалы келер

    1. 1

    1. келу

    1. 2

    1. бастау

    1. 3

    1. жібу

    1. 4

    1. жылыну

    1. 5

    1. болу

    1. 6

    1. қату

    1. 7

    1. істеу

  1. тапсырма. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Етістіктің шақтары туралы айтыңдар.

  1. ____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Көктемдегі табиғаттың өзгеруін сипаттаңдар.

  1. ___________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Көктемде киетін киімдерді атаңдар.

  1. ____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Выбранный для просмотра документ тамаша табиғат.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Тамаша табиғат»

Сабақтың мақсаты:

Выбранный для просмотра документ халыкаралык айелдер куни.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Халықаралық әйелдер күні»

2 – сабақ

Сабақтың мақсаты:

  • Халықаралық әйелдер күні туралы оқушылардың білімдерін толықтыру, етістік райларынан өткенді қайталау.

  • Оқушылардың сыни ойлау, баяндау, мәлімет мазмұнындағы ең негізгі белгіні анықтау дағдыларын дамыту.

  • Қазақ тіліне деген құрмет сезімін тәрбиелеуге ықпал ету, оқушылардың мемлекеттік мейрамдарына деген сүйіспеншіліктерін ояту, еңбексүйгіштікке, табиғатты қорғауға, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар.

Сабақтың әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, түсіндіру, талдау.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Жаңа сөздермен жұмыс:

Халықаралық – международный

Қария адам – человек преклонного возраста

Бірауыздан – единогласно

Қабылдады – одобрили

Ұсыныс – предложение

Берілген жаңа сөздерден сөз тіркестерді құрастырып, мәтіннен қолдану аясын анықтаңдар.

  1. Мәтінмен жұмыс:

Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын оқулықты жауып қойып жазыңдар.

Халықаралық әйелдер күні.

1910 жылы Данияның Копенгаген қаласында әйелдердің халықаралық конференциясы өтті. Конференцияға Клара Цеткин қатысты. Ол ақ шашты, қара көзді қария адам еді. Ол жыл сайын 8 наурыз күнін әйелдер күні деп атап өтуге ұсыныс жасады. Бұл ұсынысты жиналған жұрт бірауыздан қабылдады.

Ресейде Халықаралық әйелдер күні бірінші рет 1913 жылы Петербургте өтті.

  1. Сабақты бекіту:

Сызба бойынша сөз тіркестерін құраңдар. Етістіктердің райларын анықтаңдар.

А) Мереке күнін атаймыз

Тойлаймыз

Ә) анама

қарындасыма

сіңліме сыйлық дайындаймын

құрбыма

ұстазыма

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Етістік райлардың неше түрі бар?

  • 1910 жылы не болды?

  • Конференцияға кім қатысты?

  • Клара Цеткин қандай болған?

  1. Үй тапсырмасы:

Мәтін мазмұндау. Қосымша мәлімет табу.

Ереже қайталау.

Жаңа сөздер жаттау.

Выбранный для просмотра документ қазақтың дастарқаны.docx

библиотека
материалов

6 сынып қазақ тілі 04.05.2016ж. Сабақтың тақырыбы: «Қазақтың дастарқаны»

Сабақтың мақсаты:

  • Қазақтың дастарқаны туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Сөйлем мүшелерден өткенді қайталау;

  • Оқушылардың логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту;

  • Оқушыларды қазақ халқының дәстүрлерін, қонақжайлылығын құрмет тұтуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа игеру сабағы.

Сабақтың әдістері: мазмұндау, сұрақ-жауап, көрнекілік, тірек сызбалар.

Сабақтың көрнекілігі: сөздік, суреттер, қосымша материалдар.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

  3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту

  4. Жаңа сабақ:

  1. Жаңа сөздермен жұмыс:

Қонақ / гость

Қонақжайлылық / гостеприимство

Күтіп алу / встречать

Қызмет ету / ухаживать

Көңіл көтеру / поднять настроение

Шақыру / пригласить

Тойлау / праздновать

Мерейтой / юбилей

Туған күн / день рождения

Дәм / еда, пища

Аттамайды / не перешагивают

Ауыз тимей / не попробовав

Дәннен жасалған / растительная

Қуырған бидай / жареная пшеница

Көп күттіруге / заставить долго ждать

Берілген жаңа сөздермен бірнеше сөз тіркесі мен сөйлемдер құрастырыңдар.

  1. Мәтінмен жұмыс:

Мәтінді оқып, аударыңдар. Мәтін бойынша бірнеше сұрақтар құрастырыңдар.

Қазақтың дастарқаны

Қазақта дастарқаннан, дәмнен үлкен нәрсе жоқ. Дастарқаннан аттамайды. Дастарқандағы дәм, тағамнан ауыз тимей кетуге болмайды.

Қазақтың ұлттық дастарқанында тамақтардың негізгі үш түрі болады. Олар: ет, сүт, нан тағамдары. Ет тағамдарына қазақша ет, қуырдақ, қарта, қазы, жал, жая жатады. Сүт тағамдары – ірімшік, құрт, май. Дәннен жасалған тағамдар – тары, қуырған бидай, жент, талқан. Нан тағамдары – бауырсақ, шелпек.

Тамақ ішуге шақырғанда, тамақты көп күттіруге болмайды.

  1. Сабақты бекіту:

Сызба бойынша сөз тіркестерін құраңдар.

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Сөйлем мүшелері неше түрі бар? Олар қандай?

  • Ұлттық тағамдар туралы не білесіңдер?

  • Қазақ дастарқаны қандай?

  1. Үйге тапсырма беру:

  • Жаңа сөздерді жаттау;

  • Ереже қайталау;

  • 1 – тапсырма 150 бет.



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
