Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / «Торғай мен түлкі»

«Торғай мен түлкі»

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Даярлық тобының оқу іс-әрекетін ұйымдастыру

технологиялық картасы

Ертегілер елі

Тақырыбы: «Торғай мен түлкі»

Мақсаты: Ертегілер арқылы балалрдың танымдық қаблеттерін дамыту. Ертегі не жайында баяндалғанын, қалай аяқталғанын көмекші сұрақтарға сұйеніп, ауызша талдап, мәнін түүсіндіріп, баяндауға үйрету.

Құрал жабдықтары: суреттері


Әрекет кезеңдері

Тәрбиешінің іс – әрекеті

Баланың іс – әрекеті

Мотивациялық қозғаушы

I Ұйымдастыру кезеңі.

Шаттық шеңбері.

Балалар шеңберге тұрып

Қолдарын тықырлату арқылы амандасады.


Балалар назарын сабаққа

аударды

Шаттық шеңберіне тұрады.

Іздену – ұйымдастырушылық

Өткен сабақты еске түсіру

«Қарлығаштың құйрығы неге айыр»

II Жаңа сабақ: балаларды орындарына отырғызып, сұрақ- жауап жұмысын жүргізеді.

-Қазір қай мезгіл?

-Табиғатта қандай өзгерістер болып жатыр?

Торғай мен түлкі ертегісін оқып беру

Ертегінің мазмұны бойынша сұрақ жауап жұмысын жүргізеді

- Ертегі ұнады ма?

- Ертегі не туралы айтылған?

- Ертегі немен аяқталды?

-Сергіту сәті

Әуен қосылып, әуеннің ырғағымен би қимылдарын жасайды






Сұрақтарға жауап береді









Сергіту сәтін орындайды.

Рефлексивті корригиялық

IIIСабақты қортындылау.


Өте жақсы қатысқан балаларды мадақтау



Болжамды нәтиже:

Білу керек: Ертегі кейіпкерлері

Қалыптасқан әдет: Сергіту сәтін, сұрақ жауап

Істей біледі: Ертегі кейіпкерлерді сомдай біледі.

