Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Воспитательная работа / Другие методич. материалы / Тәрбие сағаты " Еңбек-ер атандырады"

Тәрбие сағаты " Еңбек-ер атандырады"

  • Воспитательная работа

Поделитесь материалом с коллегами:

Тақырыбы: Еңбек ер атандырады.

Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын арттыру,еңбекқор болуға баулу.Қоршаған ортадан алған білімдерін өмірде,күнделікті тұрмыста қолдана білуге үйрету.Логикалық ойлау қабілеттерін қалыптастыру. Сөздік қорын байыту., мамандық түрлерімен және мамандық иелереінің атқаратын қызметінен түсінік беру.Адамгершілікке ,еңбек сүйгіштікке,жолдастыққа ұйымшылдыққа баулу, көмек беру сияқты қасиеттерін арттыру және ортадағы қарым-қатынасын, нығайту,өзіндік тазалыққа еңбектене білуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: Оқушылардың еңбекке деген қызығушылығы артып,еңбекқор тәрбиеленеді, қоршаған ортадан алған білімдерін өмірде,күнделікті тұрмыста қолдана білуге үйренеді..Логикалық ойлау қабілеттері қалыптасады.. Сөздік қорын байытады., мамандық түрлерімен және мамандық иелереінің атқаратын қызметінен түсінік алады.Адамгершілікке ,еңбек сүйгіштікке,жолдастыққа ,ұйымшылдыққа және көмек беру сияқты қасиеттерін арттырып ,ортадағы қарым-қатынасты нығайтады ,өзіндік тазалыққа еңбектене білуге тәрбиеленеді.

Сабақтың түрі аралас сабақ .Әдіс-тәсілі : түсіндіру, әңгімелеу, іздену.Көрнекіліктер: суреттер, А-4парағы,еңбек құралдары.

Сабақ барысы Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау.

І. Ұйымдастыру.Психологиялық сәт.

Шаттық шеңберін құрып, қонақтармен амандастыру,бір-біріне сәттілік тілету

Біз әдепті баламыз.

Біз ерекше боламыз

Қонақтарды көргенде

Сәлеметсіздер ме!-деп

Сәлемдесіп аламыз

Шаттық шеңбері

Бір-біріне сәттілік тілету.

Сабаққа дайындықтарын қимылмен көрсетеді.

Шаттық шеңберін құрып қонақтармен амандасады,бір-біріне сәттілік тілейді

Сәттілік біздер тілейік,

Мен саған,сен маған.

Күндей күліп жүрейік

Күннің нұрын төгейік

Мен саған,сен маған.

Сабақ барысы: Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті.Бағалау.Топқа бөлу.

Жаңа сабақ.

Бейне ролик

Тақырыпты ашу.

Топтастыру

Еңбек жыры

Ойлан,тап!

Бұл қай мамандық иесі? Сәттілік біздер тілейік,

Мен саған,сен маған.

Күндей күліп жүрейік

Күннің нұрын төгейік

Мен саған,сен маған

Оқушыларды суреттер арқылы топқа бөлу.

Шығармашылық жұмыс: «Мен анамды мақтан етемін» .Жеке-жеке оқыту.

Құмырсқаның илеуі.Адасқан әріптерді құратып сабақтың тақырыбын таптыру. Еңбек ер атандырады.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы-«Еңбек ер атандырады» Оқушыларға тақырып төңірегінде бірнеше сұрақтар қойып әңгіме жүргізу.Мына сауалдар арқылы өз ойымызды айтып әңгімелесейік.

-Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

-Еңбекқор деп қандай адамды айтамыз?

-Өздерің қандай еңбекпен айналысқанды ұнатасыңдар?

Әр топқа Еңбектің пайдасы туралы топтастыру

жүргізуӘр оқушыға «Еңбек жыры» өлеңдерін оқыту.

Сөз жұмбақ шештіру.(Мамандық)

Қонақтармен сұхбат жүргіздіру.

Суреттер арқылы топқа бөлінеді.

Шығармашылық жұмыстарын жеке-жеке оқиды.

Адасқан әріптерді құрап сабақтың тақырыбын ашады.

Мұғалімді мұқият тыңдап сұрақтарға жауап бере отырып әңгімелеседі.

Топпен ақылдаса топтастырады

Әр оқушы жеке-жеке оқиды.

Ойлана топпен ақылдаса сөз жұмбақты шешеді.

Өздерінің көкейлеріндегі сұрақтарын қойып жауап алады.

Сабақ барысы Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау.

Сергіту сәті.Сахналау.

VІ. Қорытынды

Рефлекция. Көрініс Ө.Тұрманжанов Қайдан келдің бауырсақ? Көрсетіп сұраққа жауап алу.

Шығармашылық тапсырма.(Сурет бойынша әңгіме құрау)

Қол өнер.Бақ-бақ гүлін жасату.

Мен не істей аламын? Шығармашылық жұмыс жасау



Автор
Дата добавления 20.02.2016
Раздел Воспитательная работа
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров997
Номер материала ДВ-473028
Получить свидетельство о публикации