204285
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокКлассному руководителюДругие методич. материалыТәрбие сағаты «Білім еліне саяхат»

Тәрбие сағаты «Білім еліне саяхат»

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Павлодар қаласының

39 инновациялық үлгідегі

гимназиялық сыныптары бар

жалпы орта білім беру мектебі

сыныптас тыс іс-шара



«Білім еліне саяхат»



hello_html_3379f5b4.gif













Білім еліне саяхат


Тақырыбы: Білім еліне саяхат
Мақсаты: Білімділік: Өткенді қайталау, пысықтау, тиянақтау.
Дамытушылық: Танымдық қабілетін, сөздік қорын, ақыл - ойын, қиялын дамыту.
Тәрбиелік: Адамгершілікке, еңбекке, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: ертегі сабағы.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, әңгіме, ойын, құрастыру.
Пәнаралық байланыс: Сауат ашу, математика, дүниетану,
Көрнекіліктер: сызбалар, плакаттар, қима қағаз, сөзтізбек, кестелер, слайд.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
- Бүгінгі сабағымыз мынадай эпиграф аясында өтеді.
«Адам ата - анадан туғанда есті болмайды: естіп, көріп, ұстап, татып ескерсе, дүниедегі жақсы, жаманды таниды - дағы, сондайдан білгені, көргені көп болған адам білімді болады» Абай Қ

- Бүгін біз сабағымызды ертегі түрінде өткіземіз. Қызықты оқиғаларға, қиындықтарға кездесеміз. Ол үшін үш топқа бөлінеміз. «Тапқырлар», «Жүйріктер», «Ұшқырлар»
- Арқаммен алты батпан, желкеммен жеті батпан ауырды көтергендіктен күшті болдым,- деген екен не?(Құмырсқа)
Құмырсқа: М дыбысынан басталатын пәнді атаңдар?
- Математика әлеміне қош келдіңдер! Енді сізге жол көрсетейін. Айтпақшы, мен қақпаның ашылу сырын ұмытып қалыппын. Мына тапсырмаларды дұрыс орындасаңдар қақпа ашылады.
1. Ауызша санау. Қима қағаз.
2.
І топ ----------------- ІІ топ ------------------------ ІІІ топ
6+2 ------------------ 8 - 2 ------------------------- 10 - 6
4+2... 6 -------------- 8.... 10 - 2 ----------------- 9.... 7+2
7 - 5... 6+2 ---------- 5+3.... 9 - 4 --------------- 10 - 3.... 4+3

Топтастыру.
Өрнек.Теңдік.
Теңсіздік.

3. Есеп шығару.
а. Бір ыдыста 3 алма, екінші ыдыста 7 алма бар. Екі ыдыста барлығы неше алма?
ә. Азаматтың 7 дәптері бар еді. Ол інісіне 3 дәптер берді. Азаматта неше дәптер қалды?
б. Мұрат 5 ойыншық бояды. Айдос одан 3 ойыншық артық бояды. Айдос неше ойыншық бояды?
г. Кәмшат 6 ою ойып алды. Гүлнәр одан 2 ою кем ойды. Гүлнәр неше ою ойды?



4. Геометриялық фигуралар. Құрастыру.

5. Логикалық тапсырмалар.
А. Логикалық есеп. Б. Ойлан, тап.
Ә. Сандар қатарын жалғастыр.
І топ 4, 6, 8.....
ІІ топ 0, 3, 6.....
ІІІ топ 2, 6,.....


С дыбысынан басталатын пәнді ата.
- Сауат ашу әлеміне қош келдіңдер! Енді сізге жол көрсетейін. Айтпақшы, мен
қақпаның ашылу сырын ұмытып қалыппын. Мына тапсырмаларды дұрыс орындасаңдар қақпа ашылады.
- Қазақ тілінде неше әріп, неше дыбыс бар?
1. Әріп. Сөз. Сөйлем.(Әріптерден сөз құрастыру, сөздерден сөйлем құрастыру)
Ә, Е, Т, Д, І, П. А, Л, Б, А. С, Е, Б. О, Ы, Т, Р.
Сызба бойынша талдау..
2. Ойын: «Жуан - Жіңішке» Буынға бөлу..
3. Бас әріптен басталып жазылатын сөздер.
«Сиқырлы ағаш» ойыны

- Апа, апа, құйрығымды берші! – дейді не? (Мысық)
Мысық: Д дыбысынан басталатын пәнді ата.
- Дүниетану әлеміне қош келдіңдер! Енді сізге жол көрсетейін. Айтпақшы, мен
қақпаның ашылу сырын ұмытып қалыппын. Мына тапсырмаларды дұрыс орындасаңдар қақпа ашылады.

1. Топтастыру. Сұрақтарға жауап беріп, жасырған сөзді табу.
1. Бізді қоршап тұрған айналадағы дүниені не дейміз?
2. Жылдың қандай мезгілдері бар?

Тірі табиғат. ---------------- Өлі табиғат.
(суреттер) ------------------- (суреттер)

1. Көкөністердің қандай түрлері бар?
2. Отбасын кімдер құрайды?
3. Қандай үй хайуанаттарын білесің?
4. Қандай үй құстарын білесің?
5. Үй құстары адамға не береді?
6. Қалада қандай көліктің түрлері бар?


Жануар
Жабайы жануарлар --------------- Үй жануарлары
(суреттер) ----------------------------- (суреттер)

ІІІ. Қорытынды.

Мадақтау.























































































































