979712
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокМатематикаРабочие программыТригономертиялық ашық сабақ ( 9 сынып )

Тригономертиялық ашық сабақ ( 9 сынып )

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
Краткое описание документа:

 

Күні:23.01.2015 ж. сыныбы  9«ә»     

Сабақтың тақырыбы

 Тригонометриялық тепе-теңдіктер

Сілтеме

9-сынып алгебра .

Мақсаты

«естігенімді үмытамын,көргенімді есте сақтаймын,өз істегенімді меңгеремін». Конфуций

  Тригонометриялық тепе-теңдіктерді  практикада пайдалана білу дагдысы қалыптасады.  СТО-ды дамыту, оқушының белсенділігін, сабаққа қызығушылығын арттыру.  

Оқыту нәтижесі

Окушылар тәртіп ережесін сақтайды. Оқулықта берілген есептерді тригонометриялық тепе-теңдіктерді  пайдаланып  есептерді шығара алады  ойлау қабілеттері артады.

Түйінді идеялар

Топтық жұмыстың мәні қарым –қатынас жасайды,  пікірлерді, түйінді идеяларын айта білу арқылы дұрыс шешім қабылдай білетін болады.

Сабақтың көрнекілігі:

Фишкалар, стикер.,оқулықтар :ӘбылқасымоваА,   ,бағалау парағы   сәйкестендірук  Кестелер  тапсырмалары..АКТ

Мотивациалық кезең:

1.Сәлемдесу.сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Шеңбер қүрып тригонометриялық есептерге ауызша жауап береді. Оқушылар бір –біріне жақсы тілек айтады.

2.сыныпты топқа бөлу.    Жемістер   арқылы топқа бөліну

  Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс – әрекеті

Ынтымақтастық атмосфера орнату  3мин

Оқушылардың сабаққа қатысуын ,оқу құралдарының түгел болуын қадағалау. «Шаттық шеңберінде»  оқушыларға өткен материалды қайталау мақсатында  сұрақ қойылады  Топқа бөлу,топ басшысын сайлайды парақшалар (бағалау парақшаларына өз жетістікреңізді  белгілеп отырасыз сабақтың соңында бағалайсыз)  таратылады

Сыныпта кім жоқ екенін айтады «Шаттық шеңберінде»тұрып 4 топқа бөлінеді  І-топ синус, ІІ-топ косинус, ІІІ-топ  тангенс , ІV-топ  котангенс 

  1.Тапсырма «білгенге маржан» 4 мин

Өтілген тақырып бойынша  қайталау  

Сәйкестендіру         (Дұрыс жауаптары-слайд)  уақыт беріледі

Бағалау  критерии       7-8 дұрыс  -    «5»

 5-6 дұрыс  -    «4»        3-4 дұрыс-     «3»

 

1

600

 

ІІІ ширек

2

SIN450

 

 

3

2400

 

І ширек

4

SIN>0

 

І  ж/е ІVширек

5

COS>0

 

І  ж/е ІIширек

6

SIN <0..   COS>0

 

 ІІІ ширек

7

SIN0

 

ІVширек

8

COS600

 

 

Оқушылар өткен материалды еске түсіреді .Өз ойларын толық жеткізуге дағдыланады. Интерактивті тақтада көрсетілген тапсырманың жауаптарымен  салыстырады

Оқушылар өзін –өзі бағалайды.

 2..Тапсырма

 Әр топқа деңгейлік тапсырма беріледі.

Өрнекті ықшамдаңдар   1-денгей     1-2топ

+ ctg==

3-4-топ

+tg=+=

2-денгей   1-3топ  tg=1 болса , онда орнегінің мәнін есепте. 

 

2-4топ 

tg=2 болса , онда орнегінің мәнін есепте. 

 

 

 

 

 

     Оқушылар есептерді бір –біріне көмектесіп,ақылдасып шығарады топтар бір-бірнің есептерін тексереді бағалайды.

«Бас  бармақ » әдісімен , бағалайды

2 тапсырманы бағалайды толық шығарылған есеп «5» бір есепке «4»

 

 қушылар топтарды бағалайды («формативті» бағалау «самалет» жасап өз ойларын, тілектерін топтарға жолдайды         

Қолдану

Оқулықтағы есептерді шығару15-мин

   Топпен жұмыс     І-топ -297 (а)    

       ІІ-топ297 (Б)   ІІІ-топ 298а,б)

         ІV-топ298  (В,Г) 

     шығару жолдары қосымшада

Оқушылар тапсырманы орындайды.Топта бір-біріне көмектеседі,есепдейді,ізденеді   Есептердің шығару жолдарын талдайды. Тригонометриялық тепе-тнңдікті пайдаланады.

Топ басшылары бағалайды

Талдау

5-мин .

1. Формула  жазу       Дұрыс жауаптары слайд

 

      sin2α+cos2α                                        

1

     -ны синус және косинус арқылы өрнекте

 

                                                 ctgα=ны косинус және синус арқылы өрнекте

 

 

     1+tg2α=                                       

 

     1+ctg2α=
