Инфоурок / Математика / Конспекты / "Тригонометрия " сабақ жоспары
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

"Тригонометрия " сабақ жоспары

библиотека
материалов
hello_html_198a273e.gifhello_html_198a273e.gif

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктерді қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктерді тригонометриялық өрнектерді түрлендіруге, тригонометрялық тепе – теңдіктерді дәлелдеуге қолдану икемділігін қалыптастыру.

Тәрбиелік: Ізденімпаздылыққа, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, шапшаңдыққа баулу, ұжымдық ауызбіршілікке тәрбиелеу.

Дамытушылық: Танымдық қызығушылықты, ой-өрісін дамыту, ойлау қабілетін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндірмелі-иллюстративтік, эвристикалық, деңгейлеп саралап оқыту технологиясы.

Сабақтың жабдығы: үлестірме қағаздар, негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктер , қысқаша көбейту формулалары кестелер, бағалау жетондар.

Пәнаралық байланыс: тарих, әдебиет, бейнелеу өнерімен байланыстыру, еңбекке баулу.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру.

Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру, сабақтың мақсат – міндеттерін түсіндіру.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

308.

Егер hello_html_bce5f3f.gif


hello_html_6545c678.gif

hello_html_m156d3771.gif;

hello_html_m3ad6de68.gif;

hello_html_7134c246.gif;

309

Егер hello_html_6ff64ada.gif

hello_html_42317a6.gif5) формуладан

hello_html_61284a39.gif;

hello_html_19cf4b3e.gif;





ІІІ. “Танымдық деңгей”

1. hello_html_77a412e.gif теңдігі дұрыспа?

2. Егер hello_html_m1504b62c.gifмәні hello_html_me76535b.gif болса, онда hello_html_m4772a5af.gif–ның мәнін табыңдар.

ІV. Жаңа сабақты баяндау.

Бір аргументке байланысты тригонометриялық функциялардың арасындағы қатынасты өрнектейтін формулаларды біз өткен параграфта қарастырдық. Сонымен бірге, тригонометриялық функциялардың мәндерін берілген бір мәні бойынша анықтау кезінде осы формулаларды қолдануға мысал қарастырдық. Бұл формулалар өрнектерді ықшамдау және тепе – теңдіктерді дәлелдеу мақсатында да қолданылады.

1-мысал: hello_html_6deaf8ba.gif өрнегінің мәнін табайық.

hello_html_m61c09160.gif

Жауабы: 2

2-мысал: hello_html_m50b4f4f6.gif өрнегін hello_html_777d16e0.gif арқылы өрнектейік.

Ол үшін hello_html_m6dc53314.gif алып,

hello_html_m3cd6b90e.gifмұнда hello_html_m22b7ee2e.gif

3-мысал: hello_html_m6857e28c.gif тепе – теңдігін дәлелдеңдер.

hello_html_4833dbcb.gif

hello_html_271254e2.gif

4-мысал: hello_html_36fe6a4f.gif тепе теңдігін дәлелдейік.

hello_html_2a803397.gif

5-мысал: hello_html_69112b0e.gif тепе теңдігін дәлелдейік.

hello_html_m1e17cfab.gif

hello_html_m70a00379.gif

hello_html_m53399bb8.gif hello_html_m36976a76.gif

V. Жаңа тақырыпты бекіту.

Алгоритмдік деңгей”

313

а) hello_html_733a1b1c.gif ә) hello_html_280a1ecf.gif б) hello_html_m4bb6a761.gif

314

а) hello_html_6b18e010.gif

hello_html_714d7c6b.gif

ә) hello_html_31be3a4f.gif

б) hello_html_5602d886.gif

315

а) hello_html_m468e0522.gif


Өзіндік жұмыс

І нұсқа



s

n

i

1

hello_html_4df81e.gif

1

hello_html_m349f4e00.gif

0

2

hello_html_m73abe382.gif

hello_html_27a4bcdf.gif

0

hello_html_m1f0461e2.gif

3

hello_html_5296465a.gif

0

hello_html_27a4bcdf.gif

1


IІ нұсқа



s

o

c

1

hello_html_m2965455e.gif

1

hello_html_m349f4e00.gif

hello_html_27a4bcdf.gif

2

hello_html_m2b45b755.gif

hello_html_66dffbe2.gif

2

hello_html_m78b015e8.gif

3

hello_html_1e9600c9.gif

hello_html_m349f4e00.gif

hello_html_27a4bcdf.gif

1


Эвристикалық деңгей”

317

hello_html_m5e5eecd.gif; hello_html_m48954182.gif

319

а) hello_html_18d5beb6.gif;

ә) hello_html_m456d5627.gif

320

а) hello_html_7fea9521.gif

б) hello_html_1bd0b13.gif

321

а) hello_html_240e095a.gif ;

hello_html_m1a362377.gif;

VІ. Сабақты қорытындылау.

Бағалау мына түрде айқындалады.

І деңгей – “3”

І деңгей,ІІ деңгей – “4”

І деңгей,ІІ деңгей ,ІІІ деңгей – “5”

Үйге тапсырма: №316, №319 (б)

320 (б,в); №321 (ә)



