Инфоурок / Математика / Конспекты / "Туынды тақырыбына есептер шығару"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

"Туынды тақырыбына есептер шығару"

библиотека
материалов

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ

ҒЫЛЫМ МИНИСТІРЛІГІ

Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Октябрь ауылы

Совхоз орта мектебі









Ашық сабақ


Пәні: Алгебра және анализ бастамалары





Тақырыбы: Туынды тақырыбына есептер

шығару


Сыныбы: 10 сынып





Пән мұғалімі: ҚР оқу ісінің үздігі

Жумбина Роза









Октябрь ауылы




Сынып: 10

Пәні: Алгебра және анализ бастамалары


Сабақтың тақырыбы: Туынды тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: Функциялардың туындыларын табуға есептер

шығару,машықтандыру, алған білімдерін

тереңдету,жинақтау,жүйелеу.

  1. Дамытушылық:Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, пәнге

қызығушылығын арттыру.

3. Тәрбиелік: Жылдам ойлап, тез қорытуға, жауапкершілікке,

өз бетінше білім алуға баулу, адамгершілікке,

достыққа тәрбиелеу.


Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, үлестірмелі материал, дербес

компьютер.


Сабақтың түрі: Тренинг сабақ


Cабақтың типі: Бекіту


Пән аралық байланыс: Қазақ тілі, халық педагогикасы, физика.


Сабақтың кезендері:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу – 1 минут

II. Үй жұмысын тексеру: № 237, №238 – 4 минут

ІІI. Негізгі бөлім:

а) Ой қозғау – 5 минут

ә) Еске түсіру – 5 минут

б) Тақтада орындалатын тапсырма – 10 минут

в) Тест тапсырмаласы – 8 минут

IV.Оқулықпен жұмыс № 239 – 6 минут

V. Сабақты қорыту:

а)Математика тарихынан – 3 минут

ә) Оқушынын білімін бағалау – 1 минут

VI.Үйге тапсырма беру – 1 мин








Сабақтың барысы:


Үй тапсырмасы:

237 Функцияның туындысын табыңдар (Қатесін тап)

1. hello_html_m41907573.gif;

hello_html_m6b02f06c.gif

2. hello_html_m252e94f5.gif;

hello_html_m6b8ea9be.gif

3. hello_html_3e43ec82.gif;

hello_html_m64bc812f.gif

4. hello_html_m1f82d5af.gif;

hello_html_m5e7c452d.gif


238 hello_html_m21e712df.gifфункциясының hello_html_4c69cf8e.gif нүктесіндегі туындысының мәнін

табыңдар: (Қатесін тап)

1. hello_html_403839a2.gif;

2.hello_html_2b6485e4.gif

3.hello_html_3cb86530.gif;

Ой қозғау.

Көп нүктенің орнына керекті сөзді қой:

1. hello_html_7b634246.gifайырмасы hello_html_m21e712df.gifфункциясының өсімшесі деп аталады.

- 1 балл

2.Функцияның өсімшесінің аргумент өсімшесіне қатынасының аргумент

өсімшесі нолге ұмтылғандығы шегі бар болса, онда ол hello_html_m21e712df.gif

функциясының hello_html_m5ef6c577.gif нүктесіндегі туындысы деп аталады. - 1 балл

3. Функцияның туындысын табу амалы дифференциалдау амалы деп

аталады.

4. hello_html_m5ef6c577.gifнүктесінде туындысы бар функция осы нүктеде

дифференциалданатын функция.-1 балл

Еске түсіру:

1. Функцияның туындысын флюксия деп атаған кім?-1 балл

2. Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі-1 балл

3. Айнымалы шамалардың өсімщелерін белгілеу үшін гректің hello_html_5d10f810.gif әріпін

қолданған кім?-1 балл

4. hello_html_m6af96b81.gif функциясының туындысы-1 балл

5. Жылдамдықтың уақыт бойынша алынған туындысы-1 балл

6. hello_html_m24760e77.gif функциясының туындысы-1 балл


Тест тапсырамалары

I-вариант



1.у-7х5

А. 12х4 Б.35х6 В.35х4

2.у=0.5 х4

А.2 х3 +1 Б.4.5х3+1 В.2х3+1

3.у= х4\4

А.х3 Б.16 х4 В.х3\3

4.у=sin x+1

А.cos x +1 Б. – cos x В. cos x

5.hello_html_56105e8f.gif

А. 6 х 5 +hello_html_655e7120.gif ; Б. 6х 5 + hello_html_2e7239ab.gif; В.6 х5 +6hello_html_m552ca440.gif

6.у hello_html_m87f79a.gif

А. - -hello_html_m3183f739.gif Б. - hello_html_37ec980.gif В.hello_html_7d9fa40c.gif

7.у hello_html_4941b6cb.gif hello_html_m7bb80ca8.gifx

А. 15 sin 2 x Б.15 sin 2x cos x В. 5 sin 3 x cos x

8. yhello_html_m225fbdbd.gif

А. 3 х2 cos x Б. 3х2 sin x +cos x В.3х2sin x +x3 cos x





II-вариант



1.уhello_html_6d30f78c.gif

А.27х9 Б.27х8 В.12х8

2.уhello_html_m213a4797.gif-2х

А.8х4 -2 Б.15 х4 - 2х В.15х4 -2

3.уhello_html_m3ccbf76c.gif

А.hello_html_18687e56.gif Б.81 х8 В.х8

4.уhello_html_m569c473f.gif

А.2х +sin x Б.2-sin x В.-sin x

5.y=x4 +hello_html_16a13eba.gif

А.4 х3+hello_html_m7351a736.gif Б.4х3 +hello_html_68641cfe.gif В.4x3 +4hello_html_m3b6c0929.gif

6.y= hello_html_67d3df18.gif

A.hello_html_22eb4b7d.gif Б. - -hello_html_m76d0328c.gif В.hello_html_m7a18f530.gif

7.уhello_html_m7c48e444.gif 2 cos 4 x

A.2 cos 3 x sin x Б. 8 cos 3 x В.-8 cos 3 x sin x

8.y= x4 cos x

A.4x3 cos x-x4sin x Б. 4x3 sin x B.4x3 sin x + x4 cos x







Тақтада орындалатын жұмыс:

1. hello_html_61146f03.gif.............................................hello_html_2951c66d.gif

2. hello_html_5121014e.gif......................................hello_html_m129ddc32.gif

3. hello_html_m2c19f212.gif...............................................hello_html_m5c47bd76.gif

4. hello_html_m12aa66fa.gif ........................................hello_html_m52ef7f11.gif

5. hello_html_m29af9ff3.gif......................................hello_html_m73ae67f1.gif

6. hello_html_5604301c.gif ................................................hello_html_257e64a1.gif

7. hello_html_62cf4726.gif............................................hello_html_m20c58e0f.gif

8. hello_html_m5dba4a45.gif............................................hello_html_m406448df.gif

9. hello_html_64f7a96c.gif............................................hello_html_m4998948d.gif

10. hello_html_33d39b0a.gif...........................................hello_html_28526f62.gif

Оқулықпен жұмыс №239

hello_html_m21e712df.gifфункциясының графигіне hello_html_m5ef6c577.gifнүктесі арқылы жүргізілген жанаманың

теңдеуін жазыңдар:

а) hello_html_m60b24db7.gif; ә) hello_html_32002a08.gif;

ІІІ. Сабақты қорыту:

а) Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша бағалау

ә) Математика тарихыныан сұрақтар:

1. Осы ұлы адамдардың ішінен қайсысы математик емес?

2.”Математика нақты ғылымдар сөйлейтің тіл” бұл кімнің сөзі?

3. Геометрияның негізін қалаған, “бастамалар” деп аталатын еңбегі бар

ежелгі грек ғалымы

4. Бұл ғалым Швейцарияда дүниеге келді, бірақ Рессейді екінші отаным

деп санайды. Ол кім?

5. “Арифметика – математиканың патшасы, математика барлық

ғылымдар патшасы”. Бұл кімнің сөзі?

Үйге тапсырма: №241,243

