Инфоурок / Математика / Рабочие программы / У=ах 2 у=ах 3 функциялары және оның графигі (7 сынып)
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

У=ах 2 у=ах 3 функциялары және оның графигі (7 сынып)

библиотека
материалов


Күні:15.11.201 Пәні: алгебра Сыныбы:7«А,Ә,Б»

Сабақтың тақырыбы: у=ах 2 у=ах 3 функциялары және оның графигі

Сабақ мақсаты:

Білімділігі: у=ах 2 у=ах 3 функциялары және олардың қасиеттері, графиктері

тақырыптары бойынша алған білімдерін тиянақтау, жинақтау

Тәрбиелік. Оқушылардың шығармашылық жұмыс жасау қабілетін тәрбиелеу.

Дамытушылық. Есеп шығару барысында ережелерді дұрыс пайдалана отырып есте сақтау, логикалық ойлау және математикалық тілде сөйлеу қабілетін дамыту.

Сабақтың түрі: Дастүрлі.

Сабақтың типі:  жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ – жауап, практикалық.

Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материалдар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың сабаққа дайындығын, қатысуын тексеру.

Оқушылар мен ой қозғау

Қайталауға араналған сұрақтар.

  1. у=ах 2 функциясының қасиеттерін ата?

  2. Бұл қасиеттер функцияның графигінде қалай әсер етеді.

  3. у=ах 3 функциясының қасиеттерін ата?

  4. Бұл қасиеттер функцияның графигінде қалай әсер етеді.

Жаңа сабақ.

1. а>1 болсын. Мысалы ретінде у=2х 2 функциясын қарастырып, оны у=х 2 функциясымен салыстырайық. Ол үшін бір кестеге әрбір функцияға сәйкес х пен у – тің мәндерін толтырайық.


hello_html_mb0b5212.jpg


2. 0<а<1 болса, онда х тің әрбір мәнінде у=ах 2 функциясының мәндері у=х 2 фуекциясының мәндерінен есе кіші болады.

3. а<0 болсын. Мұндай жағдайда графиктері абсцисалар өсіне симметриялы болады.



Бекіту сабағы

у=3х 2



у=-х 3

hello_html_mb0b5212.jpghello_html_mb0b5212.jpg

Оқулықпен жұмыс.

315, 316.

Енді кесте бойынша у = х2 және у = 3х2 , у = (1/3)х2 функциясының графиктерін салып, салыстырайық hello_html_m7576e877.jpg

у =(1/3) х2

3

4/3

1/3

0

1/3

4/3

3

у = -х2








у =-3 х2








у = (-1/3)х2











 Үйге тапсырма: №328 есептерін шығару

Бағалау






















1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а*а-31 көбейткіш

А) а5-31 Ә) а6-31 Б) а8-31  В) -а8-31

2. Есептеңдер (-7)2

А)-7 Ә)-49  Б) 49 В)51

3. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 8100

А)900 Ә)92  Б)310  В)902

4. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000

А) 4 *106 Ә) 14 *106  Б) 104  В)10*4

5. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а4139

А) а2  Ә)а21  Б) а3  В) а22



1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а*а-31 көбейткіш

А) а5-31 Ә) а6-31 Б) а8-31  В) -а8-31

2. Есептеңдер (-7)2

А)-7 Ә)-49  Б) 49 В)51

3. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 8100

А)900 Ә)92  Б)310  В)902

4. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000

А) 4 *106 Ә) 14 *106  Б) 104  В)10*4

5. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а4139

А) а2  Ә)а21  Б) а3  В) а22



1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а*а-31 көбейткіш

А) а5-31 Ә) а6-31 Б) а8-31  В) -а8-31

2. Есептеңдер (-7)2

А)-7 Ә)-49  Б) 49 В)51

3. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 8100

А)900 Ә)92  Б)310  В)902

4. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000

А) 4 *106 Ә) 14 *106  Б) 104  В)10*4

5. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а4139

А) а2  Ә)а21  Б) а3  В) а22



1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а*а-31 көбейткіш

А) а5-31 Ә) а6-31 Б) а8-31  В) -а8-31

2. Есептеңдер (-7)2

А)-7 Ә)-49  Б) 49 В)51

3. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 8100

А)900 Ә)92  Б)310  В)902

4. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000

А) 4 *106 Ә) 14 *106  Б) 104  В)10*4

5. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а4139

А) а2  Ә)а21  Б) а3  В) а22



1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а*а-31 көбейткіш

А) а5-31 Ә) а6-31 Б) а8-31  В) -а8-31

2. Есептеңдер (-7)2

А)-7 Ә)-49  Б) 49 В)51

3. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 8100

А)900 Ә)92  Б)310  В)902

4. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000

А) 4 *106 Ә) 14 *106  Б) 104  В)10*4

5. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а4139

А) а2  Ә)а21  Б) а3  В) а22



1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а*а-31 көбейткіш

А) а5-31 Ә) а6-31 Б) а8-31  В) -а8-31

2. Есептеңдер (-7)2

А)-7 Ә)-49  Б) 49 В)51

3. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 8100

А)900 Ә)92  Б)310  В)902

4. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000

А) 4 *106 Ә) 14 *106  Б) 104  В)10*4

5. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а4139

А) а2  Ә)а21  Б) а3  В) а22



