Инфоурок / Математика / Конспекты / Урок алгебри у 7 класі " Банківська справа"

Урок алгебри у 7 класі " Банківська справа"

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов
hello_html_m205f013.gifhello_html_2e16293a.gifhello_html_54947104.gifhello_html_m497516df.gifhello_html_613f2dab.gifhello_html_m6e37062c.gif

hello_html_m133bdda9.gifhello_html_m193b8906.gifhello_html_593142f3.gifhello_html_5b374bcc.gifhello_html_m42102ec1.gifhello_html_38e72945.gifУрок узагальнення та систематизації знань, умінь,

навичок з теми «Застосування різних способів до розкладання многочленів на множники»

(урок-гра «Банківська справа», алгебра 7 клас)































Доброго дня Вам!

В добрий час!

Всіх я рада бачить Вас!


Узагальнення – один із найважливіших факторів розвитку математики

У.Сойєр

(математик, автор книги «Прелюдія до математики»)

З даного епіграфа до уроку, я думаю, що Ви зрозуміли, чим ми сьогодні будемо займатися.

Мета:

  • узагальнити й систематизувати знання, вміння і навички учнів;

  • розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, увагу;

  • виховувати культуру математичного мовлення, упевненість у своїх силах, бажання здобувати знання;

  • формувати різні групи компетенцій:

  • соціальні – готовність до самостійного пошуку розв’язання проблеми, вміння спілкуватись;

  • полікультурні – вміння застосовувати здобуті знання на практиці опановувати засади культурного спілкування в ході обговорення питань заняття; розвивати вміння робити висновки;

  • інформаційні – вміння знаходити додаткову інформацію з історії розвитку математики та використовувати її для розширення кругозору;

  • самоосвітні – вміння працювати з книгою, мати бажання до навчання; розвивати пам’ять, увагу, творчий підхід до розв’язання проблем.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності учнів

Сьогодні ми проведемо не звичайний урок, а урок – гру «Банківська

справа». Я відкриваю новий банк. Ви знаєте що таке банк? Так, це заклад для збирання, зберігання, накопичення певних засобів.

Існують ощадні, комерційні банки (міні-презентація про банк, презентує учениця класу ).

Існують також банки ідей і пропозицій, банки даних на учнів, банк обдарований учнів класу, школи та інші.

Я запроваджую банк великих перемог, оригінальних розв’язань, рішень та пропозицій.

Але щоб користуватися послугами мого банку треба отримати пропуск до нього. А пропуск одержать ті учні, які справилися з домашнім завданням і добросовісно підготувалися до заняття.

ІІ. Перевірка домашнього завдання:

Скласти з розв’язків сонечко, на промінцях якого відповіді до вправ домашнього завдання .

Нехай на Вашому життєвому шляху Вас завжди зігріває тепле сонечко, панує тепло у Ваших відносинах (побажання від вчителя).








ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Що таке многочлен?

  • Який вираз називають одночленом?

  • Наведіть приклади двочлена, тричлена, чотиричлена.

  • Які способи розкладання на множники многочлена ви знаєте? ( вправа «асоціативний кущ»)

Спосіб групування

Винесення спільного множника за дужки






Способи розкладання многочлена на множники





За допомогою формул скороченого множення

Квадрат двочлена

(а+b)2=a2+2ab+b2

-b)2=a2-2ab+b2





Різниця квадратів

a2-b2=(a-b)(a+b)


Сума або різниця кубів:

a3-b3=(a-b)( a2+ab+b2)

a3+b3=(a+b)( a2-ab+b2)







IV. Розвязування вправ. Застосування знань в нестандартних ситуаціях.


Кожному банку потрібний директор. Він повинен багато знати, швидко рахувати, вміти знаходити правильний спосіб розв’язання. Я оголошую конкурс на посаду директора банку. Хто швидше виконає завдання, той переможе в цьому конкурсі і займе посаду директора банку

  1. Встановити відповідність

  1. 3a2-3b2 ; А. --b)2 ;

  2. a2-4ab+4b2 ; Б.-2b)2 ;

  3. - a2+2ab-b2 ; В. (a+2b)( a2-2ab+4b2);

  4. 3a2-6ab+3b2 ; Г. 3(a-b)2 ;

  5. a3+8b3 . Д. 3(а-b)(a+b) ;

Давайте оберемо заступника директора банку.


  1. Швидке обчислення ( двоє учнів розв’язують за дошкою завдання, решта самостійно)

а) 672 – 332 ;

б) 752+2*75*25+252.



Кожному банку потрібний менеджер, який слідкував би, щоб у роботі банку не було порушень. При необхідності менеджер упереджує помилки допущені працівниками, чи клієнтами банку.

  1. Знайди помилку (с/о)

а) (х-7)22-14х+40;

б) 16m3-125n3= (4m+5n)(16m-20mn+25n2).

Для того, щоб не виходили з ладу комп’ютери, банку потрібні інженери з обслуговування обладнання.

4. Розвязати рівняння ( робота в парах):

1) (x-8)2 = x2-16;

2)(x+7)(x-3)-x2 = 3979;

3) 4y2-(2y+5)2=-385;

4) (a+5)(a-1)-a2+4a=315.

Залишилося обрати штат, а саме: фінансиста, касира, оператора та контролера. Оголошується наступне завдання.

5.Скласти вислів:

№1. 2ах2-2ау2 а)2а(х2-ау2) б) 2а(х-у)(х+у) в) 2а(ах22)

небо життя земля


№2. 9ах3 + 9ау3 а) 9а(х3 + у3) б) 9а(х3 + ау3) в) 9а(х+у)(х2 -ху+у2)

це земля це казка це море


№3. 4х2 + 24х+36 а) 4(х+3)(х+3) б) 4(х+3)(х-3) в)4(х2+3)

плисти бігти йти


№4. а2 - в2+2а+2в а) (а22+2)(а+в) б) (а-в)(а+в-2) в) (а+в)(а-в+2)

мрієш думаєш бажаєш


№5. 4в3-в а)в(2в+1)(2в-1) б)в(4в+1)(4в-1) в) (4в3-1)(4в3+1)

будуй літай пиши


№6. 16х3-2 а)(16х-1)(16х2+2х+1) б)2(2х-1)(4х2+2х+1) в) 2(4х-1)(16х2+4х+1)

літак човен автомобіль


№7. х2+2х+1-а2 а) (х+1-а)(х+1+а) б) (х+1+а)(х2 +1+а) в) ((х+1)2 -а)(х+1+а)

№8. х4-81 а)(х2-81)(х2+81) б) (х-3)(х+3)(х2+9) в) (х-81) (х-81)


із добрих із веселих із щасливих

доріг справ чисел

«ЖИТТЯ - ЦЕ МОРЕ, ПЛИСТИ БАЖАЄШ, БУДУЙ ЧОВЕН ІЗ ДОБРИХ СПРАВ»



Банк відкрито і я вдячна вам, що ви допомогли мені в цьому. Запрошую вас всіх бути клієнтами нашого банку.




Підсумок заняття.

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»

  1. «Під час проведення заняття мені сподобалося…»

  2. «Найбільш важким для мене було…»

Домашнє завдання.

1088(І ст.), № 1070(а,в); № 1071(б,д).

Оцінювання

Рефлексія.

На якій сходинці ви зараз знаходитеся?

Я зможу

Я вмію

Я знаю


Чи вдалося відчути себе успішним на уроці?


