Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Урок алгебри у 8 класі "Ділення дробів. "

Урок алгебри у 8 класі "Ділення дробів. "


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

8 клас Урок № 15 22.10

Тема. Ділення дробів

Мета: закріпити знання учнів про послідовність дій для перетворення частки раціональних дробів у раціональний дріб (алгоритм, вивчений на попередньому уроці); відпрацювати вміння застосовувати алгоритм для перетворення частки раціональних дробів у раціональний дріб; удосконалити вміння виконувати скорочення раціональних дробів, а також перетворення суми, різниці, добутку раціональних дробів та степеня раціонального дробу в раціональний дріб із використанням вивчених раніше алгоритмів.

Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.

Наочність та обладнання: опорний конспект «Множення та ділення дробів. Піднесення дробу до степеня».

Хід уроку

I. Організаційний етап

1.Вітання вчителя

2.Перевірка готовності до уроку

IІ. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання

а)Фронтальна перевірка наявності д. з. в зошитах

2. Виконання усних вправ

  1. Обчисліть: hello_html_m19a23bfe.gif; hello_html_5e62b5a0.gif; hello_html_m72f2f735.gif; hello_html_m97faef1.gif; hello_html_757b4047.gif.

  2. Назвіть вираз, обернений до виразу:

hello_html_m4d0ad294.gif; 13; hello_html_6732f0cd.gif; hello_html_a8e9778.gif; а + 1; hello_html_m6559f44f.gif; -5с2; hello_html_3060d575.gif(а + b).

  1. Розкладіть на множники вираз:

a) 3a 6b; б) 3a ab; в) 3а – 3а2; г) тх – т; д) a2 + b2 + 2ab; е) т2 – 8т;

ж) т3 – 8; з) ь3 4т; и) т3 – 4т2 + 4ь; к) т3 – т2 + т – 1.


IІІ. Оголошення теми та мети уроку

  • Сьогодні продовжимо вивчати тему «Ділення дробів».

ІV. Застосування знань і вмінь

1.Виконання усних вправ

  1. Подайте вирази у вигляді дробу: а) hello_html_71115a2d.gif; б) hello_html_490e432a.gif;

в) hello_html_59d371ad.gif; г) hello_html_72867442.gif; д) hello_html_6792073e.gif; є) hello_html_75fc2fc1.gif; ж) hello_html_18bc34cb.gif; з) hello_html_56899f6b.gif.

  1. Петрик Тяпляпкін записав два алгебраїчних дроби. Коли він перший дріб розділив на другий, то дістав hello_html_2a96069f.gif, а коли другий дріб розділив на перший, hello_html_m1cc45fda.gif. Чи не помилився він?

2.Виконання письмових вправ

1) Спростіть вираз:

а) hello_html_425fa43b.gif; б) hello_html_151a78b7.gif; в) hello_html_18427272.gif;

г) hello_html_m193818d3.gif; д) hello_html_m6dce963a.gif; є) hello_html_m16c06282.gif.

2) Виконайте ділення:

а) hello_html_m793df0aa.gif; б) hello_html_4337d37d.gif; в) hello_html_m451012c2.gif.

3) Спростіть вираз hello_html_m1a151fa5.gif.

4) Виконайте дії: hello_html_2ed1d1f2.gif.

3.Робота за підручником

1)№ 306

2)№308

3)№310

4)№311

4.Самостійна робота (зошити для с.р.)

V. Підсумки уроку

1.Підсумкова бесіда

2.Оцінення учнів

VI. Домашнє завдання

  1. Повторити алгоритми виконання арифметичних дій із раціональними дробами та алгоритм скорочення раціональних дробів (див. конспекти попередніх уроків).

  2. §7,повторити.

309,

312,

314.







Автор
Дата добавления 15.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров169
Номер материала ДВ-159216
Получить свидетельство о публикации
