Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Урок алгебри у 8 класі "Множення дробів. Піднесення дробу до степеня"

Урок алгебри у 8 класі "Множення дробів. Піднесення дробу до степеня"

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

8 кл Урок № 12-13 11.10

Тема. Множення дробів. Піднесення дробу до степеня

Мета: домогтися засвоєння учнями змісту та схеми доведення правила множення раціональних дробів, а також змісту алгоритму (орієнтовної схеми дій) множення раціональних дробів; формувати вміння відтворювати вивчені правила й алгоритм та застосовувати їх під час виконання завдань на множення раціональних дробів; вдосконалювати вміння виконувати скорочення раціональних дробів та знаходити ОДЗ дробового виразу.

Тин уроку: засвоєння знань, формування первинних умінь.

Наочність та обладнання: опорний конспект «Множення і ділення раціональних дробів».

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Аналіз контрольної роботи

1.Аналіз типових помилок

2.Оголошення оцінок

  1. Оголошення теми і мети уроку

Сьогодні ми розпочнемо вивчати нову тему «Множення дробів. Піднесення дробу до степеня»,навчимося множити та підносити дроби до степеня.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

1.Виконання усних вправ

  1. Обчисліть: hello_html_163b6265.gif; hello_html_m7db93375.gif; hello_html_2a441ec1.gif; hello_html_m510f8c17.gif; hello_html_m369eca6a.gif; hello_html_m246eeb94.gif.

  2. Подайте у вигляді степеня з основою у вирази:

у ∙ у3; у10у2; hello_html_19fb7181.gif; hello_html_m7158e10d.gif; у18 у2; hello_html_61816fb0.gif; hello_html_m45d42b71.gif.

  1. Розкладіть вираз на множники:

а) ах а; б) х2 + 1 – 2х; в) х2 + 8х; г) 2у2 – 8; д) у3 x2y; е) k3 x3;

ж) 4х2 + 16х + 16; з) 27 + 3у2 18у.

V. Засвоєння нових знань

1.Пояснення вчителя

  1. Правило множення раціональних дробів (із доведенням).

  2. Алгоритм множення раціональних дробів; приклади його застосування.

Конспект

Множення і ділення раціональних дробів


1. Для будь-яких А, В, С і D де В ≠ 0, D 0, справджується рівність:

hello_html_m2ee8f94b.gif



2. Для будь-яких А і В, В 0, справджується рівність:

hello_html_6983f763.gif



3. Для будь-яких А, В, С і D де B0, C ≠ 0, D ≠ 0, справджується рівність:hello_html_447a8db3.gif


2.Виконання усних вправ

  1. Прокоментуйте (згідно з алгоритмом) виконання дій у виразах:

а) hello_html_1a49957d.gif;

б) hello_html_m7a3c0f25.gif.

  1. Подайте у вигляді дробу вираз:

а) hello_html_m20232ef.gif; б) hello_html_mbcb0a3e.gif; в) hello_html_e82e57a.gif; г) hello_html_4dd81597.gif; д) hello_html_2ceba961.gif; є) hello_html_194c8750.gif.

  1. При а = hello_html_1eb3d95e.gif знайдіть значення виразів: hello_html_4167b694.gifа; hello_html_57dc0d19.gifа; hello_html_51636087.gifа; hello_html_m30c9214f.gifа.

3.Виконання письмових вправ

1. №255

2. №257

3. №262

4. №263

4.Оцінення учнів

VI. Підсумки уроку

В якому з випадків правильно виконано множення раціональних дробів?

а) hello_html_m59558d7c.gif; б) hello_html_401b85fc.gif;

в) hello_html_60193c58.gif?


VIII. Домашнє завдання

  1. Вивчити правило множення раціональних дробів (із доведенням).

  2. Параграф 5,№256, №258, №261.









Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 15.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров569
Номер материала ДВ-159207
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх