Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок читання у 3 класі "Урок-подорож до матінки Землі"

Урок читання у 3 класі "Урок-подорож до матінки Землі"

библиотека
материалов

Урок-подорож до Матінки-землі

Матеріал до уроку: Н.Забіла «Чотири пори року»


Мета: - формувати в учнів вміння визначати особливості кожної пори року;

- удосконалювати навички орієнтуватися в змісті твору; уміння добирати необхідний текст до малюнків, виразно його читати;

- розвивати творчу уяву, образне мислення;

- виховувати у дітей спостережливість, допитливість, прищеплювати любов до природи, праці;

- збагачувати і активізувати словниковий запас, розвивати зв`язне мовлення, корегувати мелодико-інтонаційний стан вимови.

Обладнання: портрет Н.Забіли, виставка книг поетеси, таблиці, картки для читання, малюнок – сонечко з промінчиками, ілюстрації «Пори року».

Словник: буйно, спочине, шурхотом, залюбки.


Хід уроку

1.Організаційний момент.

Психолого-педагогічний настрій.

- Доброго ранку, діти.

Пролунав дзвінок.

Починається урок.

Працюватимем старанно ,

Щоб почути у кінці

Що у нашім третім класі

Діти – просто молодці.

  • Спочатку сідають дівчатка – наша краса, потім хлопчики – наша сила.


2. Мотивація учбової діяльності.

  • Засміялось сонечко привітне

Все кругом цвіте і квітне –

То буяє зеленню рясною ,

То іскриться з снігу,

І Дивується щоднини,

Як же все це донести дитині?

  • Сьогодні до нас з попереднього уроку завітало Сонечко, воно допоможе нам працювати. Помандруємо разом із сонечком і його промінчиками.

Перший Промінчик – Відгадаймо. Загадки.

  • Згадаймо перше мовленнєве правило.

  1. Лід на річках, сніг на полях,

Віхола гуляє. Коли це буває?

  1. Сонце пече , липа цвіте,

Жито доспіває. Коли це буває?

  1. Голі поля , мокне земля,

Дощ поливає. Коли це буває ?

  1. Тільки сонечко пригріло -

І розтанув килим білий,

Клен радіє, певно зна –

В гості йде до нас …(Весна.)

- Літо , осінь , зима, весна - … (пори року).

Згадаємо свої контрольні звуки, слідкуємо за чіткою їх вимовою.

(Вірші про пори року діти вимовляють всі разом.)


Другий Промінчик – Пограємо.

- Прочитаємо склади на таблиці , об єднаємо їх у слова.


ЗЕМ КРА РА ТТЯ ЧИ БУТ

ДІСТЬ РОЗ ЛЮ СА ДОБ ДИ

СТАЛ ПО ВА РО БОВ ЛЯ


3. Пояснення теми та мети уроку.

Третій Промінчик – Пригадаємо.

- Приваблює, милує, чарує, кличе у подорож матінка-земля. Співає, дзвенить, бринить, квітує, пригощає. Дарує поетам можливість описати її словами. Кожен бачить землю по-різному. В цьому допоможе нам українська поетеса Н. Забіла. Що ви знаєте про життя та творчість Н.Забіли?

  • Ознайомимось з новим віршем цієї поетеси, (назва на дошці), Н.Забіла «Чотирипорироку» .

  • Розділіть на слова, знайдіть заголовок.


4. Робота над новим матеріалом.

Четвертий Промінчик – Словничок.

  • Прочитаємо слова, які будуть зустрічатися у вірші під наголосом.

СЛІДКУЄ ПЛАНТАЦІЙ

ДОДОМУ ЦУКРОВАРНІ

БУЙНО ЗАЛЮБКИ

ШУРХОТОМ ЙДЕ НА ЛАД

ТУРБОТИ ПО УСІХ УСЮДАХ

- Значення яких слів не зрозуміле?

П ятий Промінчик – Відпочинемо.

(Фізкультхвилинка «Сонечко»)

Шостий Промінчик – Прочитаємо і попрацюємо.

  1. Опрацювання вірша Н.Забіли «Чотири пори року».

  • Читання вірша вчителем і сильними учнями.

Колективна робота «Роз єднай і прочитай далі».

  1. Робота над змістом прочитаного.

  • Які пори року описує поетеса в своєму вірші?

  • Що за молодиця вийшла в поле залюбки?

  • З якими словами звернулася бабуся до діток?

  1. Вибіркове читання.

  • Знайдіть і зачитайте описи кожної пори року. Яку роботу виконують люди в різні пори року, як про це пише поетеса ?

  1. Мовно-логічне завдання.

  • З єднайте стрілочками , як назвала поетеса кожну пору року ?

ЗИМА МОЛОДИЦЯ

ЛІТО ДІВЧИНА

ВЕСНА ДІВЧИНКА

ОСІНЬ БАБУСЯ

- Як їх зображено на малюнках ?


5. Закріплення та осмислення знань.

Знайдіть основні ознаки пір року , які використовує поетеса. Доберіть до іменників дієслова:


1-група – весна 3- група – осінь

2- група – зима 4- група – літо

ВЕСНА ЛІТО ОСІНЬ ЗИМА

БІЖИТЬ ЗБИРАЄ ХИЛИТЬ БРОДИТЬ

СМІЄТЬСЯ СЛІДКУЄ ВИХОДИТЬ ВКРИВАЄ

СІЄ ГРІЄ ЗБИРАЄ ХОВАЄ

ПРОБУДЖУЄ ПЛЕЩУТЬСЯ ЗРИВАЄ ВЕЛИТЬ


6. Підсумок уроку

Сьомий промінчик – Підсумкуємо.

  • Ось і закінчується наш урок-подорож. Чи сподобався вам він ?

  • Звичайно, ми багато працювали , читали, але творчість Н. Забіли ще до кінця не досліджена й , мабуть чекає таких дослідників , як ви.

  • А зараз, подивіться, у вас на партах з явились Сонечки. Одне – веселе та ясне, а друге – сумне. Оберіть те сонечко , яке більш підходить до вашого настрою. Добре , що у більшості настрій гарний.

Корекційна робота. (Індивідуальні картки)

  • Закресліть однакові букви у рядку . Що вийшло ?


РКНЛШСІНТКШСОРШ (ЛІТО)

ЗОТРИТМРЛФАОЛФТ (ЗИМА)

КРОУСІМЧРУМНКЬЧ (ОСІНЬ)

ЛВТМЕУМТУСОНОАЛ (ВЕСНА)


  • Поставте по порядку назви пір року , позначаючи цифрами.

- Наш урок закінчено. Подивіться , завдяки вам моє сонечко таке ж веселе , як і ваші !



Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG

