Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Урок. "-ден 20-ға дейінгі сандар""
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Урок. "-ден 20-ға дейінгі сандар""

библиотека
материалов

Тақырыбы: 11-ден 20-ға дейінгі сандар

Мақсаты:1 Білімділік: Балаларды 20-ға дейінгі сандармен таныстыру; 20 көлемінде реттік санауға үйрету, кері санауды және тура санауды бала ойына қалыптастыру.

2.Тәрбиелік: Еңбексүйгіштікке, тазалыққа тәрбиелеу. 3. Дамытушылық: логикалық ойлау қабілеттерін дамыту,тез есеп шығаруға баулу.

Қостілді құрам: бір-один, екі-два, жиырма-двадцать, он бір- одинадцать.

Көрнекіліктері: 11 ден 20 ға дейінгі кеспе сандар, суреттер, слайд.

Әдіс-тәсілі: үйрету, түсіндіру, есеп шығару.

Сабақ типі: жаңа сабақ

Сабақ барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі.Балаларды шаттық шеңберге тұрғызу, бір-бірімізге жылы лебіз білдіреміз.

Бала, бала, баламыз

Мектепке біз барамыз.

Күні бойы қызыққа

Батамыз да қаламыз!Шеңберге тұрып, өлеңді қайталап көңіл-күйлерін көтереді.

2. Өткен сабаққа қайталау жасау.

Балалар қазір күннің қай мезгілі екен?

Күн батқанда қалай аталады?

Бір аптада неше күн бар?

Апта күндерін атаймыз.

1 тапсырма бойынша

20-ға дейін санаймыз соң, кері санаймыз

  • 11-ден 20-ға дейінгі сандарды санау

2 тапсырма. Әр қатардың суретін толықтыру

Алдарына берілген 11, 14, 12, 15 сандары жазылып, гүлдер салынған суретті толықтыру.

«Жәндікте неше аяқ бар?» ойыны
Мақсаты: 1.Балалардың санау және есептеу дағдыларын қалыптастыру. 2.Жәндіктер туралы түсініктерін жаңарту. 3.Ойын элементтерін пайдалана отырып математикаға қызығушылықтарын арттыру. 
Көрнекілік: Ойыншық жәндіктер 
Барысы: Тәрбиеші балаларға бірнеше суреттер таратып береді. Бұл суреттерде әртүрлі жәндіктер суреттеледі. Балалардың міндеті осы суреттегі жәндіктердің қанша аяғы бар екенін анықтау. Ол үшін суреттердегі жәндіктердің аяқтарын санап сол суреттің астына кеспе цифрлар арқылы белгілеп отырады да соңынан ең аяғы көп жәндіктің суретін салу ұсынылады. 


3 тапсырма. Суретте берілген суретке сәйкес суретті жапсыру.

Гүлдер, жемістер, жәндіктер екенін айту, қалған суреттерді жапсыру.

4 тапсырма. Өрнекті сызу,

19-20 сандарын жазу.

Сергіту сәтін орындауТербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп-кішкентай балалар

Үп-үлкен боп өседі.

«Көрші–көрші» ойыны
Мақсаты: Сан құрамын атап, неше бірліктен тұратынын, сандарды салыстыра білуге үйрету. 
Көрнекілік: Кеспе қалтадағы сандық карточкалар: 1-20. 
Барысы: Тәрбиеші бір санды атайды, м: 17 санын. Тақтаға бір бала шығып аталған санды «кеспе қалтадағы» сандар арасынан17 санын алып қояды. Тәрбиеші: осы санның көршілерін көрсетіндер дегенде , екі бала шығып 16 және 18 санын көрсетеді. Әр бала өз санын түсіндіру керек, м: 17 саны 16 санынан 1-уі артық, 18 санынан 1-уі кем, 17 бірліктен тұрады. 

«Сиқырлы суреттер» ойыны. Тақтада шеңбер, квадрат, тіктөртбұрыш, үшбұрыш берілген. Осы фигураларды толықтырып бір заттың суреті салынады.

Шеңбер – түйме, таба;

Үшбұрыш – үй шатыры, ағаштар;

Тіктөртбұрыш – үй қабырғасы.

Әліппе дәптер20 ға дейінгі сандар,текшелер,санағыштар, Шаблондар.Пішіндер суреттері.

Таңертеңгі уақыт

Кеш

Бір аптада 7күн бар.

Апта күндерін атайды.

Тапсырмаларды орындайды.

Тура санайды

Кері санайды

Сандарды санау

Қатарды гүлдермен толықтырады

Суреттегі тапсырмаларды сәйкестендіреді.

Өрнекті сызып, бояйды.19-20 санын жазады.

Қимыл қозғалыс жаттығуын орындайды

Рефлексивті түзет

Сұрақ-жауап әдісі арқылы 20-ға дейінгі санау туралы алған білімдері пысықталады.

Балаларды мадақтау.Сұрақтарға өз ойларын айтады.

Күтілетін нәтиже:

Жүйелейді: 10-нан жоғары сандар жөнінде

Қолданады: заттарды санағанда сандарды дұрыс қолданды

Түсінеді: күн, апта, жыл мезгілдері ұғымдарын түсінеді











Автор
Дата добавления 20.04.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров112
Номер материала ДБ-044608
Получить свидетельство о публикации

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs
