Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Украинский язык / Конспекты / Урок- игра с использованием интерактивных технологий на тему "Состав слова" (5 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Украинский язык

Урок- игра с использованием интерактивных технологий на тему "Состав слова" (5 класс)

Выбранный для просмотра документ Обложка на диск 2003.ppt

библиотека
материалов
Контакти: 83018, Донецьк, вул. Краснознаменна, б.86. Донецька загальноосвітня...
1 1

Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Контакти: 83018, Донецьк, вул. Краснознаменна, б.86. Донецька загальноосвітня
Описание слайда:

Контакти: 83018, Донецьк, вул. Краснознаменна, б.86. Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21. Т.р.: (062) 2524975; e-mail: gimnaziya21@yandex.ru Розробки уроків з української мови Погребенко Наталія Миколаївна, учитель української мови та літератури Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 63 Анотація Даний матеріал містить детально розроблені уроки української мови із використанням інтерактивних технологій, які спрямовані на ефективне засвоєння учнями навчального матеріалу. Матеріали Урок-гра «Щасливий випадок» за темою «Будова слова», 5 клас. 2. Урок « Пряма мова. Розділові знаки при прямій мові .», 5 клас 3. Урок “ Вимова і написання префіксів пре-, при-, прі-» , 5 клас 4. Урок “Вимова і написання префіксів роз-, без-, з-, зі-, с-” , 5 клас

Выбранный для просмотра документ Урок гра за темою «Будова слова».docx

библиотека
материалов

Підсумковий урок – гра за темою «Будова слова»

Мета: Узагальнити, систематизувати знання учнів; удосконалити вміння розпізнавати форми слова та спільнокореневі слова, навички розбору слів за будовою; розвивати вміння розпізнавати мовні явища, логічне мислення, пам’ять; виховувати любов до рідного слова.

Обладнання : таблиці – сходинки, картки для групової роботи, схеми слів, назви геймів.

Хід уроку

І . Організація класу

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Привітайтесь: «Добрий день!»


ІІ. Повідомлення мети і теми уроку

  1. Слово вчителя.


Сьогодні ми ще раз повторимо і закріпимо все вивчене з теми «Будова слова», щоб з упевненістю сказати: «Я це засвоїв» . Наш урок ми проводимо у вигляді гри «Щасливий випадок». У грі беруть участь 2 команди .

  1. Вправа «Очікування»


- Що кожен із вас очікує від сьогоднішнього уроку-гри? (вислови учнів)

  • А я у свою чергу, сподіваюсь, що ви будете правильно, точно відповідати на питання, будете злагоджено працювати, робити висновки, будете активними співрозмовниками. Думаю, що кожен з вас покаже глибокі знання з теми «Будова слова». А в кінці уроку перевіримо, чи здійснилися наші з вами очікування.

ІІ . Актуалізація опорних знань

1. Опорні слова (Слайд № 1)

  • Який розділ науки про мову ми вивчаємо? Які поняття повинні засвоїти під час його вивчення?

  • Будова слова

  • Основа

  • Значущі частини слова

  • Форми слів

  • Спільнокореневі слова

  • Корінь

  • Префікс

  • Суфікс

  • Закінчення

  • 2. Вчитель:

  • - Чи є серед цих понять такі, про які можемо сказати: «Не знаю ?»

  • 3. Проведення аутотренінг : (Слайд № 2)

  • Я школярка.

  • Я особистість творча.

  • Я думаю , замислююся.

  • Я хочу знати!

  • - Команди готові ? Починаємо!

  • 4. Гейм № 1 «Далі , далі »

  • 1 . Найменша неподільна одиниця мовлення ( звук )

  • 2 . Основна одиниця мовлення (слово )

  • 3 . Слова , що мають кілька значень ( багатозначні )

  • 4 . Словниковий запас мови ( лексика )

  • 5 . Граматичне значення слова виражає… (закінчення )

  • 6 . Виражає лексичне значення слова …( основа )

  • 7 . Слова з протилежним значенням … ( антоніми )

  • 8 . Частина слова без закінчення … ( основа )

  • 9 . Змінна значуща частина слова … (закінчення )

  • 10 . Слова однакові за звуковою формулою …( омоніми )

  • 11 . Головна значуща частина слова ( корінь )

  • 12 . Слова однакові або близькі за лексичним значенням …(синоніми )

  • 13 . Значуща частина слова, що стоїть перед коренем ( префікс )

  • 14 . Форми слова відрізняються …( закінченням )

  • 15 . Споріднені слова можуть належати …( до однієї або різних частин мови )

  • 16 . Форми слова належать …. (до однієї частини мови )

  • 17 . Значущі частини слова , що стоять після кореня…(суфікси )

  • 18 . Не мають закінчення …( прислівники ) .

  • 5. Гейм № 2 « Заморочки з бочки »

  • 1 . Орфографічна розминка

  • Учні по черзі дістають слова з пропущеними орфограмами.

  • Пояснити орфограми,

  • Визначити частини мови,

  • Дібрати схеми до слова.

  • Життя , сонний , віддати, премилий , навесні, прихід, вперед , кобзар , гілля, радіс..ний.

  • 2 . Гра «П’ятий зайвий» (Слайд № 3)

  • 1 команда

  • Будівля, будувати, будильник, будова, будинок.

  • 2 команда

  • Гірський, гора, погоріле, гірка, міжгір’я

  • Вчитель:

  • - За якими ознаками ми розрізняємо спільнокореневі слова та форми слова ?

  • 3 . До поданих слів дібрати спільнокореневі слова та форми слова. (Слайд № 4)

  • Літо, море

  • Весна, сонце

  • Гейм № 3 «Ти – Мені , Я - Тобі»

  • Питання готують команди одна одній.

  • Гейм № 4 «Темна конячка»

  • 1. Графічний диктант, самоперевірка.

  • (назви квітів)

  • ірис

  • підсніжник

  • барвінок

  • мак

  • пролісок

  • дзвіночки

  1. Виписати у 2 колонки слова 1 колонка - форми слова, 2 колонка - спільнокореневі слова .

  • 1 команда

  • Квітка, квітник, квітку, квітникар, квіткою, квітує, квітучий.

  • 2 команда

  • Краса, красою, прикраса, прикрашати, красиво, красотуля, красень.

  • 3 ) Заповнити сходинки

  • Гейм № 5 «Гонка за лідером»

    1. Лінгвістична гра «Назви слово»

    • 1 . Слово із закінченням - А

    • 2 . Слово із суфіксом –НИК .

    • 3 . Слово із префіксом –ЗА

    • 4 . Слово без закінчення

    • 5 . Слово із нульовим закінченням

    • 6 . Форма слова ШКОЛА

    • 7 . Спільнокореневе до слова ПРАЦЯ

    • 8 . Слово , в якому суфікс стоїть після закінчення.

    1. Групова робота. Гра «Хто швидше»

    • Скласти речення із слів,розставити розділові знаки. Визначити граматичну основу речення.

    • сонячними, проліски, першими, деревами, з'явилися, Між, промінчиками, під.

    • природи, святкове, окраса, Квіти, її, вбрання, справжня.

    • Між деревами під першими сонячними промінчиками з'явилися проліски.

    • Квіти - справжня окраса природи, її святкове вбрання.

    • ІV. Підсумок уроку

    • « Мікрофон »

    • На сьогоднішньому уроці я дізнався …

    • Я навчився утворювати …

    • Я навчився розрізняти …

    • Я зрозумів …

    • Я повторив …

    • Мені найбільше сподобалось…

    • На уроці я працював…

    • Домашня робота

    • достатній рівень: вправа 466 ( перекласти речення українською і записати) ;

    • високий рівень: скласти кросворд

    • «Будова слова»

Выбранный для просмотра документ написання префіксів роз-, без-, з-, зі-, с-..doc

библиотека
материалов

Тема: ВИМОВА І НАПИСАННЯ ПРЕФІКСІВ РОЗ-, БЕЗ-, З-, ЗІ-, С-.

Мета: поглибити знання учнів про значущі частини слова; навчити правильно писати та вимовляти префікси роз-, без-, з-, зі-, с-; знаходити вивчені орфограми та пояснювати їх за допомогою правил; розвивати орфографічну пильність, мислення, увагу; розширювати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до вивчення родоводу та походження прізвища.

Обладнання: мультимедійний дидактичний посібник «Як козаки мову вивчали», 4 серія «Як козаки префікси вивчали»; схеми-опори; індивідуальні картки; сигнальні картки для гри «Світлофор».

Тип уроку: формування нових понять, вивчення нових явищ.

Методи, прийоми, форми роботи: робота зі схемами-опорами, методи дослідницької діяльності, мнемонічні формули, гра «Світлофор», робота з підручником, переклад, вправа з ключем, диференційована самостійна робота, пояснення вчителя у форматі мультимедійного посібника.

Цілі уроку:

Учні повинні знати: правила правопису префіксів роз-, без-, з-, зі-, с-; норми літературної вимови; етимологію українських прізвищ.

Учні повинні вміти: правильно писати слова з вивченими орфограмами; знаходити і виправляти орфоепічні та орфографічні помилки на вивчені правила; установлювати міжпоняттєві зв’язки.


ПЕРЕБІГ УРОКУ


І Актуалізація опорних знань.

Прочитайте за транскрибовані слова. Запишіть їх орфографічно. Яке мовне явище спостерігаємо? Порівняйте вимову і написання слів.

hello_html_m3eb62d8b.gifhello_html_m3eb62d8b.gifhello_html_m61b83244.gifhello_html_m61b83244.gifhello_html_m61b83244.gifhello_html_m61b83244.gifhello_html_m61b83244.gifhello_html_m61b83244.gifбеизхвостий, ростиерати, розлити, с:адити,збиерати, сцідити.

ІІ Опрацювання навчального матеріалу.

1. Робота зі схемами-опорами, спроектованими на екран.

Схема1. Схема 2.

hello_html_1d31612e.pnghello_html_356bedeb.png






Схема 3. Схема 4.

hello_html_m55f65d77.pnghello_html_77dea4bd.png







2. Побудова висновків.

  • Розгляньте схему 1. Сформулюйте висновок про вживання префікса з-.

  • Чому, на вашу думку, на схемі 2 з’явилась мнемонічна формула КаФе ПТаХ? Зробіть висновки про вживання префікса с-.

  • Зверніть увагу на виділені у словах схеми 3 букви. Чому у цих словах вживається префікс зі-?

  • До схеми 4 доберіть приклади слів, що ілюструють правило.


3. Робота з підручником.

Звірте зроблені вами висновки з матеріалом підручника на ст. 172.


4. Гра «Світлофор».

Підніміть картку з необхідним у слові префіксом.

Методичний коментар: учні отримують сигнальні картки трьох кольорів (зелений, жовтий, червоний) з префіксами з-, зі-, с-. учитель читає слова, школярі з місця показують необхідний префікс.

Вити, лити, падати, йшов, брав, скочити, хилитися, чистити, кувати, гукати, кип’ятити, бити, лізти, писати, дерти, мити, терти, гріти, фотографувати, ходити.

5. Вправа-переклад.

Прочитайте текст. Знайдіть слова з вивченими сьогодні орфограмами. Випишіть їх, перекладіть російською мовою. Порівняйте правопис і вимову префіксів в українській та російській мовах.

Наші запорожці були народом веселим, сказано – вільний: любили і жарт, і сміх, ледве, було, підстережуть що-небудь особливе у чоловіку або той що-небудь таке зробить не до шпети, то зараз і прізвище прикладуть. Спалить курінь – от він уже й Палій; неповороткий – Черепаха; малого на сміх прозвуть Махина, а здоровенного – Малюта.

І мене прозвали Коржем от з чого: раз повертався з товаришами з Нових Кодаків у кіш; проїжджаючи біля могили Чортомлин, недалечко від коша, де теперечки Покровська слобода, схотілося нам з неї глянути на кіш. От ми й зійшли по протоптаній стежці на самий верх, а могила була дуже висока і крута. Наглядівшись, стали сходить по стежці, а я змолоду був дуже швидкий – і метнувся навпростець; як посковзнувсь – трава, бач, присохла, так слизька – та так як прослався, зверху аж до самого низу скотився боком, мов той корж: от мене товариші і прозвали Коржем.

Приїхавши, розказали козакам і хрещеному батькові, так він і каже:

Та нехай буде й Корж. Що ти будеш, сину, робить, коли тут така поведенція? Терпи, хлопче, - будеш козаком, а з козака зробишся й отаманом: з посміху люди бувають!

Сказано – сказано

Зробить – сделает

Спалить – сожжет

Схотілось – захотелось

Зійшли – сошли

Сходить – сходит

Змолоду – смолоду

Посковзнувсь – поскользнулся

Зверху – сверху

Скотився – скатился

Розказали – рассказали

6. Вправа з ключем.

Запишіть слова у дві колонки: 1– зі вставленою буквою з; 2- зі вставленою буквою с.

Ро…пис, …лет, …хлип, …бере, …казано, …тер, ро..стріл, …формовано, …полох, …цілитель, ро…дум, …плін, …горда, …твердіння, …косогір, ро…мах.

КЛЮЧ: у кожному слові підкресліть останню букву, з підкреслених букв прочитайте два козацьких прізвища, що вказували на характер діяльності січовиків (Стельмах, Порохняр).

7. Хвилинка-цікавинка.

hello_html_1883686b.pngЗа прізвищем, наданим козакам на Січі, спробуйте пояснити, чим вони займалися.

hello_html_m3821e922.pnghello_html_m6130e510.pnghello_html_73477470.pnghello_html_afc6bf6.pngСтельмах – людина, що займається виготовленням коліс, возів та саней.

Порохняр - людина, що займається виготовленням пороху.

Бондар - людина, що займається виготовленням діжок.

Гармаш – людина, що займається виготовленням і обслуговуванням гармат.

Гончар – людина, що займається виготовленням посуду з глини.

ІІІ Рефлексивно-оцінювальний етап.

  1. Диференційована самостійна робота.


КАРТКА 1.

Перепишіть текст, виправивши орфографічні помилки.

На Запорожській Січі суднобудівництво здавна росвивалось і досягло високого рівня й досконалості.

Одну чайку споруджувало впродовж півмісяця понад 60 чоловік. Техніка суднобудування не була надто складною. Запорожці срубували високу липу чи вербу і вибовбували днище. До нього кріпили дубові ребра, на які зверху вниз нашивали дубові дошки довжиною 3,5 метра, шериною 30 сантиметрів. На носі й кормі споруджували щось на зразок кают. Тут сбирігали провіант, боєприпаси й зброю. До кожного кінця човна прелаштовували окреме стерно, завдяки чому чайка могла змінити курс на 180 градусів. Запоріжські чайки сягали у довжину 15-22 метрів, у висоту не більше 4 метрів, а в ширину – 6 метрів.човен брав на борт 40-60 козаків. (О. Апанович «Розповіді про запорозьких козаків».)


КАРТКА 2.

До поданих слів допишіть префікси з-, с-. З виділеними словами складіть речення.

Кинути –

В'язати –

Хотіти –

Горнути –

Формувати –

Дати –

Писати –

Пекти –

Малювати –

Творити

КАРТКА 3.

До поданих слів допишіть префікси роз-, без-, розберіть за будовою. З виділеними словами складіть і запишіть словосполучення.

Добути –

Дати –

Шумний –

Хмарний –

Багатіти –

Казати –

Чавити –

Чесати –

Лижний –

Коштовний –


IV Домашнє завдання.

1. Вивчити правила ст. 172.

2. Виконати вправу 404 (перекласти і записати слова українською).

Диференційоване завдання: скласти власну мнемонічну формулу на правопис префікса с-.

3. Знайти інформацію про походження власного прізвища.


Выбранный для просмотра документ префкс при-,прі-,пре-.doc

библиотека
материалов

ТЕМА: ВИМОВА І НАПИСАННЯ ПРЕФІКСІВ

ПРЕ-, ПРИ-, ПРІ.

Мета: вчити учнів правильно вживати префікси в усному і писемному мовленні; формувати навики правильного використання префіксів у мовленні; виховувати любов до рідного слова

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: підручник, кросворди, мультимедійна презентація.


Що за дивоНаша мова?

Казка чи билиця?

Мова - чарівниця!

hello_html_m47ea52f5.png

ХІД УРОКУ

І.Організація класу.


ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

  1. Прослухування казки.

  • Діти, ви любите казки? Сьогодні урок ми розпочнемо з казки.


Троє братів Пре, При та Прі йшли по гірському плато.

Я премудрий, прегарний! - вихвалявся перший брат - Пре.

  • А я - насуплено мовив При, - приєднуючись до слова ставити, надаю йому аж 14 значень, а в слові приймати маю аж 18.

Наймолодший брат Прі повільно йшов позаду. Він був скромний і не любив вихвалятися, бо вживався лише у трьох словах.

Пре та При так захопилися хвастощами, що не помітили, як полетіли у прірву.

  • Як мені препогано! - кричав Пре.

  • Прийди на допомогу! - волав При.

Прі підійшов до ущелини і... витягнув схвильованих братів.

  • Вибач, брате, - винувато мовили Пре та При. Ми зрозуміли, що не можна жити без дружби. Спасибі тобі. Ніколи не називатимемо образливим прізвиськом. У тебе ж таке гарне прізвище!


  • Про кого ця казка? (Про трьох братів.)

  • Як звали братів? (Пре, При та Прі.)

  • Як ви думаєте, що це за брати? (Це префікси)

  • А що таке префікси?


  1. Діти визначають тему и мету уроку.( Слайд 2 )

  2. Слово вчителя.

Отже, ви правильно визначили тему сьогоднішнього уроку. Ми дійсно з вами будемо працювати над вимовою і правописом префіксів пре-, при- та прі-.

Записуємо дату і тему уроку.

4. Вправа « Мікрофон »

- Діти, ми з вами вже розглядали вимову і правопис префіксів? Яких? Згадайте.

- Для чого ми вивчаємо префікси? Чи потрібно це нам? (За допомогою префіксів творяться слова з новим лексичним значенням або з новим відтінком у значенні.)

Отже, яке завдання нашого уроку?

  • Навчитись правильно вживати префікси пре-, при-, прі-.


ІІІ. Сприйняття й засвоєння нового матеріалу. (Слайд 3-8)


Ненаголошений голосний [е] у префіксах пре-, пере-, пред, перед-, як і в коренях слів, вимовляється наближено до [и]. Ненаголошений [и] у префіксі при- у вимові наближається до [е]. Щоб не помилитись у написання префіксів пре-, при-, треба розрізняти їх за значенням.

Префікс пре- вказує на вищу міру ознаки (його можна замінити прислівником дуже) - прехитрий, пречудовий.

Префікс при- вносить у значення слова відтінок приєднання, приближения, неповноти дії й ознаки - принести, прикинути.

А про префікс прі- дізнайтесь самостійно із підручника (ст. 180-третій абзац).


hello_html_m6e1837b2.gifhello_html_m5bd084db.gif


IV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота з підручником. Вправа 418 (коментовано)

  • То коли ми вживаємо префікс пре-, при-? Висновок учнів.


  1. Робота біля дошки. ( Слайд 9 )

Завдання: записати речення, вставляючи пропущені букви. Пояснити орфограми.

А сам Телесик зазирнув у хату, зліз на пр…височенького явора та й сидить.

Пр…плив Телесик до берега, наївся, напився, ві…дав матері рибку і поплив знову.

Пр…в’язав дід козу до дерева.

Як же мені не плакати, коли в моїй хатці страшний-пр…страшний звір сидить.


(Коли діти записали речення, один виходить до дошки, вставляє пропущені літери та пояснює орфограми.) Висновок та інші орфограми.


  1. Розподільний диктант

(Один учень працює біля дошки, інші на місцях)


Записати слова в три колонки: 1- з пре-, 2 - з при-, 3 - прі-


Пригріти2, прізвище3, предобрий1, прибігти2, прикордонник2, пречудово1,

премудрість1, прізвисько3, препишно1, прізвище3, приманка2, прірва3.


(Розкриваємо дошку, учень з класу дає аналіз виконаної роботи.) ПОЯСНЕННЯ СЛІВ: ( Слайд 10 )

приманка - те, чим приманюють тварин, птахів, риб;

прикордонник - військовослужбовець у війську, що охороняє державний кордон.

  1. Морфемний розбір слів (за дошкою)


Предивний приманка


Хвилинка відпочинку ( Слайд 11 )


Щоб ви, діти, набрались нових сил для наступного етапу, відпочиньте і відгадайте загадку.

Ми віддавна і віками

Чесно служимо з майстрами,

Які вміють нас так вжити,

Щоб нові слова творити.

(Префікси, суфікси)


  1. Творче завдання. (Слайд 12-15) (як діти правильно замінили слово,з являються правильні відповіді)


Діти, ми знаємо, що казка - це витвір народу. Давайте станемо теж творцями і виконаємо ось таке завдання: замінити слова і словосполучення словами з префіксами при-, пре-. (Словосполучення записані на дошці, а учні записують в зошити лише підібрані слова.)


Місцевість біля Карпат - Прикарпаття;

Невеликий мороз - приморозок;

Дуже поганий - препоганий;

Посадка на землю — приземлення;

Дуже високий - превисокий;

Повернення птахів - приліт;

Напружувати слух, намагатись щось почути - прислухатися.

Дуже глибокий - преглибокий;

Край біля моря - Примор’я;

Супроводжувати якусь дію тупанням ногою - притупування.

Висновок учнів.


  1. Змагання між групами. ( Слайд 16 )

- А найкраще робота виконується, коли працюють дружно, гуртом.

Розгадайте кросворди, запишіть в горизонтальні рядки слова з префіксами.

( Слайд 6)


  1. Відремонтуйте” слова (виконання вправи 420)

V. Рефлексія. Оцінювання. ( Слайд 17 )

  • Я навчився утворювати …

  • Я навчився розрізняти … hello_html_m1e9d36ff.gif

  • Я зрозумів …

  • Я повторив …

  • Мені найбільше сподобалось

VI Домашнє завдання

1. Вивчити правила ст. 180.

2. Виконати вправу 424 (записати слова в дві колонки, пояснити

лексичне значення).

Диференційоване завдання: три слова ввести у речення і розібрати

їх синтаксично.




















КРОСВОРД


1









2











3











4











5













6















  1. Глибокий яр, провалля (прірва).

  2. Те, чим приманюють тварин, птахів, риб (приманка).

  3. Лягти на хвилинку (прилягти).

  4. Дуже мудра людина (премудра).

  5. Дуже великий (превеликий).

  6. Посадити літальний аппарат на воду (приводнитись).

Выбранный для просмотра документ пряма мова.doc

библиотека
материалов

ТЕМА: ПРЯМА МОВА. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ

ПРИ ПРЯМІЙ МОВІ.

Мета: дати учням знання про пряму мову, виробити в них уміння розпізнавати пряму мову та слова автора, які її супроводжують; правильно інтонувати речення з прямою мовою, ставити розділові знаки в таких конструкціях; удосконалювати навички роботи у групах; розвивати культуру усного і писемного мовлення,творчі вміння; сприяти розвитку логічного мислення; розвивати пам’ять, увагу, емоції; дати уявлення про видатних людей, які прославили Україну; виховувати любов до рідної землі, батьків, прагнення досягти успіхів і прославити Батьківщину.

Обладнання. Підручник, роздатковий матеріал, мультимедійна презентація, «Казка про Пряму мову» (створено у Power Point2010) .

Тип уроку. Урок засвоєння нового матеріалу.

Перебіг уроку

І. Підготовка до сприйняття нового матеріалу

Нhello_html_m2cdeb890.jpgавчальне аудіювання.

Платон Воронько

Облітав журавель...

Облітав журавель

Сто морів, сто земель,

Облітав, обходив,

Крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

Де найкращая земля?

Журавель відповідає:

Краще рідної немає!


Метод «Мікрофон»

1.Що ми запитали у журавля?

2.Як ви думаєте, ви передали слова дослівно? Без змін? Нічого не додали?

3. Що відповів журавель? Повторіть слова журавля.

3. Як ви думаєте, ви передали слова журавля дослівно? Без змін? Нічого не додали?

- Отже, ви передали слова, сказані героями дослівно і без змін. Як же називаються ці слова? Сьогодні на уроці про них і дізнаємось.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом, його осмислення.


  • Робота з підручником

  • Ознайомлення з теоретичним матеріалом. Усне виконання вправи

  • Опрацювання теоретичного матеріалу (ст. 56, 57)

  • Розбір речень і схем (Слайд 3-5)


hello_html_m518e4ab7.gifhello_html_m6bde44f9.gif


hello_html_m52fc3565.gifhello_html_m46631049.gif


  • Щоб краще запам’ятали розділові знаки при прямій мові, давайте разом складемо граматичну казку «Казку про Пряму мову» (створено у Power

Point 2010)


Було це колись давним-давно. Розповіла нам цю казку мудра бабуся Пунктуація, бо тільки вона і бачила цю дивну історію, а нам розповіла, щоб ми її запам’ятали і дітям своїм розказали.

Жили-були на світі розділові знаки: Лапки – козачки-близнючки, Кома, Знак питання та Знак оклику.

Поруч жила струнка дівчина Мова. Називали її всі Прямою за те, що завжди передавала інформацію (говорила) прямо, точно, без змін. За це її козачки – близнюки любили та оберігали, завжди її захищали. Ставали завжди по обидва боки і нікого не підпускали до неї. Бачили люди її тільки у оточенні двох Лапок.

Не любили вони Слів автора, які жили недалеко. Бо ці слова були балакуни. Вони завжди вказували кому належить мова, хто говорив. А ще обов’язково хотіли підступитись до Мови і почути, що вона говорить, щоб потім усім розказати.

Одного разу вони вирішили зайти спереду Прямої мови. Набрались хоробрості, стали великими і − в наступ. Але Лапки враз це помітили, взяли зброю – два щити (двокрапку), виставили їх наперед та й прикрили ними Пряму мову і себе. А Крапка стала ззаду і дивилась, щоб ніхто не підкрався.

Іншого разу вирішили Слова автора підкрастись підступно ззаду. Прибігла на допомогу Кома. Хіба може маленька дівчинка допомогти? Тому слова автора її не боялись. Але і тут не змогли перехитрити Козачків-близнючків. Вони виставили гострий спис (тире). Перелякались Слова автора гострого списа. А ззаду підбігла ще і Крапка. Оточили знаки Слова автора з обох сторін, злякались вони так, що стали маленькими.

З тих пір у пам’яті бабусі Пунктуації і залишились такими.

ІV. Виконання вправ на застосування і закріплення знань, формування вмінь і навичок

  • Робота біля дошки.

Записати речення. Визначити пряму мову та слова автора. Накреслити схеми речень, пояснити розділові знаки.

  1. «Козацькому роду нема переводу!» - співають у народі.

  2. «Земле мила, ти даси мені крила?» - питаю.

  3. Обіцяв я ланам і полям: «Я вернуся до вас, мої рідні!»

  4. З гордістю промовлю: «Я Україні син».

  5. Іду та людей питаю: «Де тут дорога до рідного краю?»

  6. «Повертайся в рідну хату», - шепоче сину тато.


  • Робота з підручником.

  • Письмове виконання вправи 120.

  • Фізкультхвилинка

Славні ми і дружні діти,

Сонечком ясним зігріті.

Ми завжди його чекаєм,

І слова ці промовляєм:

«Ти щодня в наше віконце

Заглядаєш, рідне сонце.

Шлем палкий привіт тобі

В небеса ці голубі.

Глянь на ліс і на поля −

Все це матінка-земля.

Он стрункого клена віти

Лагідно колише вітер,

Тут вербичка зажурилась

І до річки нахилилась,

Там присів малий грибок,

Тут ось зайчик стриб та скок…

Просимо тебе: «Мерщій

Обніми нас і зігрій!»

  • Робота в групах:

Знайти пряму мову, слова автора. Розставити розділові знаки. Виправити помилки. Правильно записати речення.( Слайд 7- 10)( тільки перевірний варіант )

1 група.


hello_html_m6ea8ff2f.png

hello_html_5aeb19b6.jpg

Антонов Олег Костянтинович «Київський авіаційний завод «АВІАНТ»»

Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1.Олег Костянтинович згадував народився я в простій селянській хаті, тому ніколи не бачив літаків і лише від двоюрідного брата вперше почув захопливі розповіді про них.

2. Звичайно, з дитинства мріяв літати. Дуже хотів бачити землю рідну з вишини, тому й став конструктором пояснював вибір своєї професії вже відомий сивоголовий конструктор

Перевірний варіат:

Антонов Олег Костянтинович «Київський авіаційний завод «АВІАНТ»


Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1.Олег Костянтинович згадував: «Народився я в простій селянській хаті, тому ніколи не бачив літаків і лише від двоюрідного брата вперше почув захопливі розповіді про них».

2.«Звичайно, з дитинства мріяв літати. Дуже хотів бачити землю рідну з вишини, тому й став конструктором,» − пізніше пояснював вибір своєї професії вже відомий сивоголовий конструктор.


2 група:

hello_html_m93165ef.jpghello_html_1abaa395.png

Каденю́к Леоні́д Костянти́нович − Герой України, перший космонавт незалежної України.

Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1. Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк кореспондентам сказав на космічний корабель «Колумбія» я взяв Шевченків «Кобзар» і материн рушник .

2. У космосі з американськими космонавтами я організував два вечори української пісні. Американцям так сподобалися наші пісні, що вони почали вивчати українську мову пригадує Леонід Костянтинович.

Перевірний варіант

hello_html_m93165ef.jpghello_html_m3ff7b6c9.png

Каденю́к Леоні́д Костянти́нович Герой України, перший космонавт незалежної України.



Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1. Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк кореспондентам сказав: «На космічний корабель «Колумбія» я взяв Шевченків «Кобзар» і материн рушник» .

2. «У космосі з американськими космонавтами я організував два вечори української пісні. Американцям так сподобалися наші пісні, що вони почали вивчати українську мову» − пригадує Леонід Костянтинович.

3 група:

hello_html_524b0b93.jpg hello_html_m72729682.pngВіталій Кличко − Герой України, український боксер, учений-педагог, політик, громадський діяч, меценат.

Володимир Кличко- Олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії. Чемпіон світу з боксу.

Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1. Володимир Родіонович, батько боксерів, вигукнув відчуваю гордість за своїх синів! Вони, без сумніву, козацького роду

2.Коли ти був маленьким, батьки дали мені завдання наглядати за тобою. І це завдання вони ще не відміняли жартує Віталій Кличко


Перевірний варіант:

hello_html_524b0b93.jpg hello_html_m72729682.pngВіталій Кличко − Герой України, український боксер, учений-педагог, політик, громадський діяч, меценат.

Володимир Кличко − Олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії. Чемпіон світу з боксу.

Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1 Володимир Родіонович, батько боксерів, вигукнув: «Відчуваю гордість за своїх синів Вони, без сумніву, козацького роду!».

2. «Коли ти був маленьким, батьки дали мені завдання наглядати за тобою. І це завдання вони ще не відміняли», − жартує Віталій Кличко.

4 група:

Катери́на Васи́лівна Білоку́р − майстер українського народного декоративного живопису.



Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1.Ще молодою я дізналася, що є на світі такі люди – художники. От і вирішила собі, що чи рано, чи пізно, хоч на старості літ, а буду художником писала вона в листі до друзів.

2.Тарасе Григоровичу, батечку, голубчику, соколику, ви самі це гарно знаєте, теж колись по світу блукали та людей шукали, допоможіть мені стати художником не переставала благати Катерина, дивлячись на портрет Кобзаря.

Перевірний варіант

Катери́на Васи́лівна Білоку́р − майстер українського народного декоративного живопису.


Знайдіть пряму мову, слова автора. Розставте розділові знаки. Виправте помилки.

1. «Ще молодою я дізналася, що є на світі такі люди – художники. От і вирішила собі, що чи рано, чи пізно, хоч на старості літ, а буду художником! – писала вона до друзів.

2. «Тарасе Григоровичу, батечку, голубчику, соколику, ви самі це гарно знаєте, теж колись по світу блукали та людей шукали, допоможіть мені стати художником!» − не переставала благати Катерина, дивлячись на портрет Кобзаря.



  • Творча робота

Роздивіться фотографії. Складіть і запишіть речення за змістом зображеного.( Слайд 11)



Складіть речення за схемою:

«П!» − а.

Складіть речення за схемою:

«П», − а.

hello_html_b964e57.png

hello_html_16c0eabc.png

Складіть речення за схемою:

«П?» − а.

Складіть речення за схемою:

А: «П».

hello_html_m38841305.png

hello_html_2981a135.png



V. Домашнє завдання:

Вивчити правила §14,

виконати вправу 122 (скласти і записати речення за схемами )



VІ. Підбиття підсумків.

Метод «мікрофон»

Продовжіть речення: « Цей урок для мене важливий, тому що я…»



Выбранный для просмотра документ Урок гра за темою «Будова слова».docx

библиотека
материалов

Підсумковий урок – гра за темою «Будова слова»

Мета: Узагальнити, систематизувати знання учнів; удосконалити вміння розпізнавати форми слова та спільнокореневі слова, навички розбору слів за будовою; розвивати вміння розпізнавати мовні явища, логічне мислення, пам’ять; виховувати любов до рідного слова.

Обладнання : таблиці – сходинки, картки для групової роботи, схеми слів, назви геймів.

Хід уроку

І . Організація класу

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Привітайтесь: «Добрий день!»


ІІ. Повідомлення мети і теми уроку

  1. Слово вчителя.


Сьогодні ми ще раз повторимо і закріпимо все вивчене з теми «Будова слова», щоб з упевненістю сказати: «Я це засвоїв» . Наш урок ми проводимо у вигляді гри «Щасливий випадок». У грі беруть участь 2 команди .

  1. Вправа «Очікування»


- Що кожен із вас очікує від сьогоднішнього уроку-гри? (вислови учнів)

  • А я у свою чергу, сподіваюсь, що ви будете правильно, точно відповідати на питання, будете злагоджено працювати, робити висновки, будете активними співрозмовниками. Думаю, що кожен з вас покаже глибокі знання з теми «Будова слова». А в кінці уроку перевіримо, чи здійснилися наші з вами очікування.



ІІ . Актуалізація опорних знань

1. Опорні слова (Слайд № 1)


  • Який розділ науки про мову ми вивчаємо? Які поняття повинні засвоїти під час його вивчення?

  • Будова слова

  • Основа

  • Значущі частини слова

  • Форми слів

  • Спільнокореневі слова

  • Корінь

  • Префікс

  • Суфікс

  • Закінчення

2. Вчитель:

- Чи є серед цих понять такі, про які можемо сказати: «Не знаю ?»

3. Проведення аутотренінг : (Слайд № 2)

  • Я школярка.

  • Я особистість творча.

  • Я думаю , замислююся.

  • Я хочу знати!

- Команди готові ? Починаємо!

4. Гейм № 1 «Далі , далі »

1 . Найменша неподільна одиниця мовлення ( звук )

2 . Основна одиниця мовлення (слово )

3 . Слова , що мають кілька значень ( багатозначні )

4 . Словниковий запас мови ( лексика )

5 . Граматичне значення слова виражає… (закінчення )

6 . Виражає лексичне значення слова …( основа )

7 . Слова з протилежним значенням … ( антоніми )

8 . Частина слова без закінчення … ( основа )

9 . Змінна значуща частина слова … (закінчення )

10 . Слова однакові за звуковою формулою …( омоніми )

11 . Головна значуща частина слова ( корінь )

12 . Слова однакові або близькі за лексичним значенням …(синоніми )

13 . Значуща частина слова, що стоїть перед коренем ( префікс )

14 . Форми слова відрізняються …( закінченням )

15 . Споріднені слова можуть належати …( до однієї або різних частин мови )

16 . Форми слова належать …. (до однієї частини мови )

17 . Значущі частини слова , що стоять після кореня…(суфікси )

18 . Не мають закінчення …( прислівники ) .

5. Гейм № 2 « Заморочки з бочки »

1 . Орфографічна розминка

Учні по черзі дістають слова з пропущеними орфограмами.

  • Пояснити орфограми,

  • Визначити частини мови,

  • Дібрати схеми до слова.




Життя , сонний , віддати, премилий , навесні, прихід, вперед , кобзар , гілля, радіс..ний.

2 . Гра «П’ятий зайвий» (Слайд № 3)

1 команда

Будівля, будувати, будильник, будова, будинок.



2 команда

Гірський, гора, погоріле, гірка, міжгір’я

Вчитель:

- За якими ознаками ми розрізняємо спільнокореневі слова та форми слова ?

3 . До поданих слів дібрати спільнокореневі слова та форми слова. (Слайд № 4)

  • Літо, море

  • Весна, сонце



Гейм № 3 «Ти – Мені , Я - Тобі»

Питання готують команди одна одній.

Гейм № 4 «Темна конячка»

1. Графічний диктант, самоперевірка.

(назви квітів)

  • ірис

  • підсніжник

  • барвінок

  • мак

  • пролісок

  • дзвіночки

  1. Виписати у 2 колонки слова 1 колонка - форми слова, 2 колонка - спільнокореневі слова .

1 команда

Квітка, квітник, квітку, квітникар, квіткою, квітує, квітучий.

2 команда

Краса, красою, прикраса, прикрашати, красиво, красотуля, красень.



3 ) Заповнити сходинки

Гейм № 5 «Гонка за лідером»

  1. Лінгвістична гра «Назви слово»


1 . Слово із закінченням - А

2 . Слово із суфіксом –НИК .

3 . Слово із префіксом –ЗА

4 . Слово без закінчення

5 . Слово із нульовим закінченням

6 . Форма слова ШКОЛА

7 . Спільнокореневе до слова ПРАЦЯ

8 . Слово , в якому суфікс стоїть після закінчення.

  1. Групова робота. Гра «Хто швидше»

Скласти речення із слів,розставити розділові знаки. Визначити граматичну основу речення.

сонячними, проліски, першими, деревами, з'явилися, Між, промінчиками, під.

природи, святкове, окраса, Квіти, її, вбрання, справжня.

  • Між деревами під першими сонячними промінчиками з'явилися проліски.

  • Квіти - справжня окраса природи, її святкове вбрання.

ІV. Підсумок уроку

« Мікрофон »

  • На сьогоднішньому уроці я дізнався …

  • Я навчився утворювати …

  • Я навчився розрізняти …

  • Я зрозумів …

  • Я повторив …

  • Мені найбільше сподобалось…

  • На уроці я працював…



Домашня робота

достатній рівень: вправа ;

високий рівень: скласти кросворд

«Будова слова»

Выбранный для просмотра документ будова слова(гра).ppt

библиотека
материалов
Підсумковий урок – гра за темою «Будова слова» Підготувала: учитель українськ...
Узагальнити, систематизувати знання учнів; удосконалити вміння розпізнавати ф...
 - Що кожен із вас очікує від сьогоднішнього уроку-гри?
Будова слова Основа Значущі частини слова Форми слів Спільнокореневі слова Ко...
Аутотренінг Я школяр(ка). Я особистість творча. Я думаю , замислююся. Я хочу...
Гейм № 1 «Далі , далі »
Гейм № 2 « Заморочки з бочки »
1 . Орфографічна розминка Пояснити орфограми, Визначити частини мови, Дібрати...
Гра «П’ятий зайвий» 1 команда Будівля, будувати, будильник, будова, будинок....
3 . До поданих слів дібрати спільнокореневі слова та форми слова. Літо, море...
Гейм № 3 « Ти – Мені , Я - Тобі »
Гейм № 4 «Темна конячка»
1. Графічний диктант, самоперевірка.
2. Виписати у 2 колонки слова 1 колонка - форми слова, 2 колонка - спільноко...
ЛІС ХІД 3 . Заповнити сходинки ЛІС					 ЛІС			 ЛІС				 ЛІС					 ЛІС					 	ХІД...
Гейм № 5 « Гонка за лідером »
Лінгвістична гра «Назви слово» 1 . Слово із закінченням - А 2 . Слово із суфі...
2. Групова робота. Гра «Хто швидше» Скласти речення із слів, розставити розд...
« Мікрофон » На сьогоднішньому уроці я дізнався … Я навчився утворювати … Я...
Домашня робота достатній рівень: вправа 551; високий рівень: скласти кросворд...
 Дякую за увагу! Хай щастить!
21 1

Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Підсумковий урок – гра за темою «Будова слова» Підготувала: учитель українськ
Описание слайда:

Підсумковий урок – гра за темою «Будова слова» Підготувала: учитель української мови та літератури Погребенко Н.М.

№ слайда 2 Узагальнити, систематизувати знання учнів; удосконалити вміння розпізнавати ф
Описание слайда:

Узагальнити, систематизувати знання учнів; удосконалити вміння розпізнавати форми слова та спільнокореневі слова, навички розбору слів за будовою; розвивати вміння розпізнавати мовні явища, логічне мислення, пам’ять; виховувати любов до рідного слова. Цілі уроку

№ слайда 3  - Що кожен із вас очікує від сьогоднішнього уроку-гри?
Описание слайда:

- Що кожен із вас очікує від сьогоднішнього уроку-гри?

№ слайда 4 Будова слова Основа Значущі частини слова Форми слів Спільнокореневі слова Ко
Описание слайда:

Будова слова Основа Значущі частини слова Форми слів Спільнокореневі слова Корінь Префікс Суфікс Закінчення

№ слайда 5 Аутотренінг Я школяр(ка). Я особистість творча. Я думаю , замислююся. Я хочу
Описание слайда:

Аутотренінг Я школяр(ка). Я особистість творча. Я думаю , замислююся. Я хочу знати!

№ слайда 6 Гейм № 1 «Далі , далі »
Описание слайда:

Гейм № 1 «Далі , далі »

№ слайда 7 Гейм № 2 « Заморочки з бочки »
Описание слайда:

Гейм № 2 « Заморочки з бочки »

№ слайда 8 1 . Орфографічна розминка Пояснити орфограми, Визначити частини мови, Дібрати
Описание слайда:

1 . Орфографічна розминка Пояснити орфограми, Визначити частини мови, Дібрати схеми до слова.

№ слайда 9 Гра «П’ятий зайвий» 1 команда Будівля, будувати, будильник, будова, будинок.
Описание слайда:

Гра «П’ятий зайвий» 1 команда Будівля, будувати, будильник, будова, будинок.   2 команда Гірський, гора, погоріле, гірка, міжгір’я

№ слайда 10 3 . До поданих слів дібрати спільнокореневі слова та форми слова. Літо, море
Описание слайда:

3 . До поданих слів дібрати спільнокореневі слова та форми слова. Літо, море Весна, світ

№ слайда 11 Гейм № 3 « Ти – Мені , Я - Тобі »
Описание слайда:

Гейм № 3 « Ти – Мені , Я - Тобі »

№ слайда 12 Гейм № 4 «Темна конячка»
Описание слайда:

Гейм № 4 «Темна конячка»

№ слайда 13 1. Графічний диктант, самоперевірка.
Описание слайда:

1. Графічний диктант, самоперевірка.

№ слайда 14 2. Виписати у 2 колонки слова 1 колонка - форми слова, 2 колонка - спільноко
Описание слайда:

2. Виписати у 2 колонки слова 1 колонка - форми слова, 2 колонка - спільнокореневі слова . 1 команда Квітка, квітник, квітку, квітникар, квіткою, квітує, квітучий. 2 команда Краса, красою, прикраса, прикрашати, красиво, красотуля, красень.

№ слайда 15 ЛІС ХІД 3 . Заповнити сходинки ЛІС					 ЛІС			 ЛІС				 ЛІС					 ЛІС					 	ХІД
Описание слайда:

ЛІС ХІД 3 . Заповнити сходинки ЛІС ЛІС ЛІС ЛІС ЛІС ХІД ХІД ХІД ХІД ХІД ХІД

№ слайда 16 Гейм № 5 « Гонка за лідером »
Описание слайда:

Гейм № 5 « Гонка за лідером »

№ слайда 17 Лінгвістична гра «Назви слово» 1 . Слово із закінченням - А 2 . Слово із суфі
Описание слайда:

Лінгвістична гра «Назви слово» 1 . Слово із закінченням - А 2 . Слово із суфіксом –НИК . 3 . Слово із префіксом –ЗА 4 . Слово без закінчення 5 . Слово із нульовим закінченням 6 . Форма слова ШКОЛА 7 . Спільнокореневе до слова ПРАЦЯ 8 . Слово , в якому суфікс стоїть після закінчення

№ слайда 18 2. Групова робота. Гра «Хто швидше» Скласти речення із слів, розставити розд
Описание слайда:

2. Групова робота. Гра «Хто швидше» Скласти речення із слів, розставити розділові знаки. Визначити граматичну основу речення. сонячними, проліски, першими, деревами, з'явилися, Між, промінчиками, під. природи, святкове, окраса, Квіти, її, вбрання, справжня. Між деревами під першими сонячними промінчиками з'явилися проліски. Квіти - справжня окраса природи, її святкове вбрання.

№ слайда 19 « Мікрофон » На сьогоднішньому уроці я дізнався … Я навчився утворювати … Я
Описание слайда:

« Мікрофон » На сьогоднішньому уроці я дізнався … Я навчився утворювати … Я навчився розрізняти … Я зрозумів … Я повторив … Мені найбільше сподобалось… На уроці я працював…

№ слайда 20 Домашня робота достатній рівень: вправа 551; високий рівень: скласти кросворд
Описание слайда:

Домашня робота достатній рівень: вправа 551; високий рівень: скласти кросворд «Будова слова»

№ слайда 21  Дякую за увагу! Хай щастить!
Описание слайда:

Дякую за увагу! Хай щастить!

Выбранный для просмотра документ додаток.docx

библиотека
материалов

Ж…т…я

сон…ий


від…ати


пр…милий


нав…сні


пр…хі…


вп…ред


к…бзар


гіл…я


радіс…ний












  1. сонячними, проліски, першими, деревами, з'явилися, Між, промінчиками, під.



  1. природи, святкове, окраса, Квіти, її, вбрання, справжня.











  1. сонячними, проліски, першими, деревами, з'явилися, Між, промінчиками, під.



  1. природи, святкове, окраса, Квіти, її, вбрання, справжня.




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 14.06.2016
Раздел Украинский язык
Подраздел Конспекты
Просмотров240
Номер материала ДБ-121692
Получить свидетельство о публикации