Сыныбы 5
|
16. 10.2015
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Антонимдер
|
Мақсаты
|
оқушылардың
антоним сөздерді қолдана алуына бағыт беру
|
Күтілетін
нәтиже
|
-
қарама-қарсы сөздердіқолданаалады;
-Оқушының
сыни ойлауы қалыптасады; Тақырыпты басқа тақырыппен салыстыра алады.
|
Әдіс
тәсілдер
|
«Ой
тастау»,
2 жұлдыз, 1 тілек, Венндиаграмма,«Инсерт» тәсілі, «Бесбармақ»
|
Пәнаралық
байланыс
|
Әдебиет,
ботаника, тарих
|
Керектіжабдықтар
|
Оқулық,
флипчарттар, маркерлер, бағалау парағы. Интербелсенді тақта
|
Сабақбарысы:
|
Сабақкезеңдері
|
Блум бойынша оқу
тапсырмаларың таксономиясы
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы
әрекеті
|
Кіріспе
|
5 минут
|
1.Тұлғааралық
байланысты орнату.
Сыныппен
амандасу.
Үй жұмысын
тексеремін, оқушылардың жазып келген эссесін тыңдайды, оқушылармен бірге
бағалайды
|
Стикерлерге
ұсыныстарын жазып, досын бағалайды«2 жұлдыз, 1 тілекпен»
|
|
Білім
Деңгейі
2 минут
|
Тақтадағы
суреттердің көмегімен қарама қарсы сөздерді анықтауға бағыт береді суретпен жұмыс №1слайд
|
«Ой
тастау» стратегиясы бойынша суреттердің қарсы
мәндегі сөздерін табады
|
|
Түсіну
3 минут
|
№2 слайдта көрсетілген тапсырмаларды
орындауға тапсырады
|
бағалайды.
Сұраққа
жауап береді.
|
|
Негізгі
бөлім
Қолдану
|
Қолдану
10 минут
|
Топтық жұмыс антоним туралы түсінік
беруді ұсынамын
v 90-жаттығу.
|
Оқушылар
тыңдайды, топ ішінде әңгімелейді, постер жасайды
|
|
Талдау
10минут
|
Әдебиетте кездесетін мақал мәтелдер,жұмбақтар,тарих,ботаника,математика
пәнінде кездесетін антоним араласқан сөйлемдермен жұмыс беремін.
Венндиаграмма. Антоним, омоним, синоним
сөздерді салыстыруды ұсынамын
|
№3Слайд.
Сөйлемдерді талдайды, пікірлерін
білдіреді
№4 Слайд.
Cалыстырады,
қорытады
|
|
Қорытынды
қорытынды
|
Жинақтау
10минут
|
«Менің пікірімше...» оқыту ойынын
жүргіземін
v Үш сөзді өлең
|
Әр
топтан бір оқушы ойынға қатысады
Әр
оқушыға тақырып беріледі, оған синоним омоним,антоним және бір сөйлем жазады
|
|
Бағалау
3минут
|
Бағалау.
Өзін-өзі бағалау
Үй
тапсырмасын беру. 93-жаттығу
|
«Бесбармақ»
әдісі арқылы
Өзіне
және серіктесіне мақтау сөздерімен бағалайды
|
|
Кері байланыс
2 минут
|
-Бүгінгі сабақта не білдіңіздер?
-Есіңізде не қалды?
-Сабақ ұнады ма?
|
«Инсерт»
әдісімен
«Білдім»
«Білемін»
«Білгім
келеді»
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|