Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Урок 11 кл Есептер шығару
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Урок 11 кл Есептер шығару

библиотека
материалов

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifІІ курс бойынша №5 сабақ
Тақырыбы: Есептер шығару

Мақсаты:

1. Көпжақтар және айналу денелерінің көлемдерінің формулаларын пайдаланып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2.Кеңістікті елестету арқылы бейнелеу дағдыларын, талдау жасай білу, жалпылау, жүйелеу және қорытынды жасай алу біліктерін дамытуға жағдай жасау.

3.Оқушыларды белсенді танымдық іс-әрекетке жұмылдыру арқылы пәнге деген ынтасын, қызығушылығын арттыруға, кәсіби бағдар беруге мүмкіндік туғызу.

Типі: Практикалық сабақ .

Сабақтың көрнекілігі: түрлі сызбалар

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың сабаққа дайындығы және оқу бөлмесінің, ақпараттық техниканың дайындығы тексеріледі. Оқушылармен сәлемдесу.

2.Бақылау жұмысын талдау

1.Бақылау жұмысында қиындық туғызған есептерді талдау

2. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру

3. Қатемен жұмыс

3.Есептер шығару

І топқа тест тапсырмалары


Жауаптар

Сұрақтар

hello_html_2f4fe30e.gifQ/4

30дм2

17см2

36hello_html_2f4fe30e.gifсм2

1

Конустың жасаушысы 12см және ол табан жазықтығына 600 hello_html_54bd2585.gif-пен көлбеген. Конустың табанының ауданын тап.


М


Н


Р


К


У

2

Қиық конус табандарының радиустары 3дм және 7дм, жасаушысы 5дм. Осьтік қима ауданын тап.


К


О


У


И


С

3

Цилиндр табанының радиусы 2м, биіктігі 3м. Осьтік қимасының диагоналін тап.


Б


Ю


В


М


Н

4

Конус биіктігі 15см, радиусы 8см, конустың жасаушысын тап.

Р

К

У

Ц

П

5

Цилиндрдің осьтік қимасы квадрат, оның ауданы Q-ге тең. Цилиндр табанының ауданын тап.


С


О


Е


Я


М

ІІ топқа толықтыру тест тапсырмалары.

  1. Цилиндрдың бүйір бетінің ауданы

  2. Цилиндрдің толық бетінің ауданы

  3. Егер қиюшы жазықтық цилиндрдың болса, онда оның қимасы дөңгелек болады.

  4. Егер қиюшы жазықтық цилиндрді осі арқылы өтсе, онда қимасы болады.

  5. Цилиндр осіне параллель жазықтықпен қиғандағы қимасы болып шығады.

  6. Егер конустың осі арқылы өтсе, онда қима деп аталады.

  7. Конустың бүйір бетінің ауданы .

  8. Конустың толық бетінің ауданы .

  9. Қиық конусты оның табандарына перпендикуляр

  10. Қиық конустың бүйір бетінің ауданы

  11. Қиық конустың толық бетінің ауданы .


Тапсырмалар

1

Цилиндр табанының диаметрі 1м, ал биіктігі табанындағы шеңбердің ұзындығына тең. Цилиндрдің бүйір бетінің ауданын есептеп тап.

A

B

0

01

Бер: Цилиндр

d=1

h=2hello_html_2f4fe30e.gifr=hello_html_2f4fe30e.gifd

т/к: Sбүй

т/ү: Sбүй=2hello_html_2f4fe30e.gifrh

Шешуі: r=d/2=1/2

h=hello_html_2f4fe30e.gifl=hello_html_2f4fe30e.gif

Sбүй=2hello_html_2f4fe30e.gif1/2hello_html_2f4fe30e.gif=hello_html_2f4fe30e.gif2

Жауабы: hello_html_2f4fe30e.gif2 м2




2

Бүйір қабырғасы m, ал табанындағы бұрышы hello_html_1c511f5c.gif болатын тең бүйірлі ∆ табанына айналдырған осы айналдыруда пайда болған дененің бүйір бетінің ауданын есептеп тап.

А

С

В

Д

Бер: ∆АВС тең бүйірлі

АС – ось

hello_html_54bd2585.gifA=hello_html_54bd2585.gifС=hello_html_1c511f5c.gif

т/к: Sайн.б.б

т/ү: Sайн=2 Sб.б. Sб.б. = hello_html_2f4fe30e.gifrlhello_html_2f4fe30e.gif

Шешуі: ∆ВОС; r=m sinhello_html_1c511f5c.gif l=m

Sб.б= hello_html_2f4fe30e.gifm sinhello_html_1c511f5c.gif m=m2 sinhello_html_1c511f5c.gif

Sб.б=2hello_html_2f4fe30e.gifm2sinhello_html_1c511f5c.gif

Жауабы: 2hello_html_2f4fe30e.gifm2sinhello_html_1c511f5c.gif

Үй жұмысы: Қайталау.

Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.


