Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок літературного читання за темою "Казки світових класиків"

Урок літературного читання за темою "Казки світових класиків"



Осталось всего 4 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Тема: Казки світових класиків

Мета. Збагатити знання учнів творами із скарбниці казкарів світу. Пробуджувати бажання читати, вникати в суть прочитаного, відтворювати зміст. Вихо­вувати почуття людяності, доброти.

Матеріал до уроку. Ілюстрації до казок, портрети письменників, збірники творів, грамзапис уривків з казок, виставка книг.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Створення емоційного настрою уроку.

Знову день почався, діти!

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати —

Кличе в подорож дзвінок.

ІІ Актуалізація опорних знань

2. Мовна розминка.

а) Робота зі звуком. Чистомовка.

Вправи: цукерка, варення, щітка, слоник, посмішка

Єць-єць-єць—довговухий заєць.

Ця-ця-ця — хитра лисиця.

Ни-ни-ни—дикі кабани.

Ед-ед-ед — бджоли виробили мед.

б) робота над скоромовкою

Тишком - нишком вийшла мишка із нори,

В шкряботушки ніс і вушка догори.

в) Гра "Хто це любить їсти?".

Відгадайте, хто із звіряток загадав бажання смачненько попоїсти.
Як цю тваринку називають у казках?

  • М'ясо, кістки (вовк, вовчик-братик).

  • Кору, капусту, моркву, молоді деревця (заєць, зайчик-побігайчик).

  • Мед, малину (ведмідь, ведмідь-набрідь).

  • Мухи, комарі, мальки риб (жаба, жаба-скрекотуха).

  • Жолуді, горіхи, картоплю, черв'яки (кабан, кабан-іклан).

П. Повідомлення теми і мети уроку.

А що ми будемо робити?

А що ми будемо читати?

Ви можете усі сказати,

Як спробуєте ребус відгадати.


hello_html_2bf950dc.jpg


Звучить музика. Вчитель говорить на фоні музики.

Казок чимало є на світі, —

і веселих, і сумних.

Хіба зможемо прожити

ми без них?

Музика затихає. Вчитель продовжує.

Казки — найпопулярніші в народі твори. їх люблять всі: від маленьких дітей, які ще ходити самі не вміють, але вже з великим інтересом слухають і "Козу- дерезу" і "Курочку рябу", до стареньких дідусів та бабусь, які залюбки читають своїм онукам- правнукам книжки.

  • Чим подобаються вам казки?

  • Які види казок ми з вами знаємо? (народні, казки про тварин, літературні казки, чарівні казки)

  • Хто може бути головними героями казок?

А які ваші улюблені казки? Згадайте.
(Діти називають.)

Сьогодні, діти, ми познайомимося з творами, в яких розповідається про хороші справи дітей, їх пригоди. Ці книжки написали для вас письменники різних країн світу.

Ш. Робота з виставкою книг.

  • Хто з вас, діти, взяв участь в оформленні виставки?

  • Хто автор книжок?

  • Твори якого жанру увійшли до них? (Казки.)

  • Чи є на виставці книжки з однаковою назвою?

  • Чим вони відрізняються? (Оформленням, видавництвом.)

  • Хто представив на виставку книгу?

  • Яка її назва?

  1. Актуалізація читацького досвіду школярів
    1. Груповий виступ учнів за казкою Бр. Гімм «Пані Метелиця».
    -
    Які казки братів Грімм ви прочитали?

- А що ви знаєте про цих письменників? (Великих німецьких казкарів - Якоба та Вільгельма Грімм - знає і любить весь світ. У німецькому місті Касселі, в музеї Братів Грімм, де колись вони працювали простими бібліотекарями і одночасно вивчали старовинні рукописи, зібрані їхні казки, видані на 160 мовах народів світу. Тут же можна побачити особисті речі казкарів, картини їх брата-художника Людвіга, рукописи, плакати і навіть ... цукерки, на обгортках яких намальовані улюблені герої з казок Братів Грімм - Попелюшка, Білосніжка, Червона Шапочка, Гензель і Гретель ... А вони ж були зовсім хлопчаки, коли почали збирати казки: Вільгельму було тоді двадцять років, а Якобу двадцять один.

Дитинство братів Грімм проходило у великій, щасливій родині: батько - суддя, найдобріша, турботлива мама, п'ять братів і сестриця Лотта. Всі любили один одного. Але особливо були прив'язані один до одного погодки Якоб і Вільгельм. За сімейною традицією брати Якоб і Вільгельм стали юристами. Але їх вабила старовинна народна поезія. Вони вивчали старовинні легенди й перекази, історію рідної мови. Брати Грімм набули популярності саме завдяки зібраним і записаним ними казок. Це був грандіозний подарунок дітям на всі часи! Біографія)

  • Чи сподобалась вам ці казки?

  • Чим?

  • Зараз ми послухаємо переказ казки Бр. Гімм «Пані Метелиця» з елементами театралізації. (Переказ казки.)

  • Вікторина «З якої ми казки»

hello_html_51bd070b.pnghello_html_a3ee16e.png

hello_html_m1a405dca.pnghello_html_71b89114.pnghello_html_1d47c081.png




(Белоснежка и семь гномов. Ганзель и Гретель. Госпожа Метелица. Золушка. Шесть лебедей.)

Фізкультхвилинка.

Засиділись в царстві казки,

встали дружно,

лінь, як пил, струсіть із себе,

присідання всі зробили —

Раз, два, три, чотири, п'ять.

Руки-крила піднялися

Разом дружно в небо —

Політали, покружляли,

Дружно сіли й тихо стало.

2. Знайомство з казкою Ш. Перро «Чарівниця»

- Вдома ви читали казки Ш. Перро

- Що ви знаєте про цього письменника? (Шарль Перро народився в 1628 році. Сім'я хлопчика була стурбована освітою своїх дітей, і у віці восьми років Шарль був відправлений у коледж. Шільна біографія Перро - біографія типового відмінника. За час навчання ні він, ні його брати ні разу не були биті різками - випадок на ті часи винятковий.
    
Після коледжу Шарль протягом трьох років бере приватні уроки права і врешті-решт отримує диплом юриста. У двадцять три роки він повертається в Париж і починає свою кар'єру в якості адвоката. Літературна діяльність Перро припадає на той час, коли у вищому суспільстві з'являється мода на казки. Біографія)

- Яка казка схожа за змістом на казку Бр. Гімм «Пані Метелиця»?

- Хто хоче розказати цю казку?

V. Доповнення, розширення, уточнення читацького досвіду учнів.

1. Читання вчителем вголос художнього твору Дж Гарріса «Як братик Кролик прив’язав містера Лева» (с. 66 - 67).

- Зараз ми з вами познайомимося ще з одним шедевром світових класиків казкарів казочкою «Як братик Кролик прив’язав містера Лева», автором якої є Дж Гарріса. (Джоель Чендлер Гарріс (1848 - 1908) - американський письменник. Він прожив все життя серед негрів Північної Америки і записав дуже багато негретянскіх казок. Прадіди американських негрів жили в Африці. вони привезли з собою з Африки казки про братика Кролика, братика Лисиця, братика Медведя і про інших звірів. коли Джоель Гарріс був маленьким хлопчиком, він часто слухав ці веселі і смішні казки. Йому їх розповідав дядечко Ремус, старий негр, дуже добрий і ласкавий. А вже Джоель як любив дядечка Римуса! І книжку свою Джоель Гарріс так і назвав: "Казки дядечка Римуса" Біографія)

- Зараз ви уважно прослухаєте казку і поміркуєте над запитанням: «Як братик Кролик перехитрив Лева?»(Читання вчителем)

- Ви прослухали казку. Так дайте ж відповідь на запитання «Як братик Кролик перехитрив Лева?»

2. Міркування з приводу прочитаного.

  • Де відбулася подія?

  • Хто є головними героями казки?

  • Що вас найбільше здивувало вас у цій казціі?

  • Яка головна думка казки? (Ніколи не робити іншим лиха і завжди шукати вихід з скрутної ситуації)

  1. Словникова робота.

Помститися – отомстить,

Ураган

Шпурляє – кидає

Поштиво – почтительно

Причепурився –

  1. Читання казки

  • вголос по абзацах

  1. Вибіркове читання

  • Знайдіть і зачитайте, як Лев ображав Кролика

  • Як порадив Кролик Левові сховатися від бурі?

  • Прочитайте, чому Кролик відмовився розв’язувати Лева

  • Як почали мешканці лісу ставитися до Кролика

  1. Літературна гра – вікторина

  • Ви вдома підготували ілюстрації до прочитаних вами казок.

  • Зараз ми з вами пограємо у гру. Відгадайте якій казці належить уривок і подана ілюстрація.(Учні по черзі виходять до дошки зі своїми малюнками і зачитують уривок з казки)

vІ. Підсумок уроку.

  • Гра «Переплутанка.»

  • Визначте, яка казка кому належить?

Дж Гарріса «Як братик Кролик прив’язав містера Лева»

Бр. Гімм «Пані Метелиця»

Ш. Перро «Чарівниця»

- Чому наш урок називався «Казки світових класиків»

- Чого вчать нас прочитані казки?

- Які висновки ви зробили для себе?



57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 20.11.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров11
Номер материала ДБ-372857
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх