Урок" Мамандық. Мен мұғалім болғым келеді"
1290780
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт проекта «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Другое КонспектыУрок" Мамандық. Мен мұғалім болғым келеді"

Урок" Мамандық. Мен мұғалім болғым келеді"

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы : «Мамандық. Мен мұғалім болғым келеді»

Сабақтың тақырыбы: Лексикалық тақырып: «Мұғалім»

Грамматикалық 

тақырып : «Септіктер»


Сабақтың мақсаты: 

Білімділік: Не істейді? деген сұрақ арқылы мамандықтардың 

соның ішінде мұғалім мамандығының 

ерекшеліктерімен таныстыру. Жаңа сөздерді қолдана

отырып, сұраққа дұрыс жауап беруді үйрету.

Септіктермен жұмыс жасауды жалғастыру

Дамытушылық: Сызбанұсқалар арқылы оқушылардың ойлау 

қабілетін дамыту. Сөздік қорларын дамыту.

Сепік жалғауларын ажырытып, дұрыс жалғауларын 

қадағалау. Фономатикалық есту қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Әр мамандыққа құрметпен қарауға, шешелерінің 

мамандығын қадірлеуге тәрбиелеу. Қазақ тіліне 

деген сүйіспеншіліктерін тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгеру 

Әдіс- тәсілдер: 

Көрнекіліктер: электрондық оқулық, «мұғалім , мамандықтар» 

тақырыбындағы суреттер, компьютерлік слайдтар





Сабақтың барысы

I Ұйымдастыру

1 Сәлемдесу

-Сәлемесіңдер ме балалар?

- Қалдарың қалай?

2 Кезекшімен жұмыс

- Бүгін сыныпта кім жоқ?

3 Лексикалық жұмыс

Мақсаты: Балалардың сөздік қорларын дамыту. Тілдерін жатттықтыру

-Балалар, қазір қай жыл мезгілі? 

- Күз 

- Күз айларын атаңдаршы?

- Қыркүйек, қазан, қараша.

- Бүгін қай күн?

- Бүгін бейсенбі.

- Ауа райы қандай?

- Ауа райы жылы. 

II Сұрақ- жауап

Мақсаты: өткен материалды қайталау, алған білімдерін тереңдете тексеру.

1. 

-Балалар біздің алдыңғы тақырыбымыз «Менің шешем» болған.

- Маған кім өз шешесі жайлы айтып береді?

2.

Мұғалім: - Шеше! Адамға ең ыстық, ең жақын сөз! Ол адамға ең құрметті, ең аяулы жан.

Біздің аналарымыз әр мамандықтың иесі. Шешеміздің мамандығын қадірлей білейік құрметті оқушылар.

- Балалар, біздің шешелеріміздің мамандығы кім?

-Сатушы, сауыншы, құрылысшы, дәрігер.......

- Мына суретттегі мамандық иелерін атаңдаршы?

-Дәрігер, құрылысшы, сауыншы ......

III Жаңа сабаққа даярлық

Балалар бүгінгі біздің тақырыбымыз «Мұғалім»

- Біздің мақсатымыз: Сұрақтарға дұрыс жауап беру. Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорларымызды дамыту

1. сөздік жұмыс

ә) оқулықты қолдану

мақсаты: Балалардың фонометикалық есту қабілетін дамыту. Сөздік қорларын дамыту.

Көрді- видел

Қосымша- дополнительный

Келемін - приду

а) Электронды оқулықты тыңдау

ә) Мұғалім мәнерлеп оқиды

б) Оқушылар хормен қайталайды

в) Оқушылар тізбектеп қайталайды

г) Сөздік дәптерлеріне жазады

2 Тақтамен жұмыс

Мақсаты: оқушылардың сөзбен сөзді байланыстырып, дұрыс сөйлем құрауын дамыту.

Балалар мынау кім?

- Мынау мұұғалім.

Мұғалім не істейді?

Балалардың жауабы 

Балалар мына слайдқа қараңдаршы! 

Мұғалім не істейді




Физминутка

Мұғалім біздің анамыз

Айтқан тілді аламыз

Екі етпейміз айтқанын

Отырамыз жазамыз



IV Жаңа сабақты меңгеру

1 тапсырма Сурет бойынша әңгіме құрау

Мақсаты: Сөздік қорларын дамыту. Сөз бен сөзді дұрыс байланыстырып сөйлем құрауды дағдыландыру

- Бұл география сабағы. География сабағында картамен жұмыс істейміз. Мұғалім жас, әдемі. Мен география сабағын жақсы көремін.

3 тапсырма. Мұғалім сөзін септеу, аудару

Мұғалім. Кім? Атау септік

Мұғалімнің. Кімнің? Ілік септік

Мұғалімге. Кімге? Барыс септік

Мұғалімді. Кімді? Табыс септік 

Мұғалімде. Кімде? Жатыс септік

Мұғаліммен. Кіммен? Шығыс септік

Мұғалімнен. Кімнен? Көмектес септік

V Жаңа сабақты тереңдете меңгеру

5 тапсырма Мәтінді оқу аудару

а) Электронды оқулықтан дұрыс оқылуын тыңдау

ә) Оқушылардың оқуы

б) Оқушылардың аударуы

в) Оқушылардың өз сынып жетекшілері туралы әңгіме құрауы



Мұғалім


Менің шешем- мұғалім. Ол мектепте жұмыс істейді. Шешем музыкадан сабақ береді. Аты- ұлбике. Фамилиясы- Сарбасова. Менің шешем балаларды өте жақсы көреді.

Моя мама – учитель. Она работает в школе. Она препадает урок музыки. Имя- Улбике. Фамилия- Сарбасова. Моя мама очень любит детей.

VI Жаңа сабақты бекіту

4 тапсырма Түймедақтағы мамандық иелерін рет – ретімен қою

Мақсаты: Кім не істейді сұрағына жауап бере отырып мамандық түрлерін ажыратуды дамыту





VII Үйге тапсырма беру

1 Сөздікті жаттау 

2. 2 тапсырма . Диалогты мәнерлеп оқу 

Рефлексия жүргізу. Бағалау.


Курс повышения квалификации
Курс профессиональной переподготовки
Педагог-библиотекарь
Курс профессиональной переподготовки
Библиотекарь