Инфоурок / Математика / Конспекты / Урок математики "Число і цифра 6" (1 клас)

Урок математики "Число і цифра 6" (1 клас)

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов


МАТЕМАТИКА 1 клас

Тема. Число і цифра 6. Утворення числа 6. Порівняння чисел в межах 6. Складання й читання прикладів на додавання за предметними малюнками.. Написання цифри 6.

Мета.  Ознайомити з утворенням числа 6 і цифрою 6; навчити писати цифру 6; порівнювати числа в межах 6;продовжувати формувати вміння складати і читати вирази на додавання; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати позитивне ставлення до предмета

Тип уроку: комбінований урок

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення позитивного настрою.

Встаньте, дітки, поверніться,

 один одному всміхніться.

Спочатку сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлопятка.                  

- У нас урок математики. Хто любить рахувати? Потупайте ніжками. Хто любить розв’язувати приклади? Поплескайте у долоні. Хто готовий уважно працювати на уроці? Сядьте за партами як справжні учні.   

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Повторення вивченого

 — Сьогодні у нас, діти, незвичайний УРОК. До нас прийшов гном з казкової країни і попросив допомогти Чарівниці. Змій Горинич і Баба Яга викрали іі та посадили її в темницю , закрили на багато замків за те, що вона допомагає школярам отримувати нові знання. Тепер їй знадобилася ваша допомога. Чи згодні ви їй допомогти?

Багато перешкод буде на нашому шляху, але ви не бійтеся. Найголовніше, щоб ви впевнено відповідали і виконували всі завдання, які запропонують Баба Яга і Змій Горинич. Пам’ятайте, що у нас є дуже гарна зброя проти них — це наші знання. Отже, вперед!

1).Повторення лічилки «Раз-ялинка, 2-дубок  

2) Пряма та зворотня лічба

- Порахуйте від 1до 5; від 2 до 4; від 5 до 1; від 1до 6.                             (слайд 3-5)

-Назвіть наступне число до числа7…

-Назвіть попереднє до числа 2 8 4

3) Гра « Допоможи заїхати паровозикам у депо». (слайд 7-8)

Словникова робота.

- Хто з вас знає, що таке депо?

(Депо  - приміщення для ремонту потягів  (вагонів та електровозів).      - Давайте допоможемо паровозикам заїхати в депо.

5                     2                   3

                     1+1                 2+1               4+1        

4) Гра « Знайдіть пропущене число».                (слайд 9)

1,    2,    _,    4,    5.

 1,    2,    3,    4,    _  .

1,  _,  3,  4, 5,  _  .

- Прочитайте ряд з пропущеними числами. Як ви думаєте, яке число пропущено (сл..8)

От і визволили ми Чарівницю! Вона хоче подякувати вам за це і навчити числу та цифрі 6

ІІІ.Опрацювання нового матеріалу

1.Робота з предметними малюнками.           (слайд 11 )

- Розгляньте малюнки. Порахуйте, скільки жабок? Собачок? Білочок?

Яке число об’єднує ці предмети?

То про що сьогодні піде мова на уроці? (Про число і цифру 6.) ( слайд 12)

2. Утворення числа 6.  (слайд 13)

-Ск.кружечків червоних?

-Ск.додати,щоб було 6?

- То як  утворюється число 6?           

  Фізкультхвилинка    1,2- дерева.. ( слайд 14)

3.Робота за малюнком угорі с.26 підручника (слайд 15)

Хто найшвидше відповість,

скільки всіх тут білок? (шість)

4..Виконання завдання 1 с.26

-Як утворилося число 6?

5. Знайомство з цифрою 6.

   Розвиток образної уяви.

- На що схожа цифра 6? (Замок, равлик).         (слайд 16)

Цифра 6, немов замок,

Знизу круг, вгорі гачок.

6.Виконання завдання 2 с.26. Порівняння чисел (слайд 17)


6>3 3<6 6>1 1<6

7. Виконання завдання 3 с.26

2+1=3 5+1=6

Фізкультхвилинка (слайд 18 )

8. Написання цифри 6 :     

  (№1 зош.з друков.основою)                            (слайд 19-20 )

- в повітрі;

- обведення цифри по крапках;

- самостійне написання цифри у зошиті.

Цифра 6 складається з великого лівого півовалу та малого овалу. Ширина цифри внизу та вгорі однакова. Починаємо писати цифру 6 нижче правого верхнього кута від правої сторони клітинки, робимо заокруглення ліворуч, що переходить у лівий півовал, який внизу переходить в малий правий півовал, що з’єднується ліворуч з першим елементом вище середини клітинки.

Самоперевірка. 

VІІ. Розвиток і закріплення вивченого матеріалу.

1.Робота в зошитах з друкованою основою № 3-

  2. Вправа «Продовж речення»                      (слайд 21)

- Наступне за числом 5 -   ... .

- Щоб утворити число 6, треба ... .

- «Сусіди» числа 6 - ...

Гра «Покажи цифру 6 за допомогою руки»

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.      

-Чи справдились ваші очікування від уроку?

-Що сподобалось на уроці?

-З яким числом та цифрою познайомились?

-Кому подякуємо за урок?

