Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок математики "Лічба в межах 39" (2 клас)

Урок математики "Лічба в межах 39" (2 клас)



  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:









Урок-подорож

з математики

у 2 класі



Підготувала вчитель

початкових класів

Мироненко Лариса Вікторівна













2013 р.

Тема: Утворення та назви чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування складених задач.

Мета :- ознайомити учнів з утворенням і назвою чисел від 21 до 39.

- вправляти у розв’язуванні прикладів та складених задач;

- розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, уміння розв’язувати прості та складні задачі;

- виховувати бажання навчатися у школі, прагнення до знань.

Обладнання: нумераційна таблиця; лічильні палички; роздатковий матеріал; схеми до задач; компютер, проектор, екран.

Хід уроку

І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності

У ці осінні дні холодні

Нам всім так хочеться тепла.

Давайте ж вирушим у подорож,

Ну що, готові дітвора?

- А вашими помічниками у подорожі будуть уважність, пам’ять, швидкість мислення , винахідливість та взаємодопомога. Заплющіть очі. Подорож починається.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Дається вам аж три хвилини

Для розумової розминки.

  1. Математичний диктант.


Знайти суму чисел 9 і 9;

від 17 відняти 9;

суму чисел 3 і 8 зменшити на 4;

різницю чисел 14 і 6 збільшити на 9;

доданок 8, доданок 5, знайти суму;

сусіди числа 18.

2. Усний рахунок

а) Вчитель показує карточки з прикладами з переходом через десяток.

10+3= 14-5=

13-4= 9+4=

б) Покажіть мені число, в якому:

1 десяток і 9 одиниць, 1 десяток і 3 одиниці,

1 десяток і 7 одиниць, 2 десятка.



в) Гра «Дощик».

hello_html_m2aed0bec.jpg

3. Робота над задачею

г) скласти задачу за малюнком і розв’язати її.

Було

Забрали

Залишилося

11 hello_html_m21905102.jpg

hello_html_m486076d8.jpghello_html_4d8fa7ef.jpg



hello_html_m486076d8.jpghello_html_5fbedc1e.jpg





?

4. Хвилинка каліграфії.

На каліграфічну хвилинку до нас прийшов незвичайний гість. З яких цифр складено зайчика?

- А хто знає у назви якого морського мешканця зустрічається це число?

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Виконання завдання № 209.

Які числа пропущено? (Діти називають число, наступне для кожного пропущеного).

210-215

Діти викладають на партах 10 паличок.

- Як називається 10 паличок? ( Десяток )

- Звяжемо ще 10 паличок. Скільки десятків стало? ( Два )

- Як називається число , яке містить два десятки? ( Двадцять )

- Тож будьте уважні, зберіться з думками. Сьогодні ми познайомимось з числами, які стоять після 20.

- Полічіть від 1 до 20. Кожний десяток я зв’язала в пучок і в мене одержалось 2 пучка, тобто 2 десятка. Якщо додати іще 1 палочку, то скільки буде паличок всього?( 21).

Ми отримали число нове. Як ми його отримали? ( до 20 додали 1. На скільки воно більше, ніж число 20 ? Як отримати наступне число ?

( учні називають числа по порядку ,порівнюють їх ).

Діти виходять до дошки й утворюють числа, які називає вчитель: 22, 25, 28, 26.

Назвіть число, яке містить 2 десятки і 5 одиниць; 2 десятки і 9 одиниць.— числа від 20 до 29; від 29 до 20.

Яке число наступне до числа 29? (Число 30)

Як утворили це число? (До 29 додали ще одну паличку.)

Число 30 містить 3 десятки. Якщо додамо до числа 30 дві одини­ці, яке утвориться число?

Назвіть числа від 30 до 39; від 39 до 30. (-Користуючись записами таблиці, назвіть усі числа від тридцяти до тридцяти девяти.)

ІV. Первинне застосування отриманих знань.

Усне виконання завдань.

213 підручника.

214 підручника.

215 підручника.

Діти зменшують числа на 8, збільшують числа на 9.

10

18

8

11

16

13








1

10

9

0

4

5



Фізкультхвилинка.

V. Закріплення.

Робота над задачею № 216

Прочитайте умову задачі. Прочитайте запитання.

Про що йдеться в задачі?

Що в задачі відомо? Про що треба дізнатися?

Один із учнів записує на дошці скорочений запис умови задачі.

Було – 15 верб

Зрізали – 6 верб

Посадили – 9 верб

Стало - ?

2) Перевірка роботи.

Діти зачитують першу і другу дію задачі.

Хто розв’язав задачу за допомогою виразу? Зачитайте його, будь ласка.

(15 – 6 + 9)

VI. Самостійна робота

Задача.

Було – 12л молока

Витратили – 3л і 5л

Залишилось - ?

Приклади

7 + ( 5 – 3 ) 12 – ( 10 – 8 ) 6 + ( 6 - 4 )

VIІ. Розвиток математичних знань учнів.

1. Геометричний матеріал.

З яких геометричних фігур складається це чарівне поросятко?

Порахуйте скільки кругів, трикутників?

2.Логічні задачі

  • Чотири індики пішли на музики.

Танцювали, гупали, скільки лапок тупало?

  • Гриць два чоботи латав,

В кожній 9 цвяхів вгнав

До підборів і підків.

Скільки ж він загнав гвіздків?

  • У бабусі Олі є онучка Таня, кіт Любчик, песик Тимко.

Скільки внуків у бабусі ? ( 1 )

  • Нас на світі небагато: я і мама, я і тато.

Я і річка , і гора, і шовковиця стара.

Скільки нас усього? (3 )

3. Магічні квадрати.

VIII. Підсумок уроку.

Наша подорож наближається до кінця.

З якими новими числами ми познайомились ?

  • Яке число йде за числом 20, 24, 27, 29 ?

  • Які числа є сусідами числа 25 ?

  • Скільки десятків і одиниць у числі 27 ?

  • Скільки десятків у числах 10, 20, 30 ?

  • Яке число чередуе число 23 ?

  • Яких мешканців морів ми зустріли під час подорожі?

  • Чи всі завдання мешканців підводного світу ви виконали ?



IX. Домашнє завдання

Задачі № 217, № 218 , с. 44






Автор
Дата добавления 06.12.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров400
Номер материала ДВ-235742
Получить свидетельство о публикации
