Инфоурок Информатика КонспектыУрок на тему : "Ауқымды компьютерлік желілер" қмж

Урок на тему : "Ауқымды компьютерлік желілер" қмж

Скачать материал

Қысқа мерзімдік жоспар

Сабақтың тақырыбы:  Ауқымды   компьютерлік  желілер. Интернет ұғымы.                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Сабақтың мақсаты:     Ауқымды  компьютерлік  желілер мүмкіндіктерімен  таныстыру,  компьютерде  жұмыс  жасап  үйрету.

Сабақтың нәтижесі: Оқушылар Internet Explorer бағдарламасымен  жұмыс жасай алады..

Сабақтың түйінді идеялары: Бірін бірі тыңдай біледі,  компьютерді меңгереді

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Тілек  шоғы, Миға  шабуыл, «Зәулім үй» әдісі,  «Жарнама» әдісі ,  «Аквариумдегі  балық  аулау»  әдісі, Бағалау  парақшасы (критерий ) арқылы   оқушыларды бағалау,

   Сыныбы: 9б

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

5 мин

І.Кіріспе

Тілек шоғы

 

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

1.Нұсқау: Оқушылардың алдарына  бір-бір ақ  парақтар  беремін,  кеме  жасатып  сол  кемеге  жақсы  тілектер  жаздыртып  бір-бірлеріне  жүргіземіз. Олар  оқиды.

2. Нұсқау: Енді топқа бірігеміз. Топқа біріктіру үшін  алдарыңа үш түрлі  жеміс-жидектердің  суреті жатыр.Сол суреттер  арқылы бірігеміз.

Мандарин-І  топ

Апельсин -ІІ  топ

Киви  –ІІІ топ   болып  топқа  бірігеміз.

 

1. Оқушылар сәлемдесіп ынтымақтастықты орнатты. Оқушылар парақтарды алып, кеме  жасады, жақсы тілектер жазды.

 

 

2. Оқушылар әрқайсысы  суреттерді  алып  топқа  бірікті.

 

Парақшалар, суреттер,  АКТ

 

 

 

Жеміс жидектердің суреті

 

 

 

 

10 мин

ІІ.Таныстырылым

«Зәулім үй»  әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Миға  шабуыл» әдісі

 

3.Нұсқау.

Оқушыларға  әр  түрлі  ұйдің суреттері  бар   парақшаларға  сұрақтар  жазып келемін. Сол  сұрақтарға  дұрыс жауап  берсе  тақтаға іледі,  дұрыс  жауап  бермесе ілмейді. Ілінсе зәулім  үйдің  суреті шығады.

1.      Желі дегеніміз не? Олардың  түрлерін  атаңдар?

2.      Жергілікті  желі  дегеніміз не? Желілердің  түрлерін   атаңдар?

3.      Жұлдызша  топологиясын атаңдар?

4.      Сақина  топологиясын атаңдар?

5.      Шина топологиясын  атаңдар?

6.      Ақшақар  топологиясын атаңдар?

 

4. Нұсқау:

-Балалар,  мына  экрандағы   суретке,    мұқият  қараңдар.  

-Берілген суреттен,   не  көріп  тұрсыңдар, сендер не  түсіндіңдер.

Мұғалім  тұжырымдамасы:  Сонымен,  бүгінгі сабақтың   тақырыбы: «Ауқымды компьютерлік  желілер», Интернет  желісі

 

Әр топтан   бір-бір оқушыдан   тақтаға  шығып, парта  үстіндегі  суреттер салынған  сұрақтарды алады

Жауап  беріп,  тақтаға  іледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.      Экраннан суреттер  көреді

Топтық  бағалау .

Кітап, интербелсенді тақта.

Слайдтар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Негізгі бөлім

«Жарнама » әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

Постер  қорғау

 

 

Балық аулау  әдісі

1.      Нұсқау: Оқушылар, мен әр топқа  тақырып беремін:

І топқа

Ауқымды компьютерлік  желілер. Интернет дегеніміз  не?
ІІ топқа

WWW   дегеніміз  не?

ІІІ топқа

Электрондық  пошта дегеніміз не?

Әр топ  берілген   тақырыптарға  жарнама  жасайды.

Постерге  түсіріп, постер  қорғайды.

 

Оқушылар  біз бүгін  балық аулауға  шығамыз.  Оқушыларға  балық  аулатамын, әр  балыққа  сұрақ  қойып  қоямын  оқушылар алады да  жауап  береді. 

1.      Бір-біріне жақын орналасқан ғимараттар, бір ғимарат ішіндегі бөлмелердегі және бір бөлме ішінде орналасқан компьютерлер арасындағы байланыс түрі (жергілікті  желі)

2.      Бір аймақта орналасқан қалалар, аудандар компьютерлері арасындағы байланыс түрі (ауқымды желі)

3.      Алгоритм түрлерін көрсетіңіз

4.      Pascal бағдарламалау тілінді айнымалыларды еңгізу операторын көрсетіңіз (Read, readln)

5.      Pascal бағдарламалау тілінде циклдік операторды көрсетіңіз

         (For To)

6.      Алгоритмнің  неше  қасиеті  бар?

 

 

Оқушылар  тапсырмаларды алады. 

 

 

 

 

 

 

Постер  қорғады.

 

 

 

Оқушылар  балықтар алып  бір-бір  сұрақтан  алып, оқып жауап  берді.

 

Топ басшысы бірін-бірі

  Бағалау парақшасы   арқылы  бағалайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мәтіндер, постер, түсті қағаздар мен  маркерлер

5

IV. Бағалау

Бағалау парағы   арқылы  бағалау

 

 

Топ  басшысы  бағалау  парақшасы арқылы  оқушыларды  бағалайды

Топ басшысы  оқушыларды  бағалады.

Бағалау парағы   арқылы бағалау

Бағдаршамдар

 5 мин

Қорытынды

«Бесбармақ» арқылы рефлексия  жасау

Оқушыларға  бір –бір  парақтан  беріп,  сол ақ  парақшаларға  өздерінің  бесбармақтарын салғызып, алдынғы екеуіне сабақтың басындағы  әсерін жазады, аяқталған кезде  сабақтан  алған әсерлерін  жазады . Содан соң  тақтаға жапсырады.

 

Оқушылар  алдындағы  парақшаларына  бесбармақтарын  қойып сызып,  өз  ойларын  жазды.

 

.

«Бесбармаө» суреттері++

 

 

                                                                      Мұғалім:                                              _Бақторазова А.

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Урок на тему : "Ауқымды компьютерлік желілер" қмж"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по корпоративной культуре

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
