986906
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокИсторияРабочие программыУрок на тему ""Италия" (10 сынып)

Урок на тему ""Италия" (10 сынып)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.




Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы, Мойынқұм ауылы

Жамбыл атындағы мектеп-гимназияның тарих пәні мұғалімі

Байсеркеева Г.Т.

Пәні: Дүниежүзі тарихы Сыныбы: 10

Сабақтың тақырыбы: Италия

Мақсаты: Италиядағы фашизм,фашистік биліктің қалай орнағанын түсінуге жағдай жасау.

Табыс критерийлері: Топпен бірлесе жұмыс жасаймын, өз пікірімді айтамын, өзгені тыңдаймын, тапсырманы орындаймын.

Күтілетін нәтижелер:

  • Фашизм деген не, фашизм қай елде пайда болды, Италияда фашистік режимнің қалай орнағанын өз бетінше оқып түсінеді.

  • Б.Муссолини үкіметінің ішкі және сыртқы саясатындағы ерекшелікті ажыратады, өз ойын еркін жеткізеді, сөйлеу мәдениеті қалыптасады.

  • Оқиғаның ерекше белгісін айқындап, тарихи оқиғалар мен фактілерді салыстырады және жүйелей білуге үйренеді.

Түрі: жаңа білім беру

Ресурстар: Электрондық оқулық, әдістемелік әдебиеттер, интернет желісі, интерактивті тақта, дидактикалық тапсырмалар

Қолданылатын әдіс- тәсілдер: «Еркін талқылау», «Блум түймедағы», «Терминдердің мағынасын ашу», «Венн кестесі», «Басбармақ» әдісі

Кезеңдері

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

І.Ұйымдастыру кезеңі


ІІ.Білімдерін тексеру

Жағымды психологиялық ахуал туғызу.

1-тапсырма

«Блум түймедағы»
















Сәлемдесу. Бағалау парақшасын тарату.



А) Соғыстан кейінгі Германияның экономикалық –саяси жағдайын әңгімеле?

Ә)1918 ж. 3 қараша Киль оқиғасының мәні неде?

Б)Неліктен Баварияда Кеңес үкіметі 18 күн өмір сүрді?

В)Веймар Республикасы, Веймар Конституциясының ерекшелігі қандай?

Г)Фашистердің билікке қашан, қалай келді? Не істеді?

Д)Нацистік саясатқа сіздің көзқарасыңыз қандай?Егер сіз...

Ж)Нацистердің көсемі-дуче неліктен көпшілікті соңынан ерте білді?

Сәлемдеседі.Бағалау парақшасымен танысады.



















Дұрыс жауапты мадақтап смайлик үлестіріп отырамын
















2 тапсырма:








Қорыту.

Терминдердің мағынасын ашып, лездеме сұрақтарға қысқа да нұсқа жауап береді



2.ГҰСЖП-

Фашизм-

Кайзер-

Нацист-

Антикоминтерндік пакт-

Антисемитизм-

Берлин-Рим осі-

Ауызша мадақтау

Ой шақыру

Жасырылған суретті табуға тырысайық

  • Бұл елді ежелгі дүниеде гректер «бұзаулы ел» деп атаған

  • Гладиаторлар (латынша «гладиус»-қылыш) шайқасын өткізген ел

  • 50 мың адамға арналған Колизей амфитеатры бар ел

Италия

Ауызша мадақтау

Мағынаны тану

«Еркін талқылау» әдісі

Топтарға тапсырма

1 -топ:

1.Фашизм деген не,

фашизмнің ұраны,мақсаты не?

2.Б.Муссолини кім?

3.Ұлттық фашистік партия қалай құрылды?

2 -топ:

1.Фашистік режимнің орнауына түсінік бер?

2.Ұлттық қауіпсіздік ерікті полициясы деген не?

3. «Маттеотти дағдарысының» мәні неде?

3- топ:

1.Италияда фашистік диктатураның толық орнағанын дәлелде?

2.Фашистік диктатураның жазалаушы органдарын ата? Қазір осындай органдар бар ма? Салыстыр.

3.Муссолинидің басқыншылық саясат жүргізгенін дәлелде?


«Екі жұлдыз, бір тілек»

Ой қорыту

1. Венн диаграммасын толтыруға тапсырма беріледі.

hello_html_5ae8a711.gif

Венн диаграммасын толтырып, ортақ пікірді ортаға салады.

Топтар бірін-бірі бағалайды.


Блум таксономиясы бойынша

Білу, түсіну- Фашизмге анықтама бер,сипатта,қашан орнады?

Қолдану- Фашизм орнаған мемлекеттерді ата,картадан көрсетіңіз?

Талдау- Италияда орнаған фашистік билік жүргізген саясатты талдаңыз?

Жинақтау- Өз пікіріңізді айтыңыз- бүгінгі сабақта не білдіңіз,не қолдандыңыз, баға беріңіз

Құру - Егер де Италияда фашизм орнамаған болса .......(сіз қалай жасар едіңіз, өз ойлап табады, ұсыныс жасайды т.б.)



«Басбармақ әдісі»


Бағалау парақшасы бойынша жиынтық бағалау

Кері байланыс


Сабақта не үйрендім?......

Мен үшін жаңалық.....

Алған білімімді қайда пайдаланамын, қаншалықты қажет?.....




Үйге тапсырма:

§ 9. 1-топ: Б.Муссолиниге хат жазу

2-топ: 10 тест құрастыру.









Бағалау парағы





Аты-жөні

1 «Блум түймедағы»

2 терминдердің мағынасын ашу

3

суретті табу

4

еркін талқылау

5

Венн диаграммасы

6

Блум таксономиясы б/ша қорыту

Қорытынды

баға
















































