Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок на тему: "Повторення вивченого про літеру «зе», звук (з)."
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Урок на тему: "Повторення вивченого про літеру «зе», звук (з)."

библиотека
материалов

Тема уроку. Повторення вивченого про літеру «зе», звук (з).

Мета уроку. Закріплювати знання дітей про звукове значення літери «зе». Формувати навички складів, слів, речень. Розвивати мовлення учнів, логічне мислення,. Виховувати у дітей почуття любові до природи.

Обладнання: набірне полотно, складова таблиця, малюнок зими, предметні малюнки, картки з завданнями, сніжинки зі складами.

Тип уроку: урок- гра


Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1.1. Психологічна розминка.

- Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав,

Тож і ми часу не гаємо, Урок швиденько починаємо!

  • Діти, подивіться на мене, на наших гостей, один на одного. Покажіть свій настрій на сигнальних картках. Посміхніться. З цих промінчиків добра, що заіскрилися на вашому обличчі і на ваших сигнальних картках, ми починаємо наш урок читання.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • З якою літерою ми познайомилися на минулому уроці?

  • Який звук вона може позначати?

  • Придумайте слова, щоб звук (з) був на початку слова, всередині, вкінці слова.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні до нас на урок завітала чарівна гостя. Хто вона, ви зрозумієте, якщо відгадаєте загадку.

3.1. Відгадування загадки.

Прийшла до нас красуня.

У білому вбранні

Поля причепурила

Пухнастим снігом вкрила.

  • Так, про яку чарівну гостю йдеться у загадці?

3.2. Підбір ознак до слова «зима»

3.3.Звуко- буквений аналіз слова «зима»

- Поділити слово на склади.

- Поставити наголос.

- Викладання слова на набірному полотні.

- Звукова модель до слова «зима».

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Який перший звук у слові зима?

-А якою літерою позначається звук (з) на письмі?

-Отже, сьогодні на уроці ми будемо закріплювати вміння читати склади, слова, речення з літерою «зе»

4.1. Читання складів на складовій таблиці.

4.2. Читання слів на сніжинках.

( зірка, візок, замок)

Скласти речення з будь яким словом.

4.3. Робота в парах на картках ( 2 учня біля дошки)

- З’єднати склади у слова.

каз ри

ковза ка

узо роз

мо ни

4.4. Фізкультхвилинка.

Морозець, морозець,

Не щипай нам щічки.

Теплі валянки у нас.

Шубки й рукавички!

Морозець. морозець,

Плещемо в долоні!

У дівчаток і хлоп’яток

Носики червоні!

V. Робота за Букварем (с.71)

- Зима просить вас відкрити підручники і познайомитися з новим текстом.

5.1. Робота над текстом «Весела зима»

5.2.Читання заголовка тексту.

- Як ви гадаєте, про що буде йти мова у тексті?

Зараз я прочитаю вам текст, а ви уважно послухаєте його і скажете мені про кого розповідається у тексті?

- Читання тексту вчителем;

- Словникова робота.

Замурував – заморозив льодом воду у річках;

Морозна – холодна;

Ковзанка – каток, де можна кататися;

Візерунки – малюнок із різних ліній на вікні;

5.3. Читання тексту учнями «ланцюжком».

5.4. Бесіда за змістом прочитаного .

- Яка пора року описана у тексті?

- Чим прикрасив вікна мороз?

- Що зробив мороз рікам і озерам?

- Що зробив тато?

-А що зробили діти?

5.5. Робота за ілюстрацією у підручнику.(с.71)

- Хто зображений на малюнку?

- Що роблять діти?

- А як ви гадаєте чи це той самий Дмитрик і Зіна спускаються з гори?

5.6. Вибіркове читання.

- Знайдіть у тексті речення, де сказано про Дмитрика і Зіну.

5.7. Читання на увагу.

- А зараз, я буду починати читати речення з тексту, а ви будете продовжувати читати його до кінця.

5.8. Мовна розминка.

Повторення скоромовки.

Мороз Мороза водив за носа.

  • Що означає вислів «водити за носа»?

VІ. Підсумок уроку.

  • Про яку пору року ми говорили сьогодні на уроці?

  • Так якою буває зима?

  • Покажіть свій настрій з яким ви закінчуєте наш урок.

  • Діти, я думаю зимі сподобалося те, як ви працювали на уроці. І вона обов’язково завітає до нас ще. На згадку про наш урок зима дарує вам оці чудові сніжинки.

Діти хором промовляють слова:

- Працювали всі старанно,

І почули у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці!
















































Відкритий урок

навчання грамоти (читання)

проведений у 1- В класі


















Підготувала і провела:

Вчитель початкових

класів

Куп’янської ЗОШ 12№2

Заїка Л.М.




















Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
