Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Информатика / Конспекты / Урок на тему: "Способи подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані)"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Информатика

Урок на тему: "Способи подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані)"

библиотека
материалов

Урок №2

Тема: Способи подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).

Мета:

  • познайомити учнів із різними способами передавання та отримання інформації;

  • розширити уявлення про інформаційну картину світу;

  • розвивати уміння формулювати та відстоювати свою точку зору;

  • розвивати пам’ять і пізнавальні інтереси учнів;

  • виховувати цікавість до предмету, культуру розумової праці.

По завершенню вивчення теми учень

подає приклади:

повідомлень, поданих різними способами;

розрізняє:

способи подання повідомлення;

Обладнання: презентація, підручник, мультимедійна дошка

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування умінь і навичок

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  1. Привітання учнів

  2. Перевірка присутності учнів

  3. Перевірка наявності зошитів, підручників тощо

  1. Перевірка домашнього завдання

  1. Розминка. Прослухайте інформацію і дайте відповіді на запитання.

  • У зайчика 2 праві та 2 ліві, 2 передні та 2 задні лапи. Скільки всього лап у зайчика?

  • Два брати каталися на двоколісних велосипедах, їхня сестра – на триколісному. Скільки всього було коліс?

  • Скільки ніжок достатньо стільцю, щоб він не хитався?

  • Йшов Кіндрат до Ленінграду, а назустріч 7 хлоп’ят. У кожного хлоп’яти по кошику, а у кошику – по кішці. У кожної кішки по 7 кошенят. Скільки хлоп’ят, кішок та кошенят йшло в Ленінград?

  1. Перевірка завдань у робочому зошиті

  1. Мотивація навчальної діяльності



Гра «Розтлумач інформацію». На екрані напис:

Учителя інформатики зовуть Ольга Павлівна





Учитель показує інформацію на мультимедійній дошці та задає питання, розкажіть, що ви бачите на дошці, який зміст цього повідомлення?

Варіант відповіді: на дошці ім’я вчителя інформатики.

А яким способом передається ця інформація?

Варіант відповіді: передається інформація за допомогою літер.

Показ малюнку з яблуками.

Лечение заболеваний желудка и кишечника народными средствамиЛечение заболеваний желудка и кишечника народными средствами+ Лечение заболеваний желудка и кишечника народными средствами =Лечение заболеваний желудка и кишечника народными средствамиЛечение заболеваний желудка и кишечника народными средствамиЛечение заболеваний желудка и кишечника народными средствами

Варіант відповіді: цей малюнок передає інформацію про кількість яблук за допомогою малюнку.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Варіант відповіді: на екрані зображена лічба від одного до 10 за допомогою чисел

Ми з вами живемо в морі інформації. Слухаючи музику, спостерігаючи за природою, читаючи книжки, переглядаючи фільми, розмовляючи один з одним, ми отримуємо інформацію. Людина отримує її за допомогою повідомлень.

Сьогодні на уроці ми розглянемо, які існують способи подання повідомлень.

Повідомлення теми та мети уроку.

  1. Вивчення нового матеріалу

Міні-лекція з демонстрацією презентації

Інформація подається, передається і зберігається у вигляді повідомлень. Повідомлення – це послідовність сигналів різної природи: звуків, символів, зображень, тексту, жестів та сигналів тощо. Найчастіше повідомлення поділяються на усні та письмові.

Показ прикладів передавання одного й того ж повідомлення різними способами.

http://im5-tub-ua.yandex.net/i?id=305575182-28-72&n=21http://im7-tub-ua.yandex.net/i?id=144653092-37-72&n=21http://im7-tub-ua.yandex.net/i?id=495933100-48-72&n=21http://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=349349920-11-72&n=21



Про що говорять ці малюнки?

Варіанти відповіді: вони намагаються передати одне й те саме повідомлення про допомогу, але різними способами:

  • у вигляді тексту;

  • у вигляді знаку про допомогу;

  • у вигляді жесту;

  • за допомогою звуків.

Саме так, але ще можна передавати повідомлення у вигляді відео або поєднати кілька способів, наприклад, малюнок і текст.

Способи подання повідомлень:



Способи подання одного й того ж повідомлення залежно від поставленої мети можуть бути різними. Наприклад, графічний спосіб краще передасть інформацію про колір і форму предмету, а текстовий – про його смак і аромат.

Текстовий спосіб

Графічний спосіб

Груша. Шкірочка жовта, еластична, гладенька, суха. На вигляд соковита, солодка на смак і т.д.

http://im3-tub-ua.yandex.net/i?id=175036850-05-72&n=21



Звуковий

Комбінований

http://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=798881907-58-72&n=21http://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=87876571-43-72&n=21

Відео

Обрядова пісня

Відеозапис святкування





Звукові та графічні (комбіновані)

Умовні жести та сигнали

http://im6-tub-ua.yandex.net/i?id=24344166-05-72&n=21http://im4-tub-ua.yandex.net/i?id=498506563-70-72&n=21

Ту-ту…

http://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=632240397-01-72&n=21http://im5-tub-ua.yandex.net/i?id=145263635-26-72&n=21



http://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=169045666-04-72&n=21http://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=260069889-49-72&n=21

http://kopilka.ponim.ru/pars_docs/refs/943/942902/942902_html_m5516fb8b.jpghttp://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=484897117-09-72&n=21



http://im6-tub-ua.yandex.net/i?id=458809440-14-72&n=21http://im7-tub-ua.yandex.net/i?id=160974945-64-72&n=21



http://im7-tub-ua.yandex.net/i?id=398025466-04-72&n=21http://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=24041496-09-72&n=21



  1. Фізкультхвилинка



Вітер віє-повіває

Підняти руки вгору, нахиляти тулуб в різні боки.

Орач сіє-посіває.

Ліву руку поставити на пояс, праву відвести в сторону, розвернути корпус вправо, поміняти положення рук і розвернути корпус вліво.

Рости, рости жито.

Присісти і піднятися на весь зріст.

Силою налите.

Зігнути в ліктях руки і розігнути.

Рости, рости, пшениця.

Присісти і піднятися на весь зріст.

Сонечка сестриця.

Потягнутися догори з піднятими руками.

Як посіємо зерно,

Нахилитися донизу і дістати руками підлогу.

Знов за парти сядемо.

Сісти на місця.



  1. Засвоєння нових знань

Гра «Так-ні»

Давайте пограємо в гру, в якій повідомлення передають за допомогою жестів. Я буду називати факти, і якщо вони правдиві, ви будете піднімати великий палець догори, а якщо неправдиві – опускати великий палець вниз.

Спів птаха – це звуковий спосіб передавання інформації.

Розмова глухонімих – це текстовий спосіб.

Сигнал потяга – це графічний спосіб повідомлення.

Рухи регулювальника – це умовні жести та сигнали.

Перегляд мультфільму – це графічний спосіб.

Сигнали світлофора – це умовні знаки та сигнали.

Робота з підручником

Вправа 3. (Робота в парі). Привітайтеся по черзі з товаришем, використавши різні способи подання повідомлень

Вправа 4. Назви спосіб подання повідомлення:

  • дзвоник з уроку;

  • вивіска на дверях «3-А»;

  • оцінка в журналі;

  • телепередача;

  • повідомлення з гучномовця.

Вправа 5. Передай жестами дії алгоритму:

  1. Піднімись

  2. Підійди до дверей

  3. Відкрий двері

  4. Вийди за двері

  5. Закрий двері

Питання: А чи можна порушити виконання цього алгоритму?

Вправа 6. Подай повідомлення про кількість яблук у кошику якомога більшою кількістю способів і назви способи подання.

Робота за комп’ютером. Інструктаж з БЖД.

Нагадати правила поведінки за комп’ютером.

Вправа 8.

Пограйте в гру. За допомогою текстового редактора Блокнот або графічного редактора PAINT подай повідомлення про зовнішність одного з учнів у класі так, щоб інші змогли визначити його за описом.

  1. Пояснення домашнього завдання.

Виконати вправи 1, 2, 7.

  1. Підсумок уроку.












Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 27.10.2015
Раздел Информатика
Подраздел Конспекты
Просмотров601
Номер материала ДВ-100556
Получить свидетельство о публикации