Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Иностранные языки / Другие методич. материалы / Урок о казахскому языку
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Иностранные языки

Урок о казахскому языку

библиотека
материалов

Бекітемін: ________

Мектеп директоры:


К.К.Султангазин



« » ____________2014 ж.




Сабақ жоспары

Күні: 13.03.14 ж.

Сынып: 4-сынып

Тақырыбы: Есімдік.

Сілтеме: Оқулық, әдістемелік құралдар, анықтамалық.

Мақсаты: Есімдіктердін есім сөздердің орнына жұмсалатынын ұғынады, есімдіктің тілімізде атқаратын қызметін байқайды; Есімдікті сөйлеу тілдерінде қолдана білуге үйренеді; сөйлемді сөз таптарына талдай білу дағдыларын арттырады. Ой- өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамытады.

Күтілетін нәтиже: Топта жұмыс істеу арқылы есімдіктер туралы түсінік алады, оларды басқа сөз таптарынан ажыратады, сөйлем құрайды, жуан- жіңішке сұрақтарды құрастырады, сөйдемді сөз таптарына талдай біледі. Топта белсенді жұмыс істейді,ой – пікірін еркін жеткізеді, мәдениетті сөйлейді.

Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгеру сабағы

Қолданылатын әдістер: топтық, жеке, «Венн диаграммасы », «үш ұйғарым» әдісі, постер дайындау,« 2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі,«конверт- сұрақ» әдісі, деңгейлік тапсырмалар.

Керекті құрал-жабдықтар: түрлі көңіл- күйді білдіретін смаилдар, ИБТ, компьютер, постерге арналған қағаздар,маркерлер стикерлер,бағалау парақтары, конверттер.





Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті


Амандасу. Оқушыларды шеңберге жинайды, дене мүшелері арқылы сыныптастарымен амандасуға шақырады. Тақтаға көңіл-күйлерін білдіретін смайликтерді ілгізеді.Түрлі жемістердің суреттері арқылы топтарға бөледі.


Оқушы әрекеті


Оқушылар шеңберге жиналып, бір-бірімен дене мүшелері арқылы амандасады. Тақтаға көңіл-күйлерін білдіретін смайликтерді іледі. (шапалақтау)

Уақыт


3 мин

Модуль



А кезеңі

Білу

Түсіну


Өткен материалды еске түсіру үшін ИБТ-да «Венн диаграммасы» әдісін қолданады.Сан есімнің дара және күрделі сөздердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын көрсетуге тапсырма береді.

Спикерлерге тұжырымдама беруге ұсыныс беріледі.


Мұғалім тақтадан есімдіктері бар сөйлемдерді көрсетеді, бұл сөздерге назар аудартады, қандай мағынада қолданылып тұрғанына талдау жасатады.

Оқушылар суреттер арқылы топтарға болінеді және топта «Венн диаграммасы » әдісі бойынша өткен материалды еске түсіреді.Спикерлер тұжырымдайды.

« Бас бармақ» әдісімен бағалайды. (формативті бағалау)


Оқушылар талдау жасай отыра тақырыпқа шығады, сабаққа мақсат қояды.





10 мин


ОҮБжОБ


СТО


АКТ




Интернет желісі арқылы жаңа ақпаратпен танысып, 2 топқа постер дайындауға тапсырма береді.


Оқушылар жаңа ақпаратпен танысады:

(алдымен жеке,сосын топта талқылайды,постерге салады)

Спикерлер тақта алдына шығып, қорғайды.

« 2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі бойынша бірін-бірі бағалайды.

10 мин

ОЖЕСОжО

ОБжК

ОмОЖТ

В кезеңі Қолдану

Талдау


Мұғалім 3 деңгейлік тапсырма береді.

А деңгейі

2-жаттығу 140-бет

В деңгейі

3,4-жаттығу 140-бет

С деңгей

5-жаттығу (толық тапсырмасымен) 141-бет


Оқушылар өзі орындай алатын деңгейдегі тапсырманы таңдап орындайды.

Екі топ оқушылары дәптерлерімен ауысып, тапсырмаларын тексереді.

12 мин


ТжДБО

АКТ



Сергіту сәті «Би жаттығулары»


2 мин


С кезеңі Жинақтау

Бағалау


«конверт- сұрақ» әдісін қолданып, сабақты қорытындылайды. Жуан- жіңішке сұрақтарды пайдаланады.





Рефлексия

Оқушыларға слайдтта берілген сұрақтарға кезекпен 1 сөйлеммен жауап беруді сұрайды.

Оқушылар өзінің конвертінде берілген сұраққа және басқа конверттегі сұрақтарға жауап береді.Спикерлер қалаған бір конверттегі жауаптарды дауыстап оқиды. Екі топ түрлі карточкалар арқылы бір- бірін бағалайды.


Оқушылар слайдтта берілген сұрақтарға кезекпен жауап беріп, рефлексия жасайды.

5 мин







2 мин

ОҮБжОБ


ОБжК






Спикерлер бағалау парақтарын толтырады.

Жиынтық бағалау

1мин


Үй тапсырмасы

Көркем әдебиеттен 15-20 есімдікті теріп жазу, 6- жаттығу,ереже жаттау.









Автор
Дата добавления 09.05.2016
Раздел Иностранные языки
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров48
Номер материала ДБ-072981
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
