Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Украинский язык / Конспекты / Урок-обобщение по украинскому языку "В стране звуков" (5 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Украинский язык

Урок-обобщение по украинскому языку "В стране звуков" (5 класс)

библиотека
материалов

4


Тема. Узагальнення знань, умінь і навичок із фонетики, графіки, орфографії та орфоепії. Гра "У країні звуків"

Мета: повторити й узагальнити знання про голосні і приголосні звуки набуті у початкових класах; розвивати фонематичний слух учнів; виховувати в учнів пізнавальний інтерес до української мови.

Обладання: Плакат з Сонечком, ромашки із завданнями, ребуси, цеглинки з літерами, підручники.

Тип уроку: урок повторення й узагальнення знань.

Вид уроку: урок – гра.

Перебіг уроку

1. Оргмомент

2. Повідомлення теми й мети уроку

- Діти, сьогодні ми з вами повторимо відомості про звуки набуті вами у початкових класах, будемо розвивати фонематичний слух і працювати зі звуками та буквами.

3.Створення ігрової ситуації

Стук у двері. Принесли лист. Читаємо: „П’ятому „В” класу школи 101 від Ясного Сонечка з Блакитного Неба”.

Доброго дня, шановні учні!

Підступні ромашки викрали у моїх сонячних зайчиків літери та не вітдадуть, поки зайки не виконають всі їх завдання. Діти, допоможіть, будь ласка, зайчикам, адже вони не навчалися у школі.

Ясне Сонечко

P.S. Почніть з Першої Ромашки.

(Біля дошки висить плакат з сонечком і зайченятами, до якого прикріплюються літери; у класі по різних місцях розташовані ромашки з завданнями).

- Діти, подивіться, я й не помітила, що у класі з’явилися Ромашки. Допоможемо сонячним зайченятам. Де Перша Ромашка? (Діти вказують на ромашку з цифрою 1 за якою конверт із завданням)

3. Актуалізація опорних знань учнів.

Ромашка 1

Мозковий штурм: за дві хвилини записати всі назви, які стосуються звуків. (Наприклад: звук; літера; мова; доповідь, мовлення; буква; назва, фонетика; ім’я, пісня...)

Коли діти виконають завдання, беру у ромашки літеру і прикріплюю її до плакату)

4. Робота за темою

1) Знайомство з графікою, орфографією, орфоепією.

Ромашка 2

Завдання: розв’язати ребуси і дізнатися, які науки тісно пов’язані з фонетикою.

Вчитель демонструє ребуси, діти відгадують. Учитель доповнює:

-Наша мова – звукова, і значення в ній передаються за допомогою звуків. Тому фонетика, як наука про звуковий склад мови, пов’язана з усіма галузями мовознавства. Однак, особливо тісно пов’язані три розділи науки про мову, які встановлюють і вивчають правила передачі звуків, звукового складу слів в усному і писемному мовленні.

Графіка - наука про знаки письма, співвідношення між буквами і звуками.

Орфографія – це розділ мовознавства, що встановлює і вивчає загальноприйняті правила передачі слів на письмі.

Орфоепія - це розділ мовознавства, що вивчає нормативну літературну вимову, виробляє вимовні рекомендації.

(Беру у Ромашки літеру та прикріплюю її до зайченяти).

2) Побудова слів

Ромашка 3

- Звуки-фонеми служать, передусім, будівельним матеріалом, цеглинками для побудови споруд – слів. Ізольовано вжиті, вони нічого не називають, однак, поєднавшись, утворюють слова.

- Побудуйте у кожної пропонованої купки цеглинок фонем два (або й три) слова.

(Для кожної купки цеглинок викликаю до дошки учня. Працюють одночасно: викликані у дошки, інші у зошитах. Відповіді, наприклад :

Картка № 1

1) село, осел;

2) салат, атлас;

3) Сама, маса;

4) писати, сипати;

5) їда, ДАЇ).

Беру у ромашки літеру і прикріплюю її до плакату.

3) Робота з підручником.

Ромашка 4

Виконати вправу 214 у підручнику. 3 учня працюють на дошці, інші у зошитах. Відповіді:

1) білка, котик, кіт, кабан, кінь , лама;

2) липка, кльон, в’яз;

3) чайка, сорока, орел, ворона, крук, кулик.

Беру у ромашки літеру і прикріплюю її до зайчика.

4) Робота з таблицями у підручнику.

Ромашка 5

- Розгляньте таблиці на стор.76 підручника, та дайте відповіді на питання.

- Скільки звуків в алфавіті?

- Які бувають звуки? Скільки їх? Яка між ними різниця?

- Назвіть голосні звуки?

- Які бувають приголосні звуки? Назвіть тверді дзвінки приголосні. М’які дзвінкі, глухі.

(Беру літеру та прикріплюю її до плакату)

5) Фізхвилинка

Раз, два – всі пірнають.

Три, чотири – виринають.

П’ять, шість – на воді

кріпнуть руки молоді.

Сім, вісім – що є сили

всі до берега поплили.

Дев’ять, десять – розгорнулись,

обсушились, потягнулись.

6).Розподільний диктант.

Ромашка 6

Слова з Г та Г’ записати в дві колонки.

Горох, ґедзь, ґатунок, груша, гусінь, густий, ґрунтівка, гусеня, гнотик, гуркіт, гумка, губа, ґратований.

(Прикріплюю літеру до плакату)

7). Робота з підручником.

Ромашка 7

Виконати вправу 221 у підручнику.

(Прикріплюю останню літеру до плакату)

-Діти, погляньте, ми з вами виконали всі завдання й повернули зайчикам їх літери. Хто ж здогадався, що говорять вам зайченята у відповідь? (З букв склалося слово - Молодці). Так, ви , дійсно, молодці і добре сьогодні попрацювали.

Додатково

-1-

Запитання-жарти:

1) Чого нема в дельфіна, але є в кита, акули, краба?

2) Чого нема в яблуні, але є у вишні, черешні, груші?

3) Чим закінчується літо і починається осінь?

4) Що стоїть посеред городу? А посеред лісу?

5) Чого немає в дині, але є в кавуні. гарбузі?

6) Чим відрізняється шиття від життя? А лиман від лимона?

-2-

У мене була таблиця про голосні і приголосні звуки. Та вона розсипалася: частини розсипалися і змішалися. Відновіть цю таблицю, склавши окремо частини на яких визначено ознаки голосних і приголосних звуків.

Картка № 2

5.Підсумок уроку

-Діти. яка була тема нашого уроку?

- Що ми повторили на уроці?

-А щось нове ви узнали? Що саме?

-Мені сподобалось як ви відповідали. Сьогодні ви отримали такі оцінки...

6.Д/З Впр. 205 (11). Коментую виконання вправи. Дякую, урок закінчено.

Картка № 4, 5, 6, 7. Підготуватись до контрольної роботи

hello_html_4cd1d7a3.png








Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
