5-ші сыныпта интерактивті тақтаны пайдаланып
"My Computer" тақырыбына жасалған сабақ жоспары
Автор:
Сүттібаева М.А.
Жұмыс
орны:
Жезқазған қаласындағы
№2 Кеңгір орта мектебі ағылшын тілі мәні мұғалімі
Сынып:
5
Пән:
Ағылшын тілі
Қолданылған
оқулық:
5- сыныптың English
оқулығы авторы Т.Аяпова, З.Әбілдаева
Сабақтың оқу процесіндегі орны: жаңа тақырыптың
үшінші сабағы. Сабақтың түрі: жаңа білім алу сабағы.
Сабақта
АҚТ-ны қолдану тәсілі: Active
Studio
бағдарламасымен жасалған жаттығуларды интерактивті тақтада
қолдану, тапсырмалар интерактивті тақтада көрсетіліп, оқушылар сабақ барысында
орындайды.
Сабақтың
мақсаты:
оқушыларды сабақ кестесі
туралы айтуға, “When have you got Biology?”, “How many lessons have you got on
Monday?”, “When is Maths?” сұрақтарына жауап беруге үйрету.
Міндеттері:
·
Оқушыларды “School subjects” тақырыбының лексикасымен таныстыру: Mathematics, Art, Science, Home Economics, History, Biology,
Music, Computer Studies, Geography, Time-table, except, subject
·
Лексиканы оқу, сөйлеуде
қолдану білігін дамыту;
·
Берілген тақырып аумағында
сұраққа жауап беруге үйрету;
·
Сабақ кестесін ағылшын
тілінде жазуға үйрету;
Сабақ
құралдары:
1.
Мұғалім компьютері.
2.
Интерактивті тақта.
3.
Оқушылардың күнделіктері.
4.
Дидактикалық үлестірме
материал.
5.
ОМК “Ағылшын тілі” 5-
сынып.
Қолданылған
оқыту тәсілдері: түсіндірмелі-иллюстративті,
ізденгіштік, репродуктивтік.
Қолданылған
оқыту әдістері: көрсетілім, түсіндіру, әңгімелесу, тыңдап
түсіну, сұрақ-жауап, аударма, салыстыру, мәтінмен жұмыс, үлестірме материалмен
жұмыс.
Сабақтың барысы :
Сабақтың кезеңі
|
Кезеңнің мақсаты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
I. Ұйымдастыру
|
Назарын сабаққа аудару (сабаққа енгізу)
|
Амандасу, сабақта жоқ баланы анықтау, сабақтың тақырыбын,
мақсатын жариялау.Teacher: Good morning! Take your seats, please, and
get ready for the lesson. -
Who is on duty today? -What season is it
now? -What date is it today? -What day is it today? -Who
is absent? Мұғалім сабақтың тақырыбын “перо” пайдаланып
интерактивті тақтаға жазады.
|
Мұғаліммен амандасу, кезекшінің әңгімесі:
дата, аптаның күні, сабақта жоқ оқушылар.
I’m on duty today.
It is a winter now. It’s
the …of December. It’s ...
Today is\are … absent.
Кезекші “перо” пайдаланып датаны
интерактивті тақтаға жазады. Сынып дата мен тақырыпты өз жұмыс
дәптерлеріне жазады.
|
II. Негізгі бөлім.
1. Тілдік жаттығу
|
Тілдік ая құру.
Үй жұмысын тексеру.
|
Ой-қозғар. Warm-up. Spring is green. Summer is bright. Autumn is yellow. Winter
is white. <Сурет
1>
Name the days of the week.
<Сурет 2>
ұғалім оқушыларға сұрақ қояды, бір
тақырыптан екіншіге көшу ұйымдастырылады: -What’s your name?
- How old are you?
- Where are you from?
-Which class are you in? -What season is it now? -What day is it today? What day is before Tuesday? - What do you want to be?
- Do you want to be a …?
|
Оқушылар мұғалімнің соңынан қайталайды.
Интерактивті тақтада суреттің астына тиісті
жазуларды апарады.
Аптаның күндерін ретімен қояды.
Оқушылар мұғалім сұрақтарына жауап береді: My
name is …
- I’m …
- I’m from Kazakhstan.
- I’m in 5 A.
-It is a winter. – It is
… – It is … - I want to be a … .
- Yes, I do.\ No, I don’t.
|
2. Жаңа материалды енгізу және оны алғашқы
бекіту.
|
Оқушыларды “School subjects” тақырыбының
лексикасымен таныстыру.
|
Мұғалім оқушыларға: - Look at
the screen. Here is Colin’s time-table.(Use Colin’s time-table from the SB,
exercise 1) <Мәтін 1> -
Let’s name them, repeat after me, please:
Mathematics, History, Biology,
Music, Computer Studies, Geography, Art, Home Economics, except, subject.
|
Оқушылар мұғалім соңынан жаңа сөздерді
хормен және жеке қайталайды: Mathematics, History, Biology, Music, Computer
Studies, Geography, Art, Home Economics, except, subject .
|
|
Лексикалық бірліктерді ауызша жаттығуларда
активизациялау.
|
-When is History? -When is
Biology? - When is English?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, тақтада
көрсетеді.
|
3. Жаңа материалды қолдану
|
Материалды пайдаланып сабақ кестесін жасату.
|
Мұғалім оқушыларға: Write please
your time-table.
-How many lessons have you got on Monday? Etc.
-When have you got Biology?
- When is History?<Сурет 3>
|
Тақтаны қолданып берілген пәндерді сабақ
кестесіне кіргізеді.
- We have got five lessons on Monday.
-We have Biology on Tuesday. Etc.
|
|
Біліктілікті жаттығуда көрсету
|
Мұғалім жасалған сабақ кестесін пайдаланып бір күннің сабағы
туралы айтуды ұсынады. Бір-біріне сұрақ қою ұсынылады.
|
Оқушылар кезекпен сабақ кестесі туралы
айтады:
- We have got five lessons on Monday. There
are Mathematics, English, Music… Оқушылар жұппен жұмыс
жасайды: - When is Geography? -It’s
on Friday. -How many lessons have we got on
Saturday? -We have got four lessons on
Saturday.
|
4. Оқу.
|
Жаңа лексиканы алғашқы бекіту.
|
Мұғалім жаңа лексиканы оқуда қолдануды жаттықтырады.<Текст
4>
|
Оқушылар жұппен жұмыс жасайды: диалогты рольмен
оқиды.
|
5. Сөйлеу.
|
Жаңа лексиканы бекіту.
|
Ауызша сөйлеу дағдысын дамытады.
|
Сынып тапсырманы карточкада орындайды, бір оқушы инербелсенді тақтада «қаламды» пайдаланып жазады. <сурет5>
|
6. Фонетикалық жаттығу
|
Дыбыстардың дұрыс айтылуын жаттықтыру.
|
Тақтада лексика транскрипциясымен.<сурет 6> Аудиотаспа қосылады.
|
Оқушылар диктордың соңынан сөздерді қайталайды.
|
III. Қорытынды бөлім.
|
Үй тапсырмасын түсіндіру,сабаққа қорытынды
жасау.
|
Мұғалім үй тапсырмасын түсіндіреді. Сабақты
қорытындылайды(не үйрендік, не білдік). Оқушылардың жауабын
бағалайды,түсіндіреді.
|
Тыңдайды,түсінеді,сұрайды. Қорытынды
жасайды.
|