5-сынып
|
Ағылшын тілі
|
Сабақ тақырыбы
|
What time is it?
|
Сілтеме
|
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ мақсаты
|
·
Ағылшын тілінде уақыт белдеулерінің дұрыс айтылуы жайлы білу;
·
“WH-questions” құрылымының маңыздылығын түсіну;
·
“WH-questions” құрылымын дұрыс қолдану арқылы, эссе жазуды
үйрену.
|
Күтілетін нәтиже
|
·
Ағылшын тілінде уақыт белдеулерінің дұрыс айтылуы жайлы біледі;
·
“WH-questions” құрылымының маңыздылығын түсінеді;
·
“WH-questions” құрылымын дұрыс қолдану арқылы, эссе жазуды
үйренеді.
|
Негізгі идеялар
|
Уақыттың айтылуын, жазылуын at, to. past, about,
quarter предлогтарын қолданып сағаттың неше болғанын айтып үйрену.
|
Тапсырмалар
|
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау,топтық жұмыс: « Граффити қабырғасы» Жұптық
жұмыс: «Say in English»,
Жеке жұмыс: Блум токсономиясы
|
Ағылшын тілін үйренудегі тіл тосқауылын жеңу
|
·
Аудио, видео таспаларын тыңдату;
·
Электронды оқулықтар;
·
Электронды сөздіктер.
|
Сабақ
бойынша мұғалімнің жазбалары: (мұғалім
мен оқушы немен айналысады)
І.
Ұйымдастыру кезеңі. 1 мин
Сынып оқушыларымен жағымды ахуал туғызу үшін лексикалық жаттығулар
орындау.
2.
Үй тапсырмасын тексеру. 5 мин
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. (Оқушылар
мәтінге байланысты сұрақтар қояды.,автор жауап береді)
3.
Қызығушылықты ояту. Сыныпты 2 топқа бөлу . 3 минут
Сағат суретінің қиындылары арқылы топқа бөлінеді. (Қол сағат және
қабырға сағаты )
Топтық
жұмыс. «Граффити қабырғасы» 15 мин
Жасалған
жұмыстарын «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» формативті түрде бағаланады.
І топ. Суретте көрсетілген уақытты аударып түсіндіру
ІІ топ. Диалогты оқып аудару және жаңа сөздердің аударып
түсіндіру.
Жұптық
жұмыс: «Say in English» 5 мин
І
топ. EXERCISE-9, 10
“What time is it?”
10.10 – It’s ……………………………………..
11.20 – It’s …………………………………………………..
ІІ
топ.EXERCISE-9, 10
15.40 – It is ……………………………………………………………………..
20.30 – It is ……………………………………………………………………..
Жеке
жұмыс: Блум таксономиясы 15 мин
Р/с
|
Ойлау деңгейі
|
Сұрақтар мен тапсырмалар
|
Оқушының жауаптары
|
1
|
Білу
|
Сағат неше болды?Аудармасын айтыныз
|
|
2
|
Түсіну
|
At,to,past,quarter предлогтарының қолданылуы
,мысал келтіре отырып
|
|
3
|
Қолдану
|
12:40,11:15,8:35,12:20 жазбаша түрде жазу
|
|
4
|
Талдау
|
Quarter предлогымен at,to,past предлогтарының айырмашылықтары
|
|
5
|
Жинақтау
|
Концептуалдық кестені толтырыңыз
9:1510:45
|
8:303:30
|
7:055:05
|
4:502:50
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6
|
Бағалау
|
Уақыттың ағылшын тілінде айтылуын адамдар қандай қажетіне
пайдаланады деп ойлайсыз?
|
|
Кері
байланыс. «The ladder of success» 1 мин
Мен барлығын түсіндім …………………………………..
Әлі де сұрақтарым бар ………………………………………..
Түсінбедім …………………………………………………………………….
Кейінгі тапсырма
|
Exercise 11
|
Кейінгі оқу
|
What time is it? тақырыбында қолданған жаңа сөздерді
құрастыру арқылы эссе жазу..
|