- 30.04.2015
- 39098
- 35
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Күні: 29.11.2014 ж
Сабақ жоспары: ана тілі пәні Сыныбы: 4 «Ә»
Тақырыбы: Әнуар Жапаров «Қазына көтерген бала»
Мақсаты: Білімділік мақсаты:Оқушыларды Қ.Сәтбаевтың өмірі жайлы әңгімемен таныстыру; Дамытушылық мақсаты: Қ.Сәтбаев есімімен байланысты кен орындарын білгізу,оқушыларды ізденуге, ойлауға жетелеу; көркем сөйлеу іскерлігін арттыру, танымын, елестету, сезіну қабілетін дамыту;
Тәрбиелік мақсаты: Туған ел байлықтарын қорғауға үйрету,ұлы адамдар өмірін үлгі ету;
Қолданатын модульдер:
1.Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер.
2.Сыни түрғыдан ойлау.
3. Оқытудағы ақпараттық -коммуникациялық технологияны пайдалану.
4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
5.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
6.Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
7.Талантты және дарынды баланы анықтау.
Сабақ түрі: топтық және жұптық жұмыс.
Сабақ типі: Жаңа сабақ .
Стратегиялар, әдіс-тәсілдер: Сергіту сәті «Шаттық шеңбері» жылы лебіздерін білдіреді.
Топтастыру( математикалық фигуралардың түстерімен мозайка қиылған суреттер бойынша)
«Қоржындағы сұрақтар», «Көршінді тексер», «Ойлан-бөліс-талқыла», «Бәйге», «Адасқан сөздер»
Күтілетін нәтиже:
- мәтінді талдай алады;
- тапсырмаларды толық орындай алады;
- автордың ойын таба алады.
Сабақ кезеңдері Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | |||||||||||||||||
Кіріспе бөлімі | |||||||||||||||||||
Сабақтың басталуын ұйымдастыру 3 мин БІЛУ Қажетті өткен тақырыпты қайталау 11 мин | Психологиялық көңіл-күйді реттеу. Мақсаты: жағымды эмоция орнату.Армысың, сұлу күн Армысың,ашық аспан Қайырлы күн,баршаға! Сәлеметсіздер ме құрметті оқушылар және бүгінгі сабағымыздың көрермеңдері. Оқушыларды ынтымақтастық қарым-қатынасқа түсіру. Мұғалім оқушыларға сәттілік тілейді: Күннін шуағындай жылу тілеймін. Қажымас қайрат тілеймін. Таудай талап тілеймін. Сәттілік тілеймін. Топқа бөліну «Мозайка» суреттер қиындыларымен Мақсаты: серіктестік қарым-қатынас жасауға ыңғайлы орта құру. Оқушылар топта тұрған балалармен қолдарын ұстап алақан жылуы арқылы бір-біріңе жылы лебіздер айтып,сабағымызды бастайық. 1топ,2 топ,3 топ,4 топ. Топтасады 1топ-«Ойшылдар», 2топ-«Тапқырлар», 3 топ-«Білімділер», 4 топ-«Алғырлар». Әр топтан топ басшысы топтарға жылы лебіздер айтады. Сабақтың ұраны: Білекті бірді жығады, Білімді мыңды жығады. 1 –аялдама: 1.«Қоржындағығы сұрақтар әдісі» бойынша үй жұмысын тексеру. Сұрақтар қою. 1*.Мәтін неге жусан иісі деп аталған? -Аянның Жусанды төбеге оралады деп тосу.Туған жерге деген ыстық сезім. 2*.Жусан иісіндегі кейіпкерлерді ата. -Аян,Бапай,Есікбай. 3*.Жусан иісі мәтінін қандай бөліктерге бөлуге болады? -а)Аянның қаралы қағаз алуы ә)Аянның реніші б)Аянның балалар үйіне кетуі в)Достарының аянды еске алулары. 4*.Аянды қайда жібереді?Неге жібереді? -Балалар үйіне жібереді.Себебі ол жетім қалады. Әр топтан бір-бірден мазмұндау.? Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтан алған білімдерін жинақтау, қорытындылау, бекіту, оларды жылдамдыққа, ептілікке, алғырлыққа үйрету. 2-аялдама 2.Интербелсенді тақтада Қ.Сатбаев туралы бейнетаспа қарау. Біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай екен? Кім туралы өтеміз? -Қаныш Сатбаев туралы. Қазына көтерген бала.Авторы Әнуар Жапаров. Мақсаты қандай болады? Білімділік мақсаты:Оқушыларды Қ.Сәтбаевтың өмірі жайлы әңгімемен таныстыру; Дамытушылық мақсаты: Қ.Сәтбаев есімімен байланысты кен орындарын білгізу,оқушыларды ізденуге, ойлауға жетелеу; көркем сөйлеу іскерлігін арттыру, танымын, елестету, сезіну қабілетін дамыту; Тәрбиелік мақсаты: Туған ел байлықтарын қорғауға үйрету,ұлы адамдар өмірін үлгі ету. Біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Сан аралықтары». (оқушылар тақырыпты өздері айтады) Сабақтың мақсаты: Оқушыларды теңсіздіктер шешімін сан аралығымен жаза білуге, координаталық түзуде кескіндей білуге қалыптастыру. | Оқушылар сәлемдеседі, өзара мұғаліммен көңіл күйімен бөліседі, жылы лебіздер айтады бір-біріне Оқушылар өткен білімді еске түсіреді. Әр топ сұрақтарға жылдам жауап беру тиіс. ЖЕ,ОЖТ Оқушылар қоржындағы сұрақтарға жауап беріп үй жұмысын қорытындылайды. 1*.Мәтін неге жусан иісі деп аталған? -Аянның Жусанды төбеге оралады деп тосу.Туған жерге деген ыстық сезім. 2*.Жусан иісіндегі кейіпкерлерді ата. -Аян,Бапай,Есікбай. 3*.Жусан иісі мәтінін қандай бөліктерге бөлуге болады? -а)Аянның қаралы қағаз алуы ә)Аянның реніші б)Аянның балалар үйіне кетуі в)Достарының аянды еске алулары. 4*.Аянды қайда жібереді?Неге жібереді? -Балалар үйіне жібереді.Себебі ол жетім қалады. Әр топтан бір-бірден мазмұндау.? Бағалау:Қолпаштау Сұрақтар қою:1.Бейнефильмде не көрдіңдер? 2.Кім туралы айтылған? 3.Қаныш С. Кім? Бағалау: Басбармақ арқылы бағалау. СТО,ОүБОБ,АКТ,ТжД, | |||||||||||||||||
Тұсау кесер бөлімі | |||||||||||||||||||
ТҮСІНУ 5 мин. Талдау 5 мин | 3-аялдама: Мәтінмен жұмыс:Мәтінді оқып шығу.Түртіп алу. «+», «-»Сөздікпен жұмыс жасау. Бөлікке бөлу.Әрбір бөлікке ат қою. 4-аялдама: «Бәйге» әдісі бойынша жұбына әңгімелеу.Топта талдау,топтарға сұрақ дайындау.Басқа топқа барып әңгімелеу.Қысқаша мазмұнын айту Бөлінген бөліктер бойынша тапсырмаларды орындау. | 1.Мәтінді оқып шығады.Сөздікпен жұмыс жасау. Бөліктер:Болжамды түрде: 1.Құпия қапшық 2.Табиғат көрінісі бейнеленген сурет 3.Ұстаздың қуанышы 4.Қанышты еске алу. Бағалау:Бағдаршам арқылы топтар бір-бірлерін бағалайды. Топтар сұрақтар дайындау:
Бағалау:Жұбын бағалау.(кесте боынша)
СТО,ОүБОБ,ТжД, | |||||||||||||||||
Негізгі бөлім | |||||||||||||||||||
ҚОЛДАНУ 14 мин | Сергіту сәті. Мақсаты: 5-аялдама: «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегия. Мақсаты: топтық білімді жинақтау,ынтымақтаса жұмыс жасай отырып, өз ойларын еркін, дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету.Әр топ мүшелері берілген тапсырмаларды орындайды.. Содан соң топтан бір-екі оқушы шығып, тапсырманы қалай орындағандарын айтады. Тапсырма орындау.Постер жасау 1-топ:Қаныш Имантайұлы Сатбаев туралы кластер құрау.(Ғаламтордан мағлұмат алу) 2-топ: Мәтіндегі Қ.Сатбаев туралы салған суретті тауып, түсіндіре алу.(Кітаптан) 3-топ: Кесте толтыру.(Қ.Имантайұлына) 4-топ: Мәтінге композиция құру.(Сұрақтарға жауап бере отырып) | Мақсаты: Ойды және дене мүшелерін сергіту «Музыкалық әуенімен ». 1.Құпия қапшық 2.Табиғат көрінісі бейнеленген сурет 3.Ұстаздың қуанышы 4.Қанышты еске алу. Топпен бірігіп жұмыс жасайды.Топтар бір –бірін тексереді СТО,ОүБОБ,ТжД, ОБ жК Бағалау:Түсті стикерлермен бағалау. | |||||||||||||||||
Жинақтау. 4 минут |
| Топтар адасқан сөздерді қоя отырып мәт Жауап парағы арқылы тексеру.Топтар өздерін тексереді толықтырады. Бағалау:Бағдаршам СТО,ОүБОБ,ТжД, ОБ жК | |||||||||||||||||
Қорытынды бөлім | |||||||||||||||||||
БАҒАЛАУ Рефлексия 2мин | Стикер арқылы сабақта не ұнағанын жазу.Тағы не білгісі келеді? | Оқушылар сабақта алған әсерлерін жазады. Бағалау парағы 1ұпай- «3», 2 ұпай-«4», 3 ұпай-«5»
| |||||||||||||||||
Үйге тапсырма 1 мин | Бет 104-106 оқу, класер құру,композиция құру. | ||||||||||||||||||
6 655 018 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Казангапова Манар Шакуовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
3 ч.