Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / География / Другие методич. материалы / Урок з географії. Тема. Географічне положення Африки. Історія дослідження та освоєння материка
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • География

Урок з географії. Тема. Географічне положення Африки. Історія дослідження та освоєння материка

библиотека
материалов

Урок географії 09.11.2010р. 7 клас МОШ І-ІІІ ступенів №32

1г.30 хв.

Учитель Мельник Олена Миколаївна


Тема. Географічне положення Африки. Історія дослідження та освоєння материка

Мета: сформувати в учнів первинні навички складання характеристики географічного положення й елементів берегової лінії материка; систематизувати знання учнів про основні етапи в історії дослідження Африки; поглибити практичні навички учнів самостійно визначати географічні координати.

Обладнання: мультимедійна дошка, мультимедійний проектор, фрагменти відеороликів з бібліотек електронних наочностей, підручники, атласи, контурні карти

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент.

  2. Актуалізація опорних знань


Прийом «Інтелектуальна розминка» ( дітям надається 10 блиц - запитань «Най…» на тему: «Океани»)

  1. Найбільший океан (Тихий)

  2. Найтепліша течія (Гольфстрим)

  3. Найбільша холодна течія (Західних вітрів )

  4. Найбільший жолоб Світового океану (Маріанський )

  5. Найменший океан (Півничний Льодовитий)

  6. Найтепліше море (Червоне)

  7. Найбільша затока (Бенгальська)

  8. Найбільший острів (Гренландія )

  9. Найбільший півострів (Аравійський)

  10. Найсолоніше море (Червоне)

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.

1. Перехід до нового розділу

Прийом «Дешифрувальник » (діти повинні відгадати назву розділу за допомогою Коду та цифр з літерами, які показані на екрані)

« 6 1 8 3 7 4 5 4 »

«Материки»

1 АБВ

2 ГГД

3 ЕЄЖ

4 ЗНІ

5 ЇЙК

6 ЛМН

7 ОПР

8 СТУ

9 ФХЦ


0 ШЩЬ


підказка (Обмеження океанів)

2. Назва теми

На екрані зявляється уривок з мультфільму «Доктор Айболит» (Доктор Айболит поспішає на допомогу тваринам, які живуть на березі річки Лімпопо)

Діти відгадують, що річ буде йти про Африку .

Випереджувальне завдання ( учень розповідає про походження назви «Африка»)

3. Географічне положення материка

На екрані з’являється відеоролик з моментами географічного положення Африки

( площа, населення, протяжність)

Демонструється слайд з планом характеристики географічних материків :

  • Розташування відносно екватора, тропіків, нульового і 180 – го меридіанів ;

  • Кліматичні пояси і природні зони;

  • Океани і материки , якими омивається. Характер контору берегів;

  • Розташування щодо інших материків;

  • Крайні точки (їх координати) протяжність материка в градусах і кілометрах з пн. на пд. , з зх. на сх.;

  • Площа материка і його місце за цим показником серед інших материків.

Діти записують до зошита основні моменти плану


Робота з картою


Демонструється слайд з фізичною картою Світу (один учень біля дошки робить характеристику географічного положення)


4. Практична робота № 7 «Визначення географічних координат крайніх точок Африки»

Північна – мис Рас- Енгела

Південна – мис Агульяс (Голковий)

Західна – мис Альмаді

Східна – мис Рас – Гафун


Демонструється ролік – нагадування «Як визначаються географічні координати?»

(За картою визначають координати крайніх точок)

Північна – 37° пн.ш. 9° сх.д.

Південна – 34° пд.ш. 20° сх.д.

Західна – 15° пн ш. 17° зх д.

Східна – 10° пн.ш. 51° сх.д.



5. Практична робота № 8 «Позначення на контурній карті назв основних географічних обєктів материка» ( діти підписують назви об’єктів з географічного положення(назву материка, крайні точки, моря, затоки, протоки, океани, острови і півострови))

    1. Дослідження і освоєння Африки

Робота з підручником (параграф 12 с. 80)

Діти записують етапи дослідження:

  • Відомості в стародавні часи (фінікійці)

  • Дослідження під час пошуків морського шляху до Індії

(Барталомео Діаш, Васко да гама)

  • Період работоргівлі

  • Освоєння внутрішніх частин Африки (Генрі Стенлі , Василь Юнкер, Єгор Ковалевський) діти називають прізвища людей, які пропливали, вивчали територію Африки

Паралельно демонструються слайди з портретами дослідників мореплавців з автобіографічною інформацією. Потім слайд з картою Африки і маршрутами пересування дослідників.



ІV Закріплення нових знань і умінь учнів

Кросворд, в основі якого знаходиться прізвище англійського дослідника Лівінгстона і 10 запитань (текст розташований на мультимедійній дошці та розданий в друкованому вигляді)



1.





Л




2.


3.




І











В






4.









І



5.









Н




6.









Г






7.








С







8.







Т





9.





О






10.




Н








Завдання:
  1. Англійський дослідник, що розширив і поглибив знання про центральну Африку (Стенлі)

  2. Народ мореплавців, що вперше визначив орієнтовні обриси материка ( кінець VІ ст.. до н. е.). (фінікійці)

  3. Найтепліше море світу, що омиває північно-східні береги Африки. ( Червоне )

  4. Острови біля північно-західних берегів материка, які вважають вершиною затонулої міфічної Атлантиди. (Канарські)

  5. Море, що омиває Африку і складається із семи окремих морів. (Середземне)

  6. Португальський мореплавець, що вперше обігнув материк із півдня , досягнувши берегів Індії. ( Васко да Гама)

  7. Наш співвітчизник – мандрівник і дипломат, що досліджував північно- східну частину Африки. (Ковалевський)

  8. Протока, що відділяє материк від Європи (Гібралтар)

  9. Крайня південна точка Африки. (Голковий)

  10. Велика затока на західному узбережжі Африки. (Гвінейська)



V Домашне завдання

Опрацювати матеріал підручника параграф 11, 12.

Працювати з відповідною фізичною картою Африки ( стор 20 в атласі)

Скласти кросворд з вивченої географічної номенклатури.

Використана література


    1. Капіруліна С.Л. Усі уроки географії. 7 клас. - Харків.: Вид. група «Основа», 2007.- 256с.

    2. Географія материків і океанів: Підручник для 7 кл. загальноосвітніх навч. закл. /Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р. – Київ: Навчальна книга, 2007.-272с.

    3. Географія материків і океанів: Підручник для 7 кл. загальноосвітніх навч. зал./ Пестушко В.Ю., Уварова Г.Ш. – Київ: Ґенеза, 2007. – 288с.

    4. Науково- методичний журнал «Географія»- Харків.: Вид. група «Основа» (№ 20 (96), жовтень 2007р., № 21 (97), листопад 2006р.,№ 21 (73), листопад 2006р., № 22 (74), листопад 2006р., № 24 (76), грудень 2006р.)





















Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 07.03.2016
Раздел География
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров210
Номер материала ДВ-508493
Получить свидетельство о публикации