Тапсырмалар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Кіріспе бөлімі
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.
Оқушылармен амандасып, класс тізімін тексеріп аламын.
Оқушыларды мәтіндік процессор түрлері арқылы Mc Word,
WordPad деп екі топқа бөліп аламын. Оқушыларға сергіту сәтін ұйымдастырамын.
Яғни,көздерін жұму арқылы саусақтарын пайдаланып қарапайым есептердің
нәтижесін шығарамыз.
Үй тапсырмасын Paint тарауы бойынша тест сұрақтары арқылы
тарауды қайталаймыз.
|
Мұғаліммен амандасып,
Тренингке қатысады, топқа бөлініп отырады. Берілген
сұрақтарды талдап, үй тапсырмасын айтады.
|
ІІІ.
Тұсаукесер бөлімі
|
Сергіту сәтіндегі тренингтің
және топқа бөлінудің ерекшелігі оның сабаққа қандай қатысы бар екендігін
сұрап, тақырыпты ашып аламын және оқушылардан тақырыпқа қатысты не
үйренетіндері туралы ойларын сұрап аламын.
Оқушыларды сабақтың
мақсатымен таныстырып, сол мақсатқа жету үшін бағалау критерилерін ұсынамын.
|
Оқушылар өз
пікірлерін айтады. Сабақтың мақсатымен және бағалау критерилерімен танысады.
|
ІV.
Негізгі бөлім
|
Mc
Word тобына Mc Word туралы қысқаша мәлімет беріледі, WordPad тобына WordPad
туралы қысқаша мәлімет беріп екі топ бір біріне түсіндіреді. Тақырыптарына сәйкес постер жасайды.
|
Әр топ өздеріне берілген
тақырып бойынша поостер жасайды.Кейін постерлерін қорғайды.
Топтар бірін –бірі екі
жұлдыз, бір ұсыныс әдісі арқылы бағалайды, бағаларын әр оқушыға стикер арқылы
береді.
|
Практикалық бөлім:
Әр
оқушы «Компьютерлік вирустар» тақырыбына мәтін тергізіп, екі мәтіндік
процессордың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстыру жасатамын.
|
Практикалық бөлім:
Берілген деңгейлік
тапсырмаларды орындайды.
|
IХ.Қорытынды
|
VІI.
Бағалау
Сабақ
барысында стикер арқылы әр оқушыға жеке тұлға ретінде және топпен жұмыс
жасағанына қарай баға беремін, сондай – ақ сабақ барысында жарайсың,
қолыңнан келеді, көп еңбектендің деп ынталандырып отырамын. Сабақ
соңында бағалау критерилері арқылы бағалаймын
|
Бір
- біріне баға береді, ұнаған жерлерін айтып пікір алмасады
|
VIII.
Үй тапсырмасын беру (2 мин)
Қарапайым
мәтіндік редакторына эссе жазып келу.
|
Үй
тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
|
Сабақ соңында кері байланыс аламын.
3 саусақ- түсіндім бірақ практикада қолдана алмаймын
4 саусақ- түсіндім,практикада қолдана аламын, басқа оқушыға түсіндіре
алмаймын
5 саусақ- түсіндім,практикада қолдана аламын, басқа оқушыға түсіндіре
аламын
Алақанға мұғалімге сұрақ
|
|
Сабаққа
рефлексия
|
Не
сәтті болды?
|
|
Не
сәтсіз болды?
|
|
Нені
жақсартуға болады?
|
|
Мен
өз дағдымда нені дамыта алдым
|
|
Нені
өзгертуге болады
|
|
|
|
|
|