Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Конспекты / Урок по истории Казахстана на тему "Сақ тайпаларының қоныстануы"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • История

Урок по истории Казахстана на тему "Сақ тайпаларының қоныстануы"

библиотека
материалов

hello_html_2a929d24.gifhello_html_431fa096.gifhello_html_m6f1ab007.gifhello_html_m3881bfe1.gifhello_html_m61ef3f1e.gifhello_html_m5f902b80.gifhello_html_m2bb32712.gifhello_html_6dc3cedc.gifhello_html_m4f6a60a4.gifhello_html_63bafa91.gifhello_html_m339fc01e.gifhello_html_m119d821c.gif6а сынып. Ежелгі Қазақстан тарихы.

Сабақтың тақырыбы: Сақ тайпаларының қоныстануы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Сақ тайпаларының қоныстануы, сақ қоғамы туралы жан-жақты түсінік беру,

Дамытушылық: Оқушының ой-өрісін, ойлау, сөйлеу қабілетін ашатын сұрақтар қою, сұрақ-жауап әдісі бойынша сабақтың тақырыбына сай білімін толықтыру

Тәрбиелік: Оқушыларды елміздің өткен тарихына құрметпен қарауға,отансүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтыңтүрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, баяндау, жазбаша жұмыс .

Сабақтың көрнекілігі: карта, тірек-сызбалар, үлестірмелі карточкалар, интерактивті тақта.

1.Ұйымдастыру кезеңі

-Оқушылармен амандасу және түгендеу

-Оқушылардың зейінің сабаққа аудару

2.Үй тапсырмасын сұрау .

1) 5оқушыға үлестірмелі карточкаларды таратып беру.

2)Өткен тақырып бойынша 1-2оқушыдан сабақ сұрау

3)Карточка бойынша берілген сұрақтарды сұрау

4) Тірек –сызбалар арқылы үй жұмысын қорытындылау.(тірек-сызбалар №1,№2тақтаға іліп қою)

1. Сақтар туралы алғашқы мәліметтер







2. «Сақ» сөзінің мағынасы


Деректерде

Аталуы

1

Парсы жазбаларында


2

Иран жазбаларында


3

Грек жазбаларында




3. Жаңа сабақ

Мұғалім сөзі: Ал балалар, енді бүгін біздің өтетін тақырыбымыздың аты

Сақ тайпаларының қоныстануы

Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру

Сабақтың жоспары :

1) Cақ тайпаларының қоныстануы

2) Сақ қоғамы

Дәптермен жұмыс .

Тақтадағы мәліметтерді дәптерлеріне жазғызу

Ал балалар енді біз сабақтың бірінші сұрағына тоқталамыз.

Сақ тайпаларының қоныстануы.

Картамен жұмыс

Сақ топтарының аты

Міндеттері

1

Теніздің арғы жағындағы сақтар

(парадайы)


Қара теңіздегі солтүстігі Арал теңізінің маңында Сырдария мен Әмударияның төменгі ағысында

2

Шошақ бөрік киетін сақтар(тиграхауда)

Сырдарияның орта ағысы Тяньшаньда Жетісуда

3

Хаома сусының дайындайтын сақтар (хаумаварга)

Мургаб аңғарында өмір сүрді.

Жоспардың екінші сұрағы бойынша оқулықпен жұмыс жасау

Оқулық мазмұнынан сақ қоғамы туралы оқушылардың абзац-абзац бойынша өздеріне оқытқызып түсінгенін қайтып сұрау .

Сақ қоғамы жауынгерлер абыздар малшылар мен егіншілер деп аталатын үш топтан тұрды.

Сақ қоғамының суреті интерактивтітақтада көрсетіліп тұрады.

Сақ қоғамы



Жауынгерлер абыздар малшылар мен егіншілер

Интерактивті тақтадан бейне көрініс

4. Бекіту кезеңі

1) «Адасқан әріптер» сөз құрау

1.ГЕТАССАМ

2.ТОДРОГЕ

3.ЙАРАДАПАРА

4.РАДЗЫБА

5.НОБАРСТ

2)Тест тапсырмалары.

3)Сақтар сөзіне ассоциация құру



Сақтар







Бетпе-бет сұрақтар

1-оқушы

1)Бүгін қазақ халқының арғы тегі болған Қазақстанды мекендеген тұңғыш тайпалық одақ сақтар туралы ашық сабақ өтілді.Сіз бұл сабақтан қандай мағлұмат алдыңыз?

2)Сақтардың Қазақстанда өмір сүрген уақыты

3) Сақтар дұшпанға –қатал,

.............................................

2-оқушы .

1)Сақтар туралы қандай деректерден алынды ?

2)Сақ әйелдерінің қоғамдағы орны жөнінде әңгімелеңдер

3)Шошақ бөрікті сақтар Қазақстанның қай жерлерін мекендеген?

3-оқушы.

1)Сақтарды Геродот қалай атаған ?

2)Сақтарды аса жоғары құрметтеп оларды әлемдегі ең әділ,ең шыншыл халық есптеген деп кім?

5. Бағалау.

6. Үйге тапсырма:

§ § 28-29. 86-90 бет,

90-беттегі шығармашылық тапсырманы орындау



Автор
Дата добавления 11.02.2016
Раздел История
Подраздел Конспекты
Просмотров187
Номер материала ДВ-443449
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
