Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Иностранные языки / Другие методич. материалы / Урок по казахскому языку
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Иностранные языки

Урок по казахскому языку

библиотека
материалов



Бекітемін: _________

Мектеп директоры:


К.К.Султангазин


« » __________ 2014 ж.


Сабақ жоспары


Күні: 07.03.14ж

Сынып: 4-сынып

Тақырыбы: Сан есім

Сілтеме: Оқулық, әдістемелік құралдар

Мақсаты: Топта жұмыс істеу арқылы сан есім сөздер туралы бұрынғы алған білімдерін қайталайды, еске түсіреді;сан есімнің есептік, реттік түрлерін ажырата біледі; сөйлем ішінен сан есімдерді тауып, дұрыс сұрақ қоя біледі, қолдана алады. Ой- өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамытады.

Күтілетін нәтиже: Есептік сан есімді реттік сан есімге айналдыра біледі, реттік сан есімнің жалғауларын ажырата білу дағдыларын дамытады.

Топта белсенді жұмыс істейді ,ой – пікірін жеткізеді, мәдениетті сөйлейді.

Сабақтың түрі: Қайталау, практикалық сабағы

Қолданылатын әдістер: топтық, жеке, «Сұрақты сұрап ал », «Венн диаграммасы» әдісі, деңгейлік тапсырма, « Крестиктер-нөлдіктер »әдісі,

« Сигналды карточкамен жұмыс» рефлексиясі.


Керекті құрал-жабдықтар: түрлі суреттер, фасоль салынған қапшық, ИКТ, постерге арналған қағаздар,маркерлер стикерлер,бағалау парақтары, сигналды карточкалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Амандасу. Оқушыларды шеңберге жинайды,бір-біріне тілек айтуды ұсынады. Түрлі суреттер арқылы топтарға бөледі.Өткен материалды еске түсіру үшін «Сұрақты сұрап ал »әдісін қолданады.(Мадақтау)


Оқушы әрекеті

Оқушылар шеңберге жиналып, бір-бірінежақсы тілек айтады. Оқушылар суретке қарап топтарға болінед і және топпен «Сұрақты сұрап ал » әдісі бойынша жауап береді.(шапалақтау)


Уақыт

5 мин

Модуль

ОмОЖТ

А кезеңі Білу

Түсіну


Мұғалім ИБТ-да өлең жолдарын көрсетеді, ондағы сан есім сөздерге назар аударып,ерекшеліктерін атап беруді сұрайды.Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа шығады, сабақтың мақсатын айтқызады.


Оқушылар жауап береді ,тақырыпқа шығып,мақсат қояды. (топтық жұмыс)

Формативті бағалау(шапалақтау)

2мин

АКТ

СТО

Мұғалім оқушыларға «Венн диаграммасы» әдісі бойынша сан есімді сын есіммен салыстырып,ерекшеліктерін көрсетуге тапсырма береді, жұмысты ұйымдастырады.

Ортаға шығып, ақпаратты постер арқылы қорғауды ұсынады.

Оқушылар үш адамнан тұратын топтарда

бірлесіп жұмыс істейді.

Постерге ақпаратты салады.

(топтық жұмыс)

Формативті бағалау

8мин

ОЖЕСОжО

ОБжК

В кезеңі Қолдану

Талдау





Мұғалім оқушыларға оқулықтағы 2,5-жаттығуды топта орындауын сұрайды. Сағат тілімен бір-бірін тексертеді.




Мұғалім «Сәлем,телевидение» сергіту сәтін өткізеді.


Оқушылардан бір спикер шығып,постерді қорғайды. Екі топ та «2 жұлдыз,1 тілек » әдісі бойынша бірін-бірі бағалайды.


Оқушылар тапсырманы топта жеке орындайды және сағат тілімен бір-бірін тексереді.

Формативті бағалау(бірін-бірі бағалайды)


Оқушылар сергіту сәтін орындайды.


3мин





8 мин



2 мин

ОҮБжОБ

Мұғалім ИБТ арқылы деңгейлік тапсырма береді.

1.Берілген мәтін ішінен сан есімдерді тауып, түріне ажырату.

2.Сурет бойынша сан есмдерді катыстырып, сөйлемдер құрастырып жазу,оларға сұрақ қою.

3. « Ерте, ерте, ертеде Сан есім деген хан болыпты...» деген тақырыпта ертегі құрастырып жазу.




Оқушылар ИБТ арқылы деңгейлік тапсырманы орындайды. Берілген уақыт бойынша барлық тапсырмаларды жазған оқушы топтағы балалардың жұмыстарын тексереді.

Формативті бағалау


12 мин

АКТ,ТжДБО

С кезеңі Жинақтау

Бағалау


« Крестиктер-нөлдіктер » әдісі бойынша ИБТ-да сұрақтар қойып, сабақты қорытындылайды.

Балалармен « Сигналды карточкамен жұмыс» рефлексия өткізеді.


Оқушылар топтан бір-бірлеп шығып,сұрақтарға дұрыс жауап берсе, тор көздерге крестик не нөликті жазады.


Балалар карточкалар арқылы сабақты қаншалықты меңгергенін және өздерін қалай сезінетіні туралы көрсетеді.

Формативті және жиынтық бағалау.


5 мин

АКТ

ОмОЖТ





Үй тапсырмасы


Көркем әдебиеттен сан есім сөзі бар 10 сөйлем жазып келу. Қалауы бойынша бесеун қатыстырып, мәтін құру. Ереже жаттау.







Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 09.05.2016
Раздел Иностранные языки
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров56
Номер материала ДБ-072963
Получить свидетельство о публикации