Инфоурок Иностранные языки Другие методич. материалыУрок по казахскому языку

Урок по казахскому языку

Скачать материал

                                                                                                                                                                                                                      Бекітемін  _________

                                                                                                                                                                                                                      Мектеп директоры:

 

                                                                                                                                                                                                                      К.К.Султангазин

 

                                                                                                                                                                                                                  «    »   _______    2014 ж.

 

 

Сабақ жоспары

 

 

Күні:10.03.14ж

Сынып:    4-сынып

Тақырыбы:  Дара және күрделі сан есімдер.

Сілтеме: Оқулық, әдістемелік құралдар

Мақсаты: Сан есімнің дара, күрделі түрлерімен  танысады, күрделі сан есімнің емлесін меңгереді; сөйлем ішіндегі дара, күрделі сан есімдерді ажырата біледі.                                                                                                                                                                                                                                              Топта жұмыс істеу арқылы сан есімнің дара, күрделі түрлері  жайында түсінік алады, басқа сөздерден ажыратады, күрделі сан есімді жасайды, сөйлем құрастырады. Ой- өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамытады.

 

Күтілетін нәтиже: Сан есімнің дара, күрделі түрлері туралы біледі, ерекшеліктерін ажыратады, емлесін біледі, тақырып бойынша сұрақ қояды, сан есім сөздерді қатыстырып мәтін құрайды . Топта белсенді жұмыс істейді ,ой – пікірін ашық жеткізеді,сыныптастарын бағалайды, мәдениетті сөйлейді.  

Сабақтың түрі:  Жаңа білімді меңгеру сабағы

Қолданылатын әдістер: топтық, жеке, «Шындық немесе жалған ба? », «2 жұлдыз,1 тілек », «   Семантикалық карта» , «бас бармақ», «Біріктіретін жіп» әдістері.

Керекті құрал-жабдықтар: түрлі кәмпиттер,постерлер, ИБТ,стикерлер, жіп,бағалау парақтары.

 

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Амандасу. Оқушыларды шеңберге жинайды,бір-бірімен 3 тілде амандасуын ұсынады. Түрлі кәмпиттер арқылы топтарға бөледі.Өткен материалды еске түсіңіру үшін «Шындық немесе жалған ба?» әдісін қолданады.(Мадақтау)

 

Оқушы әрекеті

Оқушылар шеңберге жиналып, бір-бірімен3 тілде амандасады. Оқушылар кәмпиттерді таңдап, топтарға болінед і және топпен «Шындық немесе жалған ба? » әдісі бойынша сұрақ қойып, жауап береді.(шапалақтау)

 

Уақыт

 

7 мин

 

 

Модуль

 

ОЖЕСОжО

А кезеңі           

 Білу

                        Түсіну

 

Мұғалім ИБТ арқылы  екі бағанға жазылған сан есімдерді көрсетеді.  (дара, күрделі) Салыстыру жұмысы дара,күрделі сан есімдерді  салыстыру жұмысы тәрізді өткізіледі.

 

 

Ондағы сөздерге назар аударып, жауап беруді сұрайды.Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа шығады,сабақтың мақсатын айтқызады.

 

Оқушылар жауап береді,тақтаға жетпеген сөздерді жазып,тақырыпқа шығады,мақсат қояды. (топтық жұмыс)

Формативті бағалау(шапалақтау)

 

2 мин

АКТ

СТО

Мұғалім топ іштерінен  спикерді таңдауын сұрайды.Өзінің үстеліне жақындауын сұрап, жаңа тақырып бойынша ақпаратты береді, онымен танысып, есте сақтауды сұрайды. Топқа оралып, кері байланыс жасап, топта тұжырымдамалық картаны жасауға тапсырма береді.

 

   Әр топтан бір спикерден шығып,ақпаратпен танысады.Топқа кері байланыс жасап,сыныптастарымен бірге  тұжырымдердідамалық картаны жасайды.Келесі топтағы карталармен алмасады,жетпеген мәліметті толықтырады.

 Формативті бағалау

12 мин

ОЖЕСОжО

ОБжК

СТО ОмОЖТ

В кезеңі    Қолдану

                    Талдау

 

 

 

 

Мұғалім оқушыларға оқулықтағы 1-жаттығуды топта талқылап, кезекпен жауап беруін сұрайды.

2,3-жаттығуды жеке дара орындатып, жұпта бір-бірін тексертеді.

 

 

Мұғалім «Қара жорға» сергіту сәтін өткізеді.                                     

 

Екі топ та   «2 жұлдыз,1 тілек » әдісі бойынша бірін-бірі бағалайды.

 

Оқушылар тапсырманы топта талқылайды,кезекпен жауап береді.

2,3-жаттығуды  жеке орындайды және  жұпта бір-бірін тексереді.(бас бармақ )

Форматтаивті бағалау

 

Оқушылар сергіту сәтін орындайды.

1 мин

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

2 мин

ОҮБжОБ

ОЖЕСОжО

 

  Мұғалім топтарға  дара және күрделі сан есімдерді қатыстырып , мектеп өміріне арнап мәтін құрауға тапсырма береді.                                

Оқушылар топта тапсырманы орындайды.   Әр топтан бір оқушы жазған мәтінін оқиды. (шапалақтау) Формативті бағалау

10 мин

ОмОЖТ

ТжДБО

С кезеңі

Жинақтау                                          Бағалау

 

ИБТ  арқылы «Семантикалық кесте» әдісі бойынша оқушыларға тапсырма береді, сабақты қорытындылайды.(флипчартта)

Балалармен «Біріктіретін жіп» рефлексиясін өткізеді.

 

2 топ кезекпен шығып кестені толтырады .(флипчатта жазады)

 

 

Балалар бір-біріне жіп лақтырып, сабақты қаншалықты меңгергенін және өздерін қалай сезінетіні туралы сұрақтар қояды.

Формативті және жиынтық бағалау

 

2 мин

 

 

 

 

 

2 мин

СТО

АКТ

 

 

 

 

ОЖЕСОжО

 

 

Үй тапсырмасы

 

4,5-жаттығуды орындау. Ереже жаттау.

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Урок по казахскому языку"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Оператор очистных сооружений

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
