Тақырыбы: Кітапханадағы жұмыс.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Оқушыларды білімге деген құштарлығын, ізденімпаздығын, білім деңгейін тексеру.
2. Дамытушылық. Оқушылардың теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту.
3. Тәрбиелік. Оқушылардың ұйымшылдыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
Әдіс- тәсілдер: әңгімелеу, сұрақ-жауап, түсіндіру.
Көрнекі құралдары: оқулық.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.
ІІ. Үй жұмысын тексеру.
ІІІ. Жаңа сабақ. Кітапханадағы жұмыс.
219-бет, 1- тапсырма. Мәтінмен танысып, сұрақтар дайындаңдар. Сұрақтарға өзара жауап беріңдер.
Кітапхана — мәдени-ағартушылық мекеме. Кітапхана баспасөз шығармаларын жинау, сақтау, насихаттаумен, оқырмандарға баспасөз шығармаларын берумен, мәдени-ағарту және ғылыми-көпшілік жұмыстарын ұйымдастырумен шұғылданады. Кітапхана атқаратын міндетіне, кітап қорының құрамына және жұмыс әдісіне қарай екіге бөлінеді: а) көпшілік; ә) ғылыми және арнаулы.
Көпшілік кітапхана — оқырманға қоғамдық-саяси, кәсіптік, жалпы білім беретін басылымдарды ұсынады.
Ғылыми және арнаулы кітапханалар ғылым салалары мен белгілі бір ұйымдарға (мекемелер, оқу орындары, т.б.) қызмет етеді. Ғылыми кітапханаларға: мемлекеттік, академиялық, университеттік, және салалық кітапханалар жатады. Арнаулы кітапханаларға: техникалық, өндірістер, жанындағы, ғылыми –зерттеу институттарының, жоғары оқу орындарының кітапханалары енеді.
Кластер.
Кітапханалар
ІҮ. Сабақты бекіту. “В библиотеке”. Диалогті қазақ тіліне аудару.
- Здравствуйте, Вера Владимировна!
- Здравствуй, ... ! Чем могу помочь?
- Я хочу сдать книгу, которую прочитала.
- И как, понравилось тебе?
- Мне очень понравилось, потому что я люблю читать.
- У Вас есть “Путь Абая”?
- Есть, конечно. Вот она. Автор - Мухтар Ауэзов.
- Спасибо.
- Хорошо, ... ! До свидания, приходи еще!
- Конечно, приду! До свидания, Вера Владимировна !
ҮІ. Оқушылардың білімін бағалау.
ҮІІ. Үй тапсырмасы: диалог. ҮІІІ. Қорытынды.